Идеи за име на момче с буквата В???

  • 18 398
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 430
Здравейте мили мами.....

Вече съм в деветия месец и трябва да решим с таткото името на малкото Бобонче....
Понеже сме тук в Канада, искаме да се спрем на име, което е приемливо както за тук, така и за България.
Спрели сме се да започва с буквата В, но освен Виктор....като, че ли друго име не можем да изберем.

Ще ви бъда много благодарна ако дадете своите предложения Wink

Бъдете щастливи Grinning

# 1
  • Мнения: 1 975
Че какво му има на Виктор?? Че много хубаво има сте избрали даже!

# 2
  • Мнения: 2 693
Валентин, Велизар, Владимир. Това са фаворитите, които ми хрумват веднага! Grinning Упс Embarassed , добре че погледнах че сте в Канада... ами май и аз с Виктор се изчерпвам...

# 3
  • Мнения: 3 153
Виктор ми звучи ок:)

# 4
  • Мнения: 2 006
Виктор е страхотно Grinning Валентин също е о.к Вал,Вилям,всъщност само за мом4е ли?

# 5
  • Мнения: 3 663
Ами да Simple Smile Виктор е чудесно Simple Smile И значи завоевател нали знаеш Simple Smile И Владимир също е хувабо Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 255
Thinking Валери, Викторио ....  ooooh!

# 7
  • Мнения: 372
Мила сестричке, аз съм за Виктор,но и  Валентин и Владимир не са лоши.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ВЕЛИЗАР - необикновено име  Grinning

# 9
  • Мнения: 5 228
Виктор е много хубаво име и отговаря на изискването за бългтарското и английското звучене. Друго - мислих, мислих, и не мога да се сетя.

# 10
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
-В-
Ваклин, Вакла - с черни очи и вежди; хубав
Вако
Валентин, Валентина, Валя - от латински произход, означава ''здрав да бъдеш'' (''Валере''), широко разпространено име из целия християнски свят заради това че св. Валентин се води закрилник на всички влюбени, други форми - Валентино (итал), Валънтаин (англ); женски варианти на името - Валентин (фр), Валентина  
Валери, Валерий, Валерия, Валя - силен съм, от латински произход, означава ''този от рода на Валериите'' (Валерюс), други форми - Валериан, Валер, Валеиро, женски варианти на името - Валери, Валерия  
Ванга, Вангел, Вангела, Вангелия, Вангелина - благовестител
Вана, Ваня, Ваньо
Варадин
Вардар
Васил, Васа, Василка, Василена, Василия - царски, царствен, от гръцки произход,  други форми - Басил (англ), Василий (руски)
Васо
Вежен
Велиан, Велиана
Велизар, Велизара  
Велик, Велика, Велико, Величка, Величко, Вичо - да бъде голям, велик
Велин, Велина
Велимир, Велимира  
Велислав, Велислава - който има голяма слава
Величка, Величко
Велка, Велко
Вельо - голям, велик
Велян, Веляна
Венелин, Венелина, Вени, Вене  
Венислав
Венка, Венко
Венцеслав, Венцеслава
Венцислав, Венцислава, Венци
Вергил, Верго - от латински произход, но с неясно значение, други форми - Виргил, Върджил (англ)
Вергин, Вергиния  - от латински произход, означава ''този от рода на Вергниивците'', в България, а и в много друго християнски страни е по-разпространена женската форма на името с някои съкращения - Вирна (итал), Виржини (фр), Върджи (англ), Джини, Вержиния
Весел, Веселина, Весела, Веселин, Веско, Весо -  да е весел, да весели близките си
Виден, Видин, Вида, Видьо, Видол, Видко - да бъде виден, известен, почитан
Викенти – победител, всъщност името произлиза от ''Винцере'' (побеждавам'') от латински произход, това е наложена форма от руски произход в България, други форми - Винсънт (англ), Венсан (фр), Винченцо (итал)
Виктор - победител, същия произход както Викенти, други форми - Викториан, Вико, Витторе (итал), Витя (рус), женски форми на името - Виктоар, Виктория, Викториен, Вики (англ)  
Вили - кратка форма на имена като Величка, Василка, Вилиана, Виолета
Вилизар, Вилизара
Вилимир, Вилимира
Вилислав, Вилислава
Витали, Виталий, Виталия
Витан
Витко
Витомир, Витомира, Вито - победител, юнак, голям, велик
Вихър, Вихра - да бъде силен, буен и бърз като вихър
Вихрен, Вихрена
Владимир, Владимира, Влад, Владо, Влада, Влайко - велик владетел
Владислав, Владислава - който владее със слава
Воин, Войно
Воислав - който воюва за слава
Волен, Волена   - свободен
Възкресия
Вълкан, Вълко, Вълчо, Въло, Въльо, Вълю, Вълчан, Въчо - от вълк, да не му пакостят вълци (понеже сам той е вълк)
Върба, Върбан, Върбана

# 11
  • Мнения: 5 255
Цитат на: dezyg
-В-
Ваклин, Вакла - с черни очи и вежди; хубав
Вако......


Dezyg, ти не прочете ли къде е бъдещото мамче?!? Thinking

# 12
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Прочетох, но и давам списък с български имена. Могат да го променят според това в коя държава са.

# 13
  • Мнения: 1 680
щях да кръстя синчето Виктор
страхотно име - победител

# 14
  • Мнения: 58
Веднага се включвам с Ван! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт