обменна карта в коя г.с. се дава?

  • 5 346
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
в коя г.с. се дава т.е. се получава обменната карта? и какви изследвания се правят след 34 г.с. във връзка с раждането особенно поради планираното секцио?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 901
Обменната карта се дава, когато ти дадат болничния за 45 дни преди термина. Ако ще правите планирано секцио, задължително си направи тест за всички видове упойки - лекарката ти трябва да знае къде да те прати. За другите изследвания честно да ти кажа не се сещам по г.с.

# 2
  • varna
  • Мнения: 404
obmennata karta se dava 45 dni predi termina ili okolo 34 g.s.!a za izsedvaniata za sectio bi triabvalo aku6erkata da si znae rabotata!po princip se puska:kravna kartina,vreme karvene,vreme sasirvane,SUE,kravna zahar,fibrinogen,protrombinovo vreme,ureia!osven tova se pravi kardiograma i konsult s internist!ob6to vzeto e tova

# 3
  • Мнения: 280
    Обменната карта ми я издадоха една седмица след като си взех 45-дневния болничен. Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
момичета, ще може ли да ми кажете какво съдържа в същност тази обменна карта каква информация? и трябва ли да правя специално някакви  изследвания за нея, като васерман и австр. антиген правих днес, а пкк и урина имам от януари, а на уз ще гледат бебката тия дни.

# 5
  • Мнения: 2 663
Обменната карта се дава както са ти казали момичетата-45 дни преди термина заедно с болничния.Тя съдържа всички изследвания,които са ти правени през бременността.
Всички казват,че е задължителна,но аз не съм си взимала такава,защото се изпокарах с тъпата акушерка в ЖК и когато отидох да раждам в болницата си дадох всички изследвания и никой не ми  каза и копче.Намериха тези,които им трявбат и толкова!

# 6
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз си получих обменната карта, като влезнах в 9ти месец;
нямам идея за плановото секцио, защото родих вагинално;

# 7
  • Мнения: 221
Обменната карта ми я издадоха още към края на седмият месец, защото поисках да ми снимат всички изследвания за да ги покажа на лекаря при който исках да родя. А те не ми дадоха изследванията, а ми написаха карта. После само я до-попълваха. Ако си планово секцио влизаш в болница ден-два /понякога и повече/ предварително и там ти правят всички необходими изследвания. Успех!

# 8
  • Мнения: 379
дадаха ми обменната карта 45 дни преди термина.

# 9
  • Мнения: 2 849
дадаха ми обменната карта 45 дни преди термина.
Peaceи на мен така.

# 10
  • Мнения: 298
Не е задължително даването на болничен за 45 дни преди раждане да съвпада с подготовката и даването на обменния картон. Той може да се даде още от 7 мес., стига лекаря, който ти е водил бременността да е навит, защото това по принцип не е изгодно за него, тъй като му плащат за това.

# 11
  • Мнения: 3 760
В обменната карта се нанасят резултатите от всички кръвни изследвания /Васерман, ХепатитБ и т.н./, предлежанието на детето; тоновете на плода  /по седмици/; всякакви проблеми през бременността, Кръвна група на майката; заболявания и медикаменти през бременността; алергии към медикаменти /ако си споделила такива/.
Аз си поисках картата 45 дена преди термина и после я носех за дописване на данни.

# 12
  • Мнения: 535
 PartyНа мен ми я дадоха сега т.е в 36 г.с. Flutter

# 13
  • Мнения: 10 758
    Обменната карта ми я издадоха една седмица след като си взех 45-дневния болничен. Simple Smile
И на мен.  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 150
На мен ми я дадоха след като влязох в 9-тия месец, не се притеснявай, ако тръгнеш да разждаш по спешност и без нея ще те приемат

Общи условия

Активация на акаунт