Бебето ми отказва да се храни!

  • 364
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Здравейте,мами.
Моето бебе е на почти 3 м. и е изцяло на кърма.Нрани се на поискване,понякога през час или два,а сега 3-3,5ч.От около седмица като наближи храненето в 17-18ч.започва да се криви и аз и давам да яде,но тя категорично отказва и пищи,единственото което иска е вода и то в големи количества до 90мл. и след това заспива.Първо всичко това го отдадох на коликите и на напрежението от изминалия ден,но днес това ми се случи сутринта и съм много притеснена,тя и без това наддава по 800гр.,а сега с тази вода newsm12.Най-чудно ми е защото тя преди въобще не пиеше вода и това не ме притесняваше,защото знам,че си я набавя от кърмата.
 Моля ви,ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да ми даде съвет.
Предварително благодаря newsm17

Последна редакция: нд, 05 мар 2006, 11:25 от mariela_t

# 1
  • Мнения: 1 559
Добре би било да спреш водата  с оглед на това да се избегне заемането на място в малкото стомахче с ненужни течности за сметка на млекцето на мама. Впрочем с биберон ли даваш водата? Това би могло да е предпоставка за кърмаческа стачка. Съветвам те да махнеш всички биберони и сукателният рефлекс да се задоволява само на гърда.Така бихте могли да избегнете или премахнете бибероновото сучене (намирането на "лесното" на шишето и отказът от сучене от гърда).
  Кърмете се на тъмно и тихо място (в банята например), за да няма какво да разсейва бебка.
   

# 2
  • Мнения: 4 242
Така както описваш ситуацията, прилича на кърмаческа стачка.
Начините да я преборите са лесни:
спираш всички биберони и залъгалки!
никаква вода, чай, или каквото и да било различно от кърма!
кърмиш в полусънено състояние или на сън! за целта може да спите заедно за да не разбутваш детето а и да не ставаш ти, само потъркваш зърното на устенцата или изцеждаш капка кърма за да замирише
За кратко, докато трае стачката само, е възможно да обърнете нощта в ден относно храненето, поне при нас беше така, но не се тревожи всичко ще се оправи като отмине. Бъди търпелива и спокойна и наблягай на нощното кърмене, важното е детето да поема повечко кърма, за момента е без значение дали това ще се случва през деня или през нощта.
Успех и пиши как върви!

# 3
  • Мнения: 1 771
И на мен ми прилича на кърмаческа стачка.
На около вашата възраст и ние минахме през този етап. Аз не съм давала вода, само кърма и офънзивата беше само вечер #Crazy. Не знаех какво става, но продължаваха да кърмя и така може би около седмица, две. Мислех, че кърмата ми спира, че бебето е гладно и се тъпчех с какво ли не, но в последствие рзбрах за какво става въпрос.  Но страххото беше, че като натисна зърното кърма се показваше Sick и аз се бях хванала за главата. Така, че беше въпрос на време. 

# 4
  • Мнения: 86
Благодаря ви за отговорите,явно наистина е кърмаческа стачка.Както каза goldenova е само вечер или сутрин,но само веднъж на ден.Дано да отмине по-скоро.
Още веднъж благодаря ви. smile3525

Общи условия

Активация на акаунт