Жена - Домакиня

  • 3 506
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Значи има една такава работа - много жени се оплакват:
"Аз по цял ден чистя и готвя, а моя си мисли че нищо не правя и не го оценява." И се замислих по въпроса защо става така? Щото верно като съм си говорил с разни мацки - редовния лаф е "еми сега отивам прах да бърша", а от мъжете никой никога не е изскачал с такава приказка. И поразмишляваш малко по-въпроса. Според мен много от къжете са склонни да помагат при чистенето, но ако им се напомни. Повечето май не се сещаме сами. (Има и изключения) И си спомних и още нещо прочетено във форума - за синдрома на чистенето преди раждане - интересното беше че някои хора го свързват със вроден навик "да се почисти леговището преди да се появят малките". И според мен на жените просто им харесва да чистят и да им е подредено, докато на мъжете това им е по-скоро леко безразлично. И това много ясно се забелязва при повечето мъже които живеят сами.  Лично аз оценявам когато една жена е добра домакиня и "чистница" и определено се дразня на някои "мърли". Ама това ми е един от последните критерии при избор на партньорка. Не ме разбирайте погрешно - не съм на мнение че трябва да се мърля в къщи, просто искам да кажа че жените повече "оценяват" реда и чистотата и че чистят защото на тях им идва "от вътре". Не че няма и такива мъже, ама всъчщост в тази насока се сещам как една позната нарече собствения си брат "откачен чистофайник", е не знам точно колко е чистофайник човека, ама явно и собствената му сестра не го приема за нормално когато мъж прекали в тази насока. Та въпроса ми е основно към мъжете:
Вие гледахте ли дали жената е добра домакиня като си я "избирахте" и колко важно е това за вас?
И изобщо какво мислите по въпроса?

# 1
  • Мнения: 256
Panther,един мъж трябва да си отговори сам от какво има нужда-от спътница в живота,или от домашна помощница............. Wink

# 2
  • Мнения: 1 731
Моя мъж спи сега,иначе щях да го питам какво мисли по въпроса. ThinkingАз съм в златната среда.Нито изрядна,нито мърла.Обичам като вляза в стаята да виждам ,че е чисто и съм си изградила схема на чистене.Правя го бързо,няма напразни движения,всичко е организирано.Не се вманиачавам много,но и не го прескачам като задължение.Нали все пак една жена трябва да е мръсница в леглото и домакиня в кухнята,а не обратното. Joy

# 3
  • Мнения: 245
Със сигурност не ме е избирал по това,но впоследствие започна да прави разлика,защото има база за сравнение....Да бе вие все така казвате,а иначе правите забележки Crossing Arms,хубаво ви е да ви е уютен дома,ама някой друг да го поддържа.Мъжът ми винаги се е възхищавал на цветята,ама докато бях бременна се узори докато ги присади и мести... Sick

# 4
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Обичам средностатистическият хаос у дома, другото е вманиачаване...  Joy Joy
Обаче имам приетелка, дето мъжа й преподрежда миялната , кото не била подредена правилно и се бърка във всяка домакинска дейност... е това няма да го изтърпя. #Cussing out Предпочитам да му напомня сто пъти че има да свърши нещо, отколкото да ми намиро маана как си върша работата у дома.... От мъже- чистници полза няма... А моят гътви прекрасно и затова мога да преглътна, че забравя да изхвърли боклука... аз не съм с ръце отзад, мога и аз...

# 5
  • Мнения: 1 735
Когато родих бях почнала да се възстановявам много бързо,всичко беше наред 5 дни след раждането,но уви събори ме на легло едно гадно вътрешно възпаление и така докато се оправя 2 седмици само лежах. Tired
През това време обаче кой мислите вършеше цялата домакинска работа? Wink
И двамата не обичахме бабите да се мотат много наоколо ,така че съпругът ми правеше всичко,включително и готвеше (а това му се отдава много,защото му е хоби,с тази разлика че обича да го прави когато му е кеф ,а не по задължение).
Е казвам ви,всяка вечер си лягаше капнал от умора.Боляха го ръцете ,краката,кръста,главата...
Казваше ,че домакинстването било тежък физически труд и се чудел жените как издържали,и на всичкото отгоре било супер неблагодарна работа,защото като се обърнеш  пак хаос,и давай всичко наново. Оттогава насам забелязва абсолютно всяко едно нещо което свърша вкъщи докатр го няма.
Аз от моя страна никак не се вманиачавам.Обичам чистия артистичен хаос. Виж мръсотията ми е неприятна и не мога да я търпя,но не знам някой да може. Mr. Green

Последна редакция: сб, 01 апр 2006, 07:39 от infinity

# 6
  • Мнения: 9 990
Хм,аз  ще ти отговоря, защото моя мъж няма да го направи, но знам, защото сме си говорили.Ние се взехме много млади и тепърва се учехме и двамата на много неща, та точно това-категорично не е гледал.Нито можех да готвя, нито нищо-карахме го на сандвичи.Не съм го и превъзпитавала, както казват някои, а най-мразя да повтарям и подканям-направи това, донеси онова...Домакинстването е моя работа дотолкова, доколкото се старая да уча останалите да уважават това, което правя-т.е да не "свинят" след мен, аналогично аз не се изживявам като Пепеляшка и слугиня, за да не възпитавам такава.Създавам уют, а не правя аптека вкъщи.Не умея да готвя завъртяни манджи-или не ми се отдава или няма кой да ме научи.Ама съпругът ми не страда от това, защото и той не умее.
Всички дават пример-когато родих, тогава понеже нямаше кой, та затова  на мъжа му се наложило и чак тогава разбрал какво е.Пък при мен не беше така.Дори когато влезнах да раждам го изпратих обратно на работа.Аз още преди да се появи детето поставих ясно нещата-без думи, някак си то се разбра.Аз ще си въртя къщата, но си искам уважението за това.За сметка на това пък той не се сърди на загоряла манджа или неизмити чинии, защото знае, че не винаги ми остава време да съм изрядна.Далече съм от мисълта да го подканям да помага-в 90% от случаите той е на работа-работи понякога до 11 или още по-докъсно-прибира се в 2-3 часа през нощта,или пък е командировка.Ако се прибере в 8 вечерта е събитие-да ходи да тупа килимите ли?Е, ще кажете-работата не е всичко...да, обаче аз знам как е стигнал до тук сам, как ни осигурява едно финасово спокойствие, благодарение пък на което аз мога да избирам работа, която от своя страна ми дава възможност като време адекватно да си гледам детето донякъде.И той е доволен и аз съм доволна-така най-вероятно добре се чувства и детето, което е много важно.

# 7
Моята жена е вманиачена на тема- чистота и порядък.Почти всики ден чисти.Сутрин става преди нас и ни прави закуски и кафе.Говоря за 6ч.,без почивни дни.Като изляза,изпраща голямата на у-ще,после се занимава с малкото и домакинската работа.Прибирам се да обядвам в къщи,приятно ми е и имам възможност.Жената естественно е сготвила,има и десерт,малкото е разходено на вън.Редовно ми точи баница,защото обичам.Не си спомням нещо да не съм ял от нейните гозби.То си ми личи.Преди да се роди малкото работехме заедно,и пак в къщи беше изрядно.Като глади,глади всичко-бельо,чорапи,чаршафи.Всичко прави сама.Когато се оженихме,си можеше всичко.Справя се отлично според моите разбирания.Винаги съм и помагал,ако ми каже,сам не се сещам.Не си мислете обаче,че не мрънка..,непрекъснато е недоволна."Аз по цял ден чистя и готвя, гледам децата и нищо от това не се вижда''. Ако поискам да и помогна,казва:'' Не ме обиждай по този начин,искаш да ме унижиш,че не се справям ли?'' Кво да ви кажа ЖЕНИ,немож ги разбра.
Не си ляга преди 24ч.,наслаждавала се на тишината и спокойсвието,ако си легне направо нямало да разбере нищо от почивката.Такава беше и такава си остана след вече 13г.неуморна,работлива и мрънкаща! Grinning

# 8
  • Мнения: 1 735
Мъж,ей такава жена много да я глезиш и обичаш. Heart EyesПък ще видиш тогава дали ще мрънка. Wink

Последна редакция: чт, 09 мар 2006, 13:51 от infinity

# 9
  • Мнения: 3 760
Моят съпруг си ме избра по любов. Естествено се радва на допълнителни бонуси  hahaha Той не е свикнал някой да му слугува и не очаква това от мен. Върши голяма част от къщната работа. Някои неща дори без подсещане от моя страна Joy. Разбира се, че обичаме да ни е чисто, но не се вманиачаваме на тази тема. Уважаваме труда си, но това не означава, че ако иска не може да яде чипс пред телевизора или да ходи с обувки... Най-важното е да се чувстваме у дома си иникой да не ни юрка!

# 10
  • Мнения: 3 760
Моят съпруг си ме избра по любов. Естествено се радва на допълнителни бонуси  hahaha Той не е свикнал някой да му слугува и не очаква това от мен. Върши голяма част от къщната работа. Някои неща дори без подсещане от моя страна Joy. Разбира се, че обичаме да ни е чисто, но не се вманиачаваме на тази тема. Уважаваме труда си, но това не означава, че ако иска не може да яде чипс пред телевизора или да ходи с обувки... Най-важното е да се чувстваме у дома си и никой да не ни юрка!

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Мъжо рече, че не ме е гледал дали мога да домакинствам, когато ме е взимал WinkНо според мен го казва , защото МОГА да домакинствам Simple SmileАко не можех - щеше да мрънкоти, сигурна съм!
Ама това с гладенето на чорапите не го разбирам hahahaМъж, ако вземеш на жена си дом. помощница, ще умре от скука Joy

# 12
  • Мнения: 46 429
... Щото верно като съм си говорил с разни мацки - редовния лаф е "еми сега отивам прах да бърша", а от мъжете никой никога не е изскачал с такава приказка ...

Така е, заради насаденото понятие "женска работа"  Laughing
Вкъщи няма такъв филм, по равно се разпределя ...

# 13
  • Мнения: 1 215
Panther,един мъж трябва да си отговори сам от какво има нужда-от спътница в живота,или от домашна помощница............. Wink
Сетих се за реплика от една комедия
'' Искам жена, искам и сандвич! Искам жена, която може да ми направи сандвич''
Та, мъжете винаги разсъждават рационално! Joy

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 731
Моя мъж си ми каза преди да заживеем заедно, че намира ред в хаоса, но аз му показах какво значи хаос и сега сме в абсолютна хармония, подрежда повече от мен.

Последна редакция: чт, 09 мар 2006, 21:56 от AlexaS

Общи условия

Активация на акаунт