Имам ли основания за тревога?

  • 5 091
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Взех си вчера резултатите от биохимичен скрининг-очакван за възрастта ми риск-1:574,изчислен риск=1:2474.Диагноза-нисък риск.Първоначално се зарадвах.но след това радостта ми беше леко попарена-понякога даже ниският риск плашел лекарите,ми каза една майка.И ми препоръча да съм отидела при доктор Мазнейкова???Честно казано,вече се обърквам.Естествено,че ще занеса резултата на следящия ме лекар.....но искам да чуя как е било при вас?

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
На мене не ми казаха точните резултати, а ме извиказа за амниоцентеза. След това видях в картона, че пише резултат 1:250, което е висок риск /аз съм на 30 и това ми е първа бременност/. Резултата от амниоцентезата е отрицателен, но предия да я направя говирих с д-р Мазнейкова и тя препоръча амниоцентеза.
Можеш да се консултираш и с доц. Кременски от Майчин дом. Там се правят изследванията за биохимичен скрининг и амниоцентеза и той е много любезен.

# 2
  • Мнения: 5 370
Цитат на: dezyg
На мене не ми казаха точните резултати, а ме извиказа за амниоцентеза. След това видях в картона, че пише резултат 1:250, което е висок риск /аз съм на 30 и това ми е първа бременност/. Резултата от амниоцентезата е отрицателен, но предия да я направя говирих с д-р Мазнейкова и тя препоръча амниоцентеза.
Можеш да се консултираш и с доц. Кременски от Майчин дом. Там се правят изследванията за биохимичен скрининг и амниоцентеза и той е много любезен.

да де...на мен там ми правиха скрининга.....а дали ако му пиша мейл, ще ми отговори?Че нямам пак възможност да ходя до там?

# 3
  • Мнения: 2 274
Хм... а на мен ми взеха кръв за АФП, което май не е същото като биохимичния скрининг и казаха, че резултатът е добър 10,64 при реф. област 25-125...

# 4
  • Мнения: 2 489
Ще ти отговори! Аз съм му писала писмо, по друг повод и той беше доста любезен да ми отговори!

# 5
  • Мнения: 5 370
Цитат на: sunny_zt
Ще ти отговори! Аз съм му писала писмо, по друг повод и той беше доста любезен да ми отговори!

Съни,благодаря ти,ти си моят ангел-успокоител-почти във всяка тема!!! People Angel

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
В сайта на БГ-мама имаше и телефон за връзка. Ако не ти отговори скоро можеш и да се обадиш.

# 7
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Coeur
Цитат на: sunny_zt
Ще ти отговори! Аз съм му писала писмо, по друг повод и той беше доста любезен да ми отговори!

Съни,благодаря ти,ти си моят ангел-успокоител-почти във всяка тема!!! People Angel


Наистина много се радвам! Обещавам да те пазя и занапред!  friendship

# 8
  • Мнения: 4 414
риск винаги има...ама то има риск и саксия да ти падне на главата като ходиш по улицата, само че е нисък:) така че се успокой - това означава, че няма нужда от амниоцентеза...ако наистина много те притеснява, обади се на Кременски.
лека бременност и много усмивки:)

# 9
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Coeur
Взех си вчера резултатите от биохимичен скрининг-очакван за възрастта ми риск-1:574....


Би трябвало като ти излезе резултата от БХС да ти го даде д-р, който се подписва в твое присъствие. При моя случай беше д-р Димова, която на гърба на изследването ми написа, че препоръчва амниоцентеза, поради висок риск от БХС 1:71 (аз съм на 32).
Говорих с моя лекар и той ме изпрати при д-р Мазнейкова (тя и д-р Димитрова са най добрите при правенето на амнеоцентеза). Тази манипулация се прави само в Майчин дом.
Аз съм ЗА правенето на амнеоцентеза - там точността е 99,9%.
Разбира се решението си е лично твое.
Успех ти желая и стискам палци  Praynig .

# 10
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Coeur
Взех си вчера резултатите от биохимичен скрининг-очакван за възрастта ми риск-1:574,изчислен риск=1:2474.Диагноза-нисък риск.Първоначално се зарадвах.но след това радостта ми беше леко попарена-понякога даже ниският риск плашел лекарите,ми каза една майка.И ми препоръча да съм отидела при доктор Мазнейкова???Честно казано,вече се обърквам.Естествено,че ще занеса резултата на следящия ме лекар.....но искам да чуя как е било при вас?


Нисък риск=никакъв риск - това е което на мен ми обясниха.
Така че, не се притеснявай!!!

Няма смисъл да се консултираш допълнително с д-р Мазнейкова, ако тя не е твоя гинеколог, следящ бременността ти.
Д-р Иво Кременски провеждал безплатни консултации(това ми казаха на 14 етаж в МД), ако изследването е провеждано при тях. НО мисля, че ще ти отговори и чрез интернета.

# 11
  • Мнения: 2 807
Цитат на: mam@

Аз съм ЗА правенето на амнеоцентеза - там точността е 99,9%.
Разбира се решението си е лично твое.
Успех ти желая и стискам палци  Praynig .


Амниоцентезата се прави САМО при висок риск, т.к. при нея има немалък риск(5 %) от аборт. Тя вече дава точните резултати, за разлика от БХС-то, което давало "вероятностен резултат".
Резултатите от БХС са изчисление по някаква формула, изискваща данни за годините на майката, качените кг, белтъците в кръвта на бременната...

# 12
  • София
  • Мнения: 2 827
kakav e toq bioximi4en skriining na men takova nesto ne sa mi pravili kato bqx bremenna Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 13
  • Мнения: 5 370
Цитат на: Maminka
Цитат на: Coeur
Взех си вчера резултатите от биохимичен скрининг-очакван за възрастта ми риск-1:574,изчислен риск=1:2474.Диагноза-нисък риск.Първоначално се зарадвах.но след това радостта ми беше леко попарена-понякога даже ниският риск плашел лекарите,ми каза една майка.И ми препоръча да съм отидела при доктор Мазнейкова???Честно казано,вече се обърквам.Естествено,че ще занеса резултата на следящия ме лекар.....но искам да чуя как е било при вас?


Нисък риск=никакъв риск - това е което на мен ми обясниха.
Така че, не се притеснявай!!!

Няма смисъл да се консултираш допълнително с д-р Мазнейкова, ако тя не е твоя гинеколог, следящ бременността ти.
Д-р Иво Кременски провеждал безплатни консултации(това ми казаха на 14 етаж в МД), ако изследването е провеждано при тях. НО мисля, че ще ти отговори и чрез интернета.

Маминка,благодаря ти за изчерпателния отговор,следящ лекар не ми е д-р Мазнейкова,а изследванията наистина съм ги правила в Майчин дом-14 етаж-лаборатория по молекулярна биопатология.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
При мен БХС показа риск 1:183 и затова ми правиха амниоцинтеза. Аз, обаче, бях решила да си направя всякакви възможни изследвания, така че исках да ми направят и амниоцинтезата.
Ако те притеснява резултата от БХС, препоръчвам ти преглед при доц. Томова. Не мога да го обясня съвсем точно, но в областта на врата на бебчето някъде има нещо, което се гледа и което също може да покаже има ли или няма синдром на Даун. Когато ходих на преглед при нея вече имах резултата от амниоцинтезата и когато тя започна да гледа за Даун й казах, че няма смисъл, защото вече знам, че бебето е здраво.

А що се отнася до Мазнейкова....... не бих премълчала, че имам крайно отрицателно мнение за нея! Не бих посъветвала никого да се доверява на нейните преценки.

Общи условия

Активация на акаунт