Един тъп въпрос, ама забравих...

  • 1 490
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Майчета кажете ми моля ви кой витамин не биваше да се приема от бременните- витамин А или витамин Е?

# 1
За витамин А съм сигурна, че не трябва да се приема по време на бременността. Може да се приема само като част от комплекса на Матерна, защото е съобразен с факта, че таблетките са за бременни. Виж за витамин Е не мога да ти кажа.

# 2
  • Мнения: 1 493
Не съм чувала за такова нещо, но мога да препоръчам много интересен сайт с информация за здравословно хранене и разбира се за витамините : http://healthyfood.info.bg/Vitamins.html

# 3
  • Мнения: 7 091
Аз всъщност не споменах, че става въпрос за олио за стрии. Понеже си спомням, че с първата бременност ме предупреждаваха да гледам да няма един от двата витамина вътре, а днес като получих поръчката си видях, че в олиото( уж предназначено специално за бременни) има витамин Е. Той си е полезен за кожата по принцип, но не си спомням дали този беше или витамин А, който трябваше да се избягва от бременните.
Благодаря на включилите се момичета.

# 4
  • Мнения: 2 257
Със сигурност - А.
За всеки случай погледнах един БГ Геритамин имам тук, в него има единствено вит. А и Е. Пише да не се приема геритамина от бременни и кърмещи, поради високото съдържание на витамин А. За Е нищо не се споменава, поне в тоя Геритамин, който пак повтарям, е съставен само от вит. А и Е. Ех, че го завързах, ама!  Crazy

# 5
  • Мнения: 7 430

И аз мисля, че е той, доколкото си спомням от първата бременност Peace

# 6
  • Мнения: 532
вит А
100%

# 7
  • Мнения: 27 524
Със сигурност - А.
За всеки случай погледнах един БГ Геритамин имам тук, в него има единствено вит. А и Е. Пише да не се приема геритамина от бременни и кърмещи, поради високото съдържание на витамин А. За Е нищо не се споменава, поне в тоя Геритамин, който пак повтарям, е съставен само от вит. А и Е. Ех, че го завързах, ама!  Crazy

Ами Геритамин СИ Е само витамин А и Е§

Tandoori,от олиото за мазане едва ли ще стане нещо на плода,не се притеснявай чак толкова. Grinning

# 8
Ако на олиото пише,че е за бременни-няма проблем.Не знам за кое олио става въпрос,аз ползвах това на Икаров(не че ми помогна:)),но си спомням че имаше и едно друго,на което изрично пишеше,че не се препоръчва за бременни.Загеритамина-аз го взимах докато бях бременна 1-2 месеца,но го спрях-не трябва да се взима Grinning

# 9
  • Мнения: 7 803
витамин А
даже ме предупредиха да спра употребата на кремове zа лице и тяло които го съдържат

# 10
  • Мнения: 7 091
Ако на олиото пише,че е за бременни-няма проблем.Не знам за кое олио става въпрос,аз ползвах това на Икаров(не че ми помогна:)),но си спомням че имаше и едно друго,на което изрично пишеше,че не се препоръчва за бременни.Загеритамина-аз го взимах докато бях бременна 1-2 месеца,но го спрях-не трябва да се взима Grinning

Моето е на Bella Mama Belly Oil, ама аз съм в САЩ. С първото и аз ползвах на Икаров.

# 11
  • Мнения: 7 091

И аз мисля, че е той, доколкото си спомням от първата бременност Peace


Дидка, ти с какво се мажеш?

# 12
  • Мнения: 372
Да се вкл. и аз с един въпрос. Правя си вс. седмица маска домашна за косата с вит.А, наистина ли е толково вредно, че малко се притесних от прочетеното. Weary

# 13
  • Мнения: 601
вутамин а така мисля аз де
егжге					

# 14
  • Мнения: 27 524
Да се вкл. и аз с един въпрос. Правя си вс. седмица маска домашна за косата с вит.А, наистина ли е толково вредно, че малко се притесних от прочетеното. Weary

Стига,бе,няма страшно... Wink

Общи условия

Активация на акаунт