изравнителен болничен

  • 1 497
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, тотално изкуках!Изобщо не си спомням как се даваха болничните  - кога 45 дни, кога 42 и т.н.Общо 135 ли бяха?А джипито ми и тя не знае Shocked И сега - излязла съм по майчинство на 19 юни, термин - 3-ти август.Родих на 1-ви август, от родилно ми дадоха 42 дни - т.е. до 11 септември вкл.Сега колко трябва да ми даде лекарката?До 135 ли или само 2-та дни повече, защото съм родила по-рано?Нещо не излизат....

# 1
  • София
  • Мнения: 39 717
отдавна беше, но май трябва да са 135
ще те объркам, но аз май взех болничен от гинеколога, не от джипито

# 2
  • Мнения: 5 255
Последният изравнителен болничен се дава от джипито на детето. Тя знае какво трябва да напише там. Моята само ми поиска бележка от женската консултация с дата на раждане и термин.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Точно за джипито не детето говоря - тя не знае!

# 4
  • Мнения: 544
Болничните са общо 135 дни, разпределени така: 45дни преди раждане - от гинеколога, 42 дни след раждане - от болницата и 48 дни - от лекаря на детето. На теб ти трябва болничен за 50дни.

За всеки случай си ги сметни - от 19 юни брой 135 дни и е до тогава. Sign Exclamation

# 5
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Между датите на болничните не трябва да има дупка. Ако единия свършва на 5, другия започва от 6 и т.н.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: angelica
Болничните са общо 135 дни, разпределени така: 45дни преди раждане - от гинеколога, 42 дни след раждане - от болницата и 48 дни - от лекаря на детето. На теб ти трябва болничен за 50дни.

За всеки случай си ги сметни - от 19 юни брой 135 дни и е до тогава. Sign Exclamation

Е те т'ва ми трябваше.Желязна си, мерси! Hug

Общи условия

Активация на акаунт