Кажете ми моля.....

  • 753
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
моето бебче на 10 март ще стане на 2 месеца.аз все още го кърмя,но вечер нямам много кърма и той горкия заспива гладничък,но все още не му давам нан въпреки че купих вчера.чакам да се събере малко кърма и пак му давам ,но той суче напразно.чувствам се много зле даже виновна и всеки път отлагам даването на нан.той заспива и когато се събуди се е събрало малко мляко и така..............а нашата педиатърка каза да го слагам по-често на гърдата но и това не помага ядем през един час.та  питанката ми е за това какво количество да му дам първоначално. newsm78

Последна редакция: нд, 05 мар 2006, 11:50 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
По-добре би било да адресираш въпроса си до мамите в кърменето,там ще ти дадат чудесни съвети,не се отказвай и не дохранвай!

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
110-120-130мл за двумесечно бебче мисля, че са в рамките на нормалното

# 3
  • Мнения: 649
не се отказвай толкова бързо! може да пиеш чай за образуване на кърма, да цедиш гърдите...  успех!

# 4
  • Мнения: 1 150
110-120-130мл за двумесечно бебче мисля, че са в рамките на нормалното


Мисля че са много,Вики на 2 месеца хапваше по 50 - 60 мл.
сега е на 8 и яде по 150-170мл.
Но има бебчета с апетит, та знам ли  newsm78

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
и аз те съветвам да не даваш все още АМ; виж в другия форум, за кърменето, там ще получиш много инфо
успех Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 6 146
И аз те съветвам да не се отказваш толкова бързо. Защо не пробваш да се цедиш допълнително и през деня. Хем ще стимулираш лактацията, хем може да събереш в шишенце кърма (която да съхраняваш в хладилник) за вечерното хранене.

А иначе, моята дъщеря по същия начин беше освирепяла от глад и като и дадох на за вечено хранене АМ на 60 дена, тя изпи 180мл Shocked и така кара цял месец, докато си навакса.

# 7
  • на Север
  • Мнения: 503
Не се отказвай и не съди по това как усещаш гърдите си дали са празни или пълни. Моника е изключително на кърма до сега(5 месеца+)и аз също имам такива дни в които гърдите ми едни такива меки и празни, бебето суче доста енергично, а се вижда че не преглъща толкова често(обикновенно следобяд и вечер, което е нормално). В такива случаи, просто се кърмим през 30-40 мин. И досега имам такива дни, в които ми се струва, че бебка ще остане гладна, но налице са килограмите които е качила. Наддаваме повече от добре и за мен това е важно. Ако бебето наддава добре, нямаш поводи за притеснение, просто кърмиш по-начесто и след няколко дни пак ще има много млекце Wink

# 8
  • Мнения: 1 263
И моето мнение е, да не се отказваш още. Обърни се към съседния форум - там ще получиш много ценни съвети и подкрепа. Май има някакви хомеопатични средства за увелчаване на кърмата Thinking Успех! thumbsup

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не се чувствай виновна NaughtyТова е много лошо и погрешно самообвнинение!Аз също допуснах да изпитам това чувство и сега ме е яд.Все пак правиш всичко възможно и полагаш грижи за да кърмиш, това е похвално.Отърви се от чувството си за вина и може да се оправят нещата.Успех!

# 10
  • Мнения: 4 392
Кьрми често,така се стимулира лактацията,не чакаи *да се сьбере кьрма*Така ,чакаики ,кьрмата ти ще намалее.
Не си виновна за нищо,ти си наи-добрата маика за твоето бебе!  bouquet
Влез в библиотеката на кьрмаческия форум>Ще те засипят с материал! Wink
Успех ти желая!

# 11
  • Мнения: 666
 По - добре се изцеди и му дай кърмата , ако видиш , че не му е достатъчно , направи му малко АМ- поне така ме посъветваха мен в началото- аз нямах кърма

# 12
  • Мнения: X
Само исакм да кажа, че не виждам защо се чувстваш виновна - изоставила си бебето си, тормозиш го, не му даваш да яде, държиш го наакано по цял ден, на студено, мокро.....или се опитваш да направиш най-доброто за него newsm78

Ако искаш да кърмиш - питай за съвет във Кърменето, ще ти помогнат.

# 13
  • Мнения: 4 068
Не се отказвай още. И не давай добавка. Съгласна съм с Амарена. Не чакай да се събере кърма. Предлагай гърдата постоянно. Дори и да суче напразно това пак стимулира производството на мляко. Дет се сика давай му да те ползва за залъгалка само. Можеш да пробваш с Рицинус потенция 5. Това е хомеопатично лекарство и много добре стимулира лактацията. Докато бебето спи цеди с помпата. Таки неща разни.
А иначе на 2 месеца аз давах към 90 мл. АМ на ядене.

Последна редакция: пн, 06 мар 2006, 10:00 от renci

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
При мен се получи същото Hug.И аз като теб си мислех че държа бебо гладен Embarassed.Отидох при педито и тя ме накара да се изцедя и след като изцедих само 120 мл ме накара да дохранвам и аз с целия  си акъл се съгласих и започнах вечер да му давам по 30 мл след кърмене #Cussing out.А цялата работа излезе че сме влезли в така наречената "криза на растежа" и бебо по цял ден ми висеше на цицата.Всичко се оправи след една седмица,но от цялата работа спечелих едно- всяка вечер след баня и след кърменето това дребното свикна да си търси шише.Не го изпива,по средата на 30 мл заспива,но така свикна и до ден днешен му давам само и само мир да има.Пусни търсачката на криза на растежа в кърмаческия и ще прочетеш много информация свързана с проблема ти Peace

Общи условия

Активация на акаунт