Червено цвекло

  • 3 302
  • 10
  •   1
Отговори
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Имам една глава и се чудя какво да я правя. Дайте ми идеи, мили момичета

# 1
  • Мнения: 871
Салата от цвекло

ПРОДУКТИ:
1 глава червено цвекло
2 моркова
2-3 с.л. заквасена сметана или кисело мляко като по-диетичен вариант
малко орехи
черен пипер
сол
куркума, джинджифил или кимион - според предпочитанията

Продуктите се настъргват, за предпочитане ситно. Добавят се подправките на вкус и орехите. Който не обича орехи да ги изключи от рецептата или да ги замени с други ядки или сусам. Може да се прибави и малко лук

# 2
  • Мнения: 5 500
Към настърганото на ситно цвекло слагам чесън, зехтин, лимон и магданоз. За салата ставаше дума Wink

# 3
  • Мнения: 121
Слагам и настъргана ябълка към цвеклото за салата, подправям на вкус с лимон, сол и зехтин.

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Мерси много, хапнахме салатката,добре стана  Grinning А цвеклото по принцип тежко ли е като ряпата например, има ли опасност ако го ям вечер, да ме свие стомаха? Чувала съм, че е много полезно, но дали не е трудносмилаемо?!

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Малко съм закъсняла, но може и друг да иска рецепти за салатки Simple Smile
Аз я правя така:
сварявам цвеклото в тенджера под налягане, нарязва се, отгоре счукан чесън и оцет и олио.

# 6
  • Мнения: 3 927
в случй, че пак си купиш червено цвекло, ето още една идейка:

цвеклото се опича на фурна (процеса трае 2-3 часа!!!);
на кубчета се нарязват и объркват: цвеклото, кисели краставички, сварени картофи, може и сварени моркови.
подправя се непосредствено преди сервиране, иначе цвеклото боядисва всичко с оцет, олио/зехтин, сол. може да се добавят пера пресен лук.

# 7
  • Мнения: 373
Цитат на: wa_wa
Малко съм закъсняла, но може и друг да иска рецепти за салатки Simple Smile
Аз я правя така:
сварявам цвеклото в тенджера под налягане, нарязва се, отгоре счукан чесън и оцет и олио.
Към всичко това прибавям и орехи- става чудесно!!! Stuck Out Tongue

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Цвеклото се сварява, настъргва се на едро ренде, прибавят се няколко скилидки счукан чесън, счукани орехи, сол на вкус, и се обърква с майонеза. ммммммм-вкусно!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Taneto

цвеклото се опича на фурна (процеса трае 2-3 часа!!!);
на кубчета се нарязват и объркват: цвеклото, кисели краставички, сварени картофи, може и сварени моркови.
подправя се непосредствено преди сервиране, иначе цвеклото боядисва всичко с оцет, олио/зехтин, сол. може да се добавят пера пресен лук.


И аз го правя така, с тази разлика че цвеклото го сварявам.
Нарязвам го на кубчета и го обърквам с /също така нарязани на кубчета/ - сварени картофи, кис.краставички, печен пипер, царевица, лук. Овкусява се с оцет, олио и сол.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Kissa
Цвеклото се сварява, настъргва се на едро ренде, прибавят се няколко скилидки счукан чесън, счукани орехи, сол на вкус, и се обърква с майонеза. ммммммм-вкусно!


И тази е много вкусна...... добавям 1 с.л. кис. мляко, но не слагам орехи.

Общи условия

Активация на акаунт