Няма поставена нито една ваксина?!

  • 3 829
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 187
Мамчета кажете проблем ли е че толкова се забавихме с ваксините?  smile3506 За мое огромно съжаление попаднах на безотговорна педиатърка, bash която повече от два месеца не може да овладее обрива по лицето на Дарина и поради тази причина не смее да я ваксинира. Освен тези ваксини които са поставили в родилното няма никакви други!Настоявах да ми даде направление за дерматолог,даде ми го ама видите ли едва ли не ми правела услуга,щото направленията ги пазела за по-спешни случаи...?!?!
 #Shocked Направо съм  Rage Днес ходих да ми издаде изравнителния болничен за раждане,и се оказа че още не е записала детето,и затова не може да ми го издаде?! Shocked Едва ще дочакам м.май да я сменя! smile3513
На всичко отгоре като и споменах за убитите ваксини Инфарникс и Имовакс полио които смятам да сложи ме гледаше така  Shocked,не ги била чувала?!Еми как ще ги знае,като е набор на баба ми !

Извинете стана много дълго,ама съм бясна!

# 1
  • Мнения: 8 585
Не се притеснявайте. Не е толкова голямо закъснението...
От лична кореспонденция с майки разбрах че е започнало да се търгува "Тетравак" (ДТаК Полио-Санофи). Имайте я пред вид и нея-тя също е много добра ваксина и в една спринцовка всичко необходимо.
Атопични обриви по лицето НЕ СА противопоказание за да ваксинирате...

# 2
  • Мнения: 1 187
И аз чух за Тетравак,тя нали е ДТК+полиомиелит?А това "Санофи" какво значи? newsm78

# 3
  • Мнения: 205
не се притеснявай на нас поради други причини ни сложиха първата ваксина когато детето беше на 8 месеца,даже нямахме и тази която слагат в родилното

# 4
  • Мнения: 8 585
И аз чух за Тетравак,тя нали е ДТК+полиомиелит?А това "Санофи" какво значи? newsm78
Да, безклетъчен коклюш в състава на ДТаК плюс полио (инактивираната) в една спринцовка.
Aвентис-Пастьор...ново име-Санофи.

# 5
  • Мнения: 1 187
Birdie,off благодаря за успокоението и инфото за ваксината!  love001 Ако някоя мама си е купила "Тетравак" моля да сподели как се понася,и от къде мога да я купя,както и цена..? newsm12

# 6
  • Мнения: 1 428
Нищо ценно не си пропуснала. Laughing
Наистина е добре във вашия случай да сложите инактивирана ваксина.Тетравак е добър избор и няма страничните ефекти на другите ваксини.

# 7
  • София
  • Мнения: 488
Не се притеснявай. И ние започнахме към 4 месец с ваксините на бебчо. Имахме само тези от родилното. И в момента изоставаме с имунизациите, но  съм доста разколебана напоследък относно поставянето на каквато и да била ваксина.... А като се замисля, че сън не ме ловеше с каката/  това да й се направи на 10,03,01 , онова на ......./.......

# 8
  • Мнения: 8 585
@mama 2

Защо да сте разколебани? Какво Ви притеснява?

# 9
  • Мнения: 6 039
Мисля, че за ваксините няма защо да се притесняваш. По ред причини ваксините на детето ми бяха отложени до 7 месец. Вече е на 1.3 г и има само 2 ваксини. Изостава, но какво от това. По - важно на този етап е да намериш педиатър, на който да имаш пълно доверие. Как попадна на този??? Не го ли проучи?

# 10
  • София
  • Мнения: 488
@mama 2

Защо да сте разколебани? Какво Ви притеснява?

Наскоро прочетох една книжка  и голямо впечатление ми направи процентната заболяемост от болестите с/у които задължително ваксинираме децата си. Изключително  минимален процент, а реално лечението от тези болести е едва ли не ементарно. Но страничните ефекти на ваксините са значително повече от евентуалното предпазване от самата болест....... Та в този ред на мисли съм доста скептично настроена относно задължителните имунизации........

# 11
  • Мнения: 8 585
Ниската процентна заболеваемост се дължи на годините старателни имунизации. Но дори и така все пак има спорадични случаи, които Ви излагат на риск. Ваксинацията е профилактика. Ако си вземете качествени ваксини няма повод да се страхувате от странични реакции. Има много качествени ваксини сега-Инфанрикс, Тетравак, Акт-Хиб, Имовакс, Инфанрикс-Пента...
Ако ги поставите по всички изисквания, риска от страничен ефект е още по-малък.

"а реално лечението от тези болести е едва ли не ементарно."- Не, не е елементарно. Процентът инвалидизация за тези заболявания е наистина голям. Сигурни ли сте, че ако детето се разболее от Менингококов менингит или Хемофилусен такъв ще може да се спаси без последствия? И колко ще Ви струва това и като финанси едно 20 дневно лечение например?

# 12
  • София
  • Мнения: 488
Birdie, не съм специалист по въроса, но като лайк в областта на медицината, си задавам следния въпрос- как тези нови качествени ваксини успяха да  се докажат във времето, че нямат странични ефекти. Да, сигурно са много по-добри от предходните, но за "старите" ваксини се знаят страничните ефекти и то доказани за доста дълъг период- напр.20-30 години. А новите? 5 години и хайде на пазара..... Нали всички те са аналози на различните фирми, а реално фирмите нямат години за допълнителни изследвания за евентуални бъдещи странични ефекти и бързат с поредното ново чудо да излязат на пазара, за да си възвърнат  инвестициите. Нали именно по този начин / липса на  достатъчно време  за да се проверят страничните ефекти на даден препарат/наскоро гръмнаха няколко фирми и то с аналог на един и същ препарат........
Добре, съгласна съм за  менингитите, но ДТК- за какво да се прави? И трите сами по себе си като заболявания са лечими.... Как  ще се зарази едно дете с хепатит, ако поддържа добра лична хигиена и защо започват толкова рано тези задължителни ваксинации? Реално поне до 1 г. здравето на детето в повечето случай зависи от семейството, така че спокойно част от тези ваксини могат да започнат да се слагат след 1 годинка, ако са толкова належащи. 



# 13
  • Мнения: 1 187
Хубава дискусия се заформи  Mr. Green Я ми кажете може ли педито да ми откаже да постави убити ваксини и ако го направи къде да търся педиатър който би се съгласил,може би на частен преглед..? Thinking

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051

 Едва ще дочакам м.май да я сменя! smile3513


Само да вметна- мисля, че не е необходимо да чакаш ЮНИ месец, за да смениш педито. За бебета може по всяко време на годината.

Общи условия

Активация на акаунт