колко е трайността на замразената кърма?

  • 420
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 288
имам доста замразена кърма във фризера. чудя се колко време е трайността й. въпросът е, че на моята бебка май взе да не й стига кърмата вече и се чудя дали да дохранвам или да захранвам вече. ако мога да използвам замразената кърма, май ще е по-добре.
благодаря за информацията!

# 1
  • Мнения: 6 243
Трайността й е 6 м., само че ти отваряш поле за един дълъг разговор с продължението на въпроса си.

Защо цедиш и замразяваш? По какво съдиш, че на бебка не й стига? За захранване - моето мнение е, че ви е рано. Надали бебка е готова за това още... Ако искаш - дай да обсъдим и тези въпроси Wink

# 2
  • Мнения: 3 760
В камерата на хладилника- 3 месеца; във фризер /-18оС/-6 месеца. Но най-добре отговори на въпросите на Хапката!

# 3
  • Мнения: 1 288
не цедя от доста време. запасите са от първия месец, когато от незнание си докарах хиперлактация. сега бебка веднъж се храни от едната гърда, следващия път от другата. въпросът е, че в тази гърда, където има по-малко кърма по принцип, вечер я държа по половин час, гърдата увисва празна, а бебка иска още и скимти. всъщност това се случи само една- две вечери. няма да бързам, може да е временна криза на лактацията. взех мерки за увеличаване на кърмата, пък дано се оправят нещата. просто исках да знам за всеки случай дали е годна кърмата.
благодаря ви още веднъж!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 27
Надявям се че нещата ще се оправят . А до колкото знам трайността и във фризер е 6 месеца.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 246
Във фризера - 6 месеца.
Като захраниш спокойно можеш да я слагаш в кашите. Или пък да си направиш сапунче. Grinning

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
не цедя от доста време. запасите са от първия месец, когато от незнание си докарах хиперлактация. сега бебка веднъж се храни от едната гърда, следващия път от другата. въпросът е, че в тази гърда, където има по-малко кърма по принцип, вечер я държа по половин час, гърдата увисва празна, а бебка иска още и скимти.
...а ти просто давай двете гърди на едно ядене Grinning Хем лактогонно, хем по-бързо от дохранване.

# 7
  • Мнения: 1 737
А не е ли проблем, че докато се правят запасите, вратата на фризера се отваря всеки ден? (в продължение на 2 месеца при мен)

Общи условия

Активация на акаунт