Прекалявам ли със захранването?

  • 360
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Та да ви питам, започнах инстинктивно и на базата на прочетеното тук...
Днес ни е 9 ден от захранването. Започнахме 3 дни само на оризова каша, но после бързо напреднахме и вече сме опитали ябълка, круша, банан и елда...Т.е кашите задължително ги смесвам с плод, щото иначе са голям блудкаж  Laughing
Но каша давам малко преди обед и следобед, а на вечеря (когато и ние се храним) давам малко пюриран плод (ябълка с банан, круша)
Кажете ми прекалявам ли с кашите и с този начин на захранване, при положение че и с килограмите сме едвам до нормите, т.е. в най-ниските граници сме, а досега сме били изключително на кърма.
Вече е на 6 месеца и няколко дни.

# 1
  • Мнения: 4 068
Според мен не прекаляваш с броя хранения с каша, а с бързото въвеждане на храните. За 9 дни вече си въвела 5 неща. Това си е доста според мен. Знам, че ти е мерак сега, но първо изчаквай да видиш детето ще даде ли някаква реакция на новата храна и тогава въвеждай следващата. Така мисля аз.

# 2
  • Мнения: 619
Мерси! А други мнения?

# 3
  • Мнения: 7 106
Ами и моето мнение е същото. Няма за къде да се бърза, а ти направо препускаш  Laughing. Оставяй интервал поне от 2-3 дни между отделните нови храни. Няма нищо лошо, че смесваш кашата с плод, но имай предвид че вкуса на току що захраненото дете няма нищо общо с твоя, така че нека не това те ръководи, когато приготвяш храната за бебето.Това, което на теб ти се струва, безсолно, безвкусно или блудкаво, за него може да е много вкусно. Затова спазвай предписанията за приготвяне на бебешката храна (в Библиотеката има много съвети и рецепти, както и в старите теми съврзани с храненето и захранването).

Общи условия

Активация на акаунт