Болки в зърната като боцкане с игла

  • 4 526
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Милички,пак да питам нещо... Blush
От вчера махнах изкуствените зърна и малкия свикна да суче от гърдите ми,за което съм адски щастлива!Запушването също мина!Благодаря на всички,които ми помогнаха със съветите си.Благодарение на вас стана това!  bouquet  bouquet  bouquetОбаче...
...сега ме болят адски зърната ,когато захапе.Следя го да захапва почти цялата ореола (колкото може)и мисля,че се справя.Обаче така ме боли,че чак ми се допишква!Болката е все едно ме боде някой с игла,навътре в зърното.Направооооооооооооо...
Зърната не са разранени или поне не видимо и все пак ги мажа с кремче след всяко хранене.Това не ми помага особено.
Не знам на какво се дължи,а така ми се иска да кърмя нормално...
Помагайте,моляяяяяяяяяяя Praynig

# 1
  • Мнения: 1 283
Не знам дали ще ти помогна много ,но ще ти кажа при мен как беше.Мисля,че първия месец ще е така след това болката и боцкането отшумяват и гърдите не са вече толкова твърди и болезнени!
След всяко кърмене си мажех зърната с "Дефламол" и преди следващото кърмене ги измивах с топла вода и сапун!След това повтарях процедурата! Peace
Късмет!  bouquet
...ще му изям нослето на този бонбон! Blush

# 2
  • Мнения: 941
в началото само е така не съм си мила гърдите със сапун но е добре преди кърмене да изцедиш съвсем малко,на ръка за да може да отпушиш каналите и  бебчето като захапе по лесно да потече кърмата и да не те боли но всичко ще отмине имай малко търпение успех

# 3
  • Мнения: 4 242
Хей момичета, никакъв сапун! Naughty Не е необходим а може да ви донесе неприятности. Гърдите се самопочистват, природата го е измислила!

konstans боцкането най-вероятно е от протриване на зърната, все пак до сега са били с накрайници и не са третирани. Ако е това скоро ще мине като свикнат зърната. Дръж гърдите повече голи или поне без сутиен под тениската за да свикват с допир и да се "калят". Grinning
Освен ако не става дума за рефлекса на потичане на млякото, не знам за какво боцкане говориш, по кожата или вътрешно- около зърното?

# 4
  • Мнения: 3 760
Боя се, че ще трябва да стиснеш зъби и да търпиш. Предполагам се мажеш с нещо след кърмене /аз се мажех с Гармастан, на явно Лансинох е по-добрър/. Провери и за млечница!

# 5
  • Мнения: 2 663
Aми боцкането е отвътре,не по-кожата,в средата на зърното все едно,точно като засуче.
А как да проверя за млечица?Гледах дали има бяло по езичето.Има нещо ама е съвсем малко и не по средата на езика,а само отстрани?Дали не е млечица и ако  е какво да правя?

# 6
  • Мнения: 4 242
Млечницата изглежда като пресечен каймак по езика и бузките. В повечето случаи бебето отказва да суче тъй като го боли.

А боцкането по време на цялото кърмене ли продължава или само в началото?

# 7
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Не се притеснявай,ако е млечица бебока няма да иска да суче.Боцкането е нормално.Така ще бъде известно време докато ти свикнат зърната и при мен беше така,направо виех от болка.Сега кърменето е просто удоволствие.След като нахраниш бебока оставяй млякото да засъхне на зърното и не ползвай сапун.Първо сапуна изсушава нежната кожа и второ естественият мириз на мама помага и предразполага бебчо.Като крем аз ползвах "Гармастан" и съм много доволна.Успех и търпение.  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 283
Хей момичета, никакъв сапун! Naughty Не е необходим а може да ви донесе неприятности. Гърдите се самопочистват, природата го е измислила!
казвам,че аз се мажех с лекарство и след това(преди кърменето)го отмивах с вода и сапун!Не виждам самО как ще се отмие Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 559
Затова Лансинох е по-добър от Гермастан и Дефламол - той е пречистен ланолин за кърмачки и няма нужда от отмиване преди кърмене. честото миене (особено пък със сапун) измива естествения предпазен слой на ареолата и я изсушава Wink За хигиената на гърдите ежедневният душ е достатъчен Grinning

# 10
  • Мнения: 1 559
  Костанс, много е вероятно боцкането да се дължи на рефлекса на потичане на млякото. В началото и аз го усещах особено болезнено, явно ми бяха прекалено чувствителни гърдите. А  свеки с носталгия си спомняше нейните кърмачески години и как прииждало млякото като приятни тръпки Rolling Eyes Хич не ми се вярваше тогава Wink
    Вече съвсем лекичко усещам рефлекса на потичане, чувството е като лек гъдел и няма нищо с онази болка Grinning
    Търпение и скорошно адаптиране на гърдите ти  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 493
Аз също съм много доволна от "Дефламол". Имай търпение и "стискай зъби" ! Болката ще отшуми .

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При някои майки се получава подобно нещо именно от рефлекса на потичане, защото е много силен. Особено осезателно е при мами, които имат малко отвори на зърното, от които тече кърмата (с помпата може да видиш от колко места тече) - броя им не е проблем, просто силната струя се съсредоточава в няколко малки отвора и налягането е по-силно - оттам и болката.
Чела съм, че в такива случаи помага да се взема магнезий - същите таблетки, които се вземат при бременни за контракции. Но естествено, трябва да се консултираш с лекар преди това - а и принципно това е нещо, което отминава с времето и установяването на лактацията и е по-добре да се мине без медикаменти.

# 13
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Констанс, в началото и при мен имаше такива бодежи, заради рефлекса на потичане, даже като се замисля доста време ги имах, може би до 6-тия мес.
Ако си сигурна, че не е гъбички(провери устата на бебо за белезникави налепи) и ако те боли само преди кърмене, не се притеснявай, ще отмине.

# 14
  • Мнения: 1 976
Аз се оправих с Лансинох! но сопред мне тука наистина става въпрос за рефлекс от потичането на кърмата, въпреки че аз тези бодежи ги усещах не по зърната а нагоре по гърдите!

Общи условия

Активация на акаунт