Нещо интересно за зависимостта тегло/фертилност (на англ)

  • 1 790
  • 17
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Много е интересна статията. Дано всички да могат да си я преведат.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз съм от немскоговорящите и английският ми е доста зле.  Cry Може ли някой, ако има малко време да направи кратичко резюме, защото предполагам  темата ме касае Embarassed

# 3
  • Мнения: 3 376
Честно казано статията не дава много конкретна информация. Примерно какво разбират под наднормено тегло - до колкото знам, за американците наднорменото е мнооого над нашето наднормено. Освен това в заключението се казва, че жените с наднормено тегло обикновено имали нередовни цикли с малко овулации - ами много от "внормените" могат да се похвалят със същото.

В края на краищата, от статията излиза, ако си пълничък, но не чак като техните, не би следвало да имаш проблеми заради килограмите - нали така?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Наистина интересна статия, блaгодаря Wa wa, от теб съм научила повече от всичките ми приятелки, доктори, взети заедно  Grinning

П.П. Само искам да споделя, че леля ми винаги е била около 100те килограма и все пак има 4 чудесни деца  Grinning

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Ами това не винаги явно оказва влияние, което е радостно, но на мен лично килограмите в повече се оказаха голям проблем.
-----
Желаещи да си разделим статията за превод, нямам време за цялата

# 6
  • Мнения: 3 376
Аз мога да се включа

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 185
добре Гризабелла, то не е спешно толкова, затова предлагам така:
аз го започнах и мисля да стигна до
Why this may be happening is unclear., от там нататък ти?

# 8
  • Мнения: 3 376
Става, разбрахме се:)

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Ей, много ви благодаря момичета !!!
Но не се мъчете да я превеждате цялата /може би не представлява интерес за повечето от нас/, само ако има нещо по-конкретно и ново.
Ако има нещо от немски, обещавам да се реванширам.

# 10
  • Мнения: 637
В статията ползват един общоприет стандарт, нарича се Body Mass Index. Може да се изчисли примерно ТУК.

# 11
  • Мнения: 4 212
по принцип,стандарта(ако може така да се каже) за идеални пропорции и за добро драве,което изклю4ва стила"манекени",е:
от висо4ината вадиш(минус )110 и полу4аваш здравословно тегло,може и минус 115,това зависи от костната система и дали си мноооого висок или мноооого нисък.
аз съм 160 см и тежа 50 кг,тоест много добро тегло,макар 4е докато бях в БГ тежах 45 кг,нали стандарта е такъв и бях все болна. Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses
не съм свикнала да тежа толкова,и ми тежи,но е факт 4е съм много по¬здрава. Grinning  Grinning  Grinning

# 12
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Бирените коремчета могат да удрят мъжете не само около корема, но и

под него.
При мъже, които тежат твърде много е възможно да има влошаване на

качествата на спермата, доказва изследване сред 1600 млади мъже в

Дания. Но да си твърде слаб също се оказва проблем.

И жените не могат да се измъкнат. Въпреки, че за тях отдвана се

знае, че при наднормено тегло имат проблеми със забременяването по

естествен анчин, но според ново проучване и при оплождане в

изкуствени условия шансовете за благополучен край са по-малки.

"При някои жени с наднормено тегло забелязахме намаляване на

процента на имплантация и успешна бременност" каза доктор David

Ryley. Той представи проучването тази седмица на среща на

Американското общество за репродуктивна медицина.

изследването на спермата беше направено от лекари в различни

болници и университети в Дания и публикувано в октомврийския брой

на списанието "Fertility and Sterility".

Изследването включва 1 558 мъцже, със средна възраст 19 години,

които доброволно са дали семенна проба при задължителен преглед,

който има за цел да установи тяхната способност да служат в армията

за два града- Анстердам и Аалборг.

Броят на сперматозоидите, тяхната концентрация, обема и други

изследвания на качествата на спермата като подвижност бяха

изследвани заедно с хормони и размера на тестисите. Освен това беше

изчеслено индекса на идеалното тегло.

Резултати при мъже със здравословен индекс~20 - 25 бяха срванени с тези на мъже над или под този индекс.

Броя на сперматозоидите и тяхната концентрация са били 38. 1 и 36.4 процента по-ниски при мъжете с поднормено тегло, и съоптветно 21.6 и 23.9 процента пти тези с наднормено тегло.
Причините за това са неизяснени.

"Ниският индекс на телесна маса може да е резултат от "здравословен начин на живот", но може и да се дължи на много хронични болести", пише авторът.

Биологичното обяснение или механизъм може също да бъде различно за мъже с наднормено и поднормено тегло, отбелязват те.

"Може да е промяна в хормоналните нива", казва д-р Антъни Дж. Томас - младши, уролог от клиниката в Кливланд, който е и президент на Обществото за мъжка репродуктивност и урология, и не е участвал в изследването.

Мъжете произвеждат и имат нужда от определено количество от женския хормон естроген. Мастните клетки произвеждат естроген, така че твърде много или твърде малко от тях може да представлява проблем.

"Има баланс, а балансът е и средата, в която се развива спермата", казва Антъни.

"Друго проучване показва, че пушенето и честата употреба на алкохол също пречат на произвеждането на сперма" казва той. "Новото проучване е напомняне, че докторите винаги трябва да проверяват мъжа за знаци на непродуктивност, когато двойката има проблем със зачеването. Защото проблемът е също толкова вероятно да се дължи на мъжа, колкото да се дължи на жената."

"Не е необичайно мъж да дойде тук след като жена му е минала през хиляди тестове, и след това да се открие, че има проблеми със спермата", казва Томас."Вероятно е едно от първите неща, които трябва да изследва докторът."

Другото изследване на жените включва 5 847 опита за оплождане ин витро, в което ембрионите се оплождат в лабораторни условия в клиниката по фертилност на Бет Израел в Бостън.

Наднормените жени - тези, чийто индекс на телесната маса е 35 и нагоре - имали малко повече от 1/5 шанс да забременеят чрез ин витро; резултатите били по-лоши от 1/4 при жените със здравословно тегло. Ембрионите също имали по-малък шанс да се имплантират в утробата на пълни жени.

"Наднормените жени имат нередовни цикли и по-нисък процент на овулации, което прави за тях по-трудно естественото забременяване", казва Райли. "Когато се подложат на лечение за продуктивност, те често имат нужда от по-високи дози от лекарствата и за по-дълго време, докато се предизвика овулация."

Неговото проучване не разкрива, че много тънките жени имат повече проблеми със зачеването, както беше показало предишно проучване.

# 13
  • Мнения: 4 068
Цитат на: Meli
В статията ползват един общоприет стандарт, нарича се Body Mass Index. Може да се изчисли примерно ТУК.



ОФФ.....
Мели ти се появи най-накрая.
Вече се бяхме затъжили за теб.Онзи ден идвах в работата ти,но ти имаше упражнение и не можахме да се видим.


Иначе Ва статията е страхотна.Обаче аз смятам,че почти всичко извън нормата създава проблеми за зачеване.Ето например аз съм 173 см. висока,а тежа 48 кг. в момента.Това е ужасно малко.Не ми липсва ову,но явно организма ми не може да се справи с износването на една бременност.Явно трябва да напълнея,но.....нещо не ми се получава.
А иначе и от естетическа гледна точка е гадно щото приличам на някой от Освиенцим или Бухенвалд.

# 14
  • Мнения: 697
Аз си мисля че и при мен проблема е в наднорменото тегло. Всичките ми хормонални иследвания са в норма, а цикъла ми е дълъг и повечето пъти няма ову. Опитвам се да отслабна за сега обаче без успех. Забелязала съм по себе си че винаги когато правя диета и успея да смъкна някое и груго килце цикъла ми се скъсява. Говорих по този въпрос с гинеколога си ама той не го намира за особен проблем. Казава че не съм чак толкова дебела че да оказвало влияние.

Общи условия

Активация на акаунт