За влагата и мухала в къщи

  • 3 974
  • 4
  •   1
Отговори
Незнам дали тука е мястото да попитам?Моля ако някои може да ми помогне с мъжки съвет.В жилището което закупих преди една год. имаме доста влага.Направихме външна изолация обаче при първия дъж,отново изби влага все едно ,че нищо не е правено ,извикахме фирмата която се занимаваше с това но те вдигнаха ръце и казаха,че нищо не могат да направят,трябвало и етажите отгоре да си направят външна изолация ,иначе няма да се оправят нещата.Мисля за тях,че са едни мошеници.Въпроса ми е ако някои има идея- как да оправя нещата.Ако се направи и вътрешна изолация ще е добре ли или ще стане по-зле като се запушат стените от двете страни.Моля ви дайте съвет от влагата всичко мухлясва а сме и с малко бебе. Praynig

# 1
  • Мнения: 2 732
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=75791.0-я виж тук може да ти е полезно нещо

# 2
Ами мухалът е малко особен. Ще кажа какво имам предвид:
 Значи, когато стаята е добре изолирана т.е. няма от къде да влиза въздух, а влажността вътре в стаята е голяма се получава мухъл. Едно време прозорците нямаха оплътнение ( ставаше проветрение през фугите и беше студено ) - нямаше мухал, но след подобряване на оплътнението започна задържане на влага стаята --> появи се мухъл. Мухалът се появява на местата, където става конденз, т.е. Местата с по - ниска температура от точката на оросяване на въздуха в стаята Simple Smile)) На някои може да им се стори доста сложно за разбиране, но е точно така.

 Начин да се махне:
1. Да се намали влажността вътре в стаята - ето някои от често срещаните източници на влага вкъщи:
 - Простряни дрехи в стаята - решение: простирайте навън
 - Жена/и, които си сушат косите си в стаята - няма решение: с жена и стена не се спори.
 - Секс, по време на секс се отделя много пот - решение: правете повече секс - така ще се морите повече и едвали ще обръщате внимание на мухъла.

Ето и още решения:
 - Проветрявайте помещението
 - Купете си климатик който да изсушава въздуха.

Лично при мен климатик има, но и мухал има: Пробвах всяко от горе споменатите решения, но нямаше резултат. Докато един ден, след като всичко около прозорците беше в мухал се сетих какво е казал дядото на моят татко, а то беше: "БЕЛИНА". Че така, вземете едно пулверизаторче от тез дето са за чистене на стъкла и вместо препарат за стъкла служете белина и пръс, пръс по мухъла и той изчезва. Ако положението е зле повторете цикъла, пак пръс, пръс, чакате да изсъхне и после пак. За около 2 - 3 пъти и мухъла изчезва. Мен лично ме марзеше да правя така, цикли разни и глупости, а и стените бяха зле, и трябваше да правя няколко цикъла до решаване на проблема, за това направих следното: Избърсах мухала с парцал, взех малко бял фасаген, ( тъй като стените са бели ) разредих го с белина ( вместо с вода ) и навсякъде, където имаше мухал боядисах върху мухала.

 Обосновка на взетото от мен решение:
 Тъй като мухала на отровно място не вирее, а белината му действа точно така, повече мухал не се появи.

 Цена за сметка на постигнат резултат: 0,45лв. / 100% решение. А и много белина остава. Това не значи да пребоядисате къщата с белина:)

 Негативното в цялата работа: Прекъснах си мързела, жена ми ме врънкаше и мрънкаше докат си прекъсна мързела, по време на пребоядисването ме гледаше какво правя - това ми вдигна нервите, а като изцапах с фасаген килима, мрънкаше много повече отколкото преди да стана да свърша работата, после миришеше на белина - и за това също мрънкаше Simple Smile)) ( По - добре да си седеше мухала така нямаше да ми мрънкат )

 За това жени: вече знаете как се оправя мухал, не карайте мъжете си да свършат, това което можете и вие самите да свършите, още повече, че задължително ще изцапат нещо, а и вие няма да ги изтървете от поглед докат те се потят над кутийката с фасаген, свършете всичко това сами - спестявате нервите на мажът ви, а и килима ще е чист!
 
 А за мен ли ... ? Как да ми се отблагодарите ... ? Ще ви кажа: Направете един хубав секс с мажът ви след като вие самите сте оправили стаята, после погледнете мястото където е имало мухал и се сетете за думите на дядото на моят татко: " БЕЛИНА "

Дрън, дрън, дрън, още много глупости мога да напиша ... Аиде ... От мен толкоз...

# 3
# 4
  • Мнения: 2 957
Беше ми хем полезно,хем приятно да прочета това  smile3501

Общи условия

Активация на акаунт