Дали вече кърмата не е достатъчна?

  • 701
  • 13
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 52
Здравейте.

Ние сме на 2 месеца и няколко дни.
От една седмица малката започна след като се е хранила добре около 6 до 8 минути да нервничи, да пуска и отново лапа гърдата за по няколко секунди. Прави го с много нерви, не плаче. Като я дръпна от гърдата, търси. Преди това се хранеше около 20 минути и на края обикновно заспиваше.
Не мога да разбера дали кърмата не й стига или причината е друга




# 1
  • София
  • Мнения: 2 679
Дъщеря ми ми го правеше същия номер горе-долу като беше на същата възраст. Тогава обаче бях на морето, изобщо нямах достъп до форума и така и не знаех що за състояние е това. Но за периода си беше наддала напълно нормално и държанието и си премина от само себе си.

Колкото до това дали и стига кърмата, нали знаеш за мокрите памперси. Ако не приема друго и си пишка и ака нормално, няма от какво да се притесняваш.
Може и да е кърмаческа стачка, но не съм много сигурна.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Копирам и тук отговора от другата подобна тема - няма никаква връзка с намаляване на кърмата,а просто се случва това:
При повечето бебета още втория-третия месец става такава внезапна промяна и от едночасови сесии минават на експресно 5-минутно сучене.Това е съвсем нормално - бебето става експерт в сученето,освен това става все по-общително и се интересува от всяко нещо,което му се мерне пред погледа - вече не му се губи време да виси с часове на гърдата,а иска да разглежда нещата наоколо.Някои бебета може да са толкова заинтригувани и захласнати,че да не успяват да се нахранят добре през деня и да наваксват с нощно сучене или да трябва да бъдат занесени на тъмно и тихо място без разсейващи звуци и гледки,за да се нахранят.Ориентирането на храненията около съня също помага - когато е сънено,бебето обикновено суче кротко и по-продължително.Пeриодът наистина трае седмици наред и изисква много търпение - но си е само период и ще мине
Продължавайте си все така да се кърмите и всичко ще е наред Grinning

# 3
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
И нашата беба, често прави така. Обикновено я изправям за малко, докато се уригне и после пак продължава със сукането.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 611
Здравейте  , ние също сме на два месеца и пет дни и при нас от известно време бебка прави такива номера аз много се бах притеснила ,че ми спира кърмата и сега  се успокоих като прочетох вашите отговори  БЛАГОДАРЯ   bouquet ние по-скорошните мами имаме нужда от вашата помощ.

# 5
  • Мнения: 435
На нас ни помагаше кърмене в банята или легнали на спалнята , но дори и така да ти откаже , не се тревожи  Hug , ако има нощно кърмене няма срашно .
Кърми на поискване , не давай вода , сокове , шишета и залъгалки ( нищо друго , само цица ) и  нещата бързо ще си дойдат на мястото Simple Smile
Успех и спокойствие   bouquet

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 52
Благодаря ви, мамчета Grinning

И честит празник!

Успокоих се от вашите отговори.

Бях се притеснила и защото на последната консултация се оказа, че бебка е наддала 450 грама за последния месец, но пък като си помисля то не беше цял месец, а някъде около 3 седмици и 4-5 дни.

Бебка май наистина си папка добре. Спрях чайчето против колики. Има 7 + поне още 2-3 пишкания и 3-4 ачкания на денонощие, с едно нощно кърмене.


 

# 7
  • Мнения: 435
Цитат
Има 7 + поне още 2-3 пишкания и 3-4 ачкания на денонощие, с едно нощно кърмене.

Бебка си папа отлично  bowuu newsm10

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 52
Здравейте отново

Подновявам тази тема, защото измина вече месец, а проблема си остана. Дори в последните 2-3 дни май стана и по-зле. Вече наистина не знам какво да правя, защото малката подължава да се държи по този начин. Опитах да я вдигам, изчаквам да се оригне, когато започне да прави така, но след 5-6 дръпвания тя започва отново. Ужасно много ме изнервя и вече с неприятно чувство пристъпвам към кърменето. На прага съм да се откажа от кърменето. Знам, че това не е добро за бебка, но наистина за повече от 1 месец търпението ми се изчерпва.
Не знам дали наддава добре, но в понеделник сме на консултация, та ще се разбере, но иначе намалихме храненията от 7 на 6 (тя не се буди през нощта от 12 до 7).

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много е неприятно и обезсърчаващо и сигурно се чувстваш на предела на силите и търпението си Sad Но просто не е необичайно нещата да продължават толкова време. Вече няма да се върнат блажените сучения по половин час и повече, а детето ще се разсейва, ще се върти, ще суче по малко и ще се дърпа понякога от най-малкия звук - това е просто признак за порастване и проява на интерес към околните неща, т.е. е хубаво и може би ще ти е по-леко, ако го гледаш като признак на порастване и характерче, а не като нещо, което е проблем Grinning Не настоявай, щом отказва да суче и се дърпа от гърдата, независимо колко време е минало - вероятно се е нахранила и просто не иска повече Grinning
Консултацията вероятно ще те успокои, като видиш, че детенце си наддава добре независимо от дърпането - самия факт, че е намалила кърменията и прави такава нощна пауза, е насърчителен, че очевидно детето получава достатъчно Hug
Може да опиташ да си слагаш на врата нещо шарено и интересно - примерно някой гердан с висулки и по-ярки цветове, който да я залисва, или нещо подобно, което да може да дърпа и изследва и да седи по-кротко на гърдата Grinning

# 10
  • Мнения: 106
Защо не пробваш да се изцедиш и да видиш колко кърма имаш. За да е достатъчна кърмата трябва само от едната гърда да изцедиш необходимото кол-во за едно хранене. Това ми го казаха на първата консултация. През 1м. моят бебок си сучеше интензивно (смукване и гълтане) по 10-15 мин. от гърда. След това заспиваше. Аз се доизцеждах по около 30-40гр. след кърмене. След около 1 час бебчо се събуждаше с писъци и аз си мислех, че това са колики. Да, бяха колики, но и глад. Той се е засищал за момента и до следващото хранене.
Здравейте.

Ние сме на 2 месеца и няколко дни.
От една седмица малката започна след като се е хранила добре около 6 до 8 минути да нервничи, да пуска и отново лапа гърдата за по няколко секунди. Прави го с много нерви, не плаче. Като я дръпна от гърдата, търси. Преди това се хранеше около 20 минути и на края обикновно заспиваше.
Не мога да разбера дали кърмата не й стига или причината е друга





Моят правеше по същия начин като беше на вашата възраст. Изчакай я малко, поговори й и след това пак опитай. Премести се от мястото на което кърмиш, защото е възможно да има някой предмет, който привлича вниманието й. КОЛКОТО И ДА ТИ Е ТРУДНО, НЕ СПИРАЙ КЪРМЕНЕТО. КЪРМАТА СИ Е ЛЕКАРСТВО. Колкото и малко кърма да имаш, продължавай да кърмиш и започни да дохранваш.

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Защо не пробваш да се изцедиш и да видиш колко кърма имаш. За да е достатъчна кърмата трябва само от едната гърда да изцедиш необходимото кол-во за едно хранене. Това ми го казаха на първата консултация. През 1м. моят бебок си сучеше интензивно (смукване и гълтане) по 10-15 мин. от гърда. След това заспиваше. Аз се доизцеждах по около 30-40гр. след кърмене. След около 1 час бебчо се събуждаше с писъци и аз си мислех, че това са колики. Да, бяха колики, но и глад. Той се е засищал за момента и до следващото хранене.
Това е много често чуван съвет - и изключително погрешен!!! Съвършено нормално е да се предлагат и двете гърди на всяко хранене, бебето ще си вземе колкото му е необходимо. Изглежда нелогично и абсурдно да имаш две гърди на разположение, а да даваш само едната и да дохранваш, защото не стигало #Crazy В добавка това се отразява зле на производството на мляко, което зависи основно от едно нещо - колкото по-честа е стимулацията на гърдите и колкото по-често се изпразват, толкова повече мляко ще има. Много бебета са доволни през първия месец и само от едната гърда, но впоследствие може внезапно да изпразват и двете на всяко кърмене - в това няма нищо лошо и притеснително, напротив - детето стимулира по-често гърдите и млякото ще се увеличи в съответствие с нуждите му.
Цеденето не е и никога не е било адекватен метод да се разбере колко мляко има в гърдите и дали е достатъчно. Просто защото цеденето показва единствено доколко добре отговарят гърдите на такъв тип стимулация, който е много далече от действителния начин, по който бебето суче и който изпразва несъвършено гърдата. Практически бебето може да изсуче и двойно и тройно по-голямо количество мляко, отколкото е успяла да изцеди майката. Повечето жени не умеят да цедят (дори с помпа) и изобщо не успяват да задействат рефлекса на потичане, като обикновено се изцеждат само 20-тина мл предно мляко - от където идват всички нелепости относно рядката и нехранителна кърма и заблудата, че мляко няма - а в действителност просто не е задействано потичането на млякото.
Затова адекватните показатели за това дали кърмата стига са броя мокри (а първите 6 седмици - и аканите) памперси и наддаването на бебето, като бебето се мери най-много веднъж седмично, не по-често (освен в случаи на сериозен проблем).

# 12
  • Мнения: 15
От една седмица малката започна след като се е хранила добре около 6 до 8 минути да нервничи, да пуска и отново лапа гърдата за по няколко секунди. Прави го с много нерви, не плаче. Като я дръпна от гърдата, търси.
След като пуска гърдата, а след това отново я лапа и след като я дръпнеш отново търси, опитвала ли си да предложиш другата гърда. Понякога дечковците се изнервят и от това че е нужно да дърпат по-интензивно за да потече новата порция мляко. Опитай да редуваш гърдите, като пусне едната и се дърпа, предложи другата.  Ако отново се дърпа, дай почивка. И ние имахме такъв период сучеше 5-6 минутки после пусне и след 30 минути отново искаше и пак 5-6 минутки и после след около 2-2 1/2 за следващото хранене.

# 13
  • Мнения: 3 591
Защо не пробваш да се изцедиш и да видиш колко кърма имаш.За да е достатъчна кърмата трябва само от едната гърда да изцедиш необходимото кол-во за едно хранене.
.
.
.
Колкото и малко кърма да имаш, продължавай да кърмиш и започни да дохранваш.

Ей това е май за абсурдите свързани с кърменето....

Ми че аз почти никога от 2 гърди немога да изцедя за повече от  1/2 хранене , пък бебето ми наддава по над кило на месец newsm78

Пък за дохранването не ми се говори  #Crazy

Колкото и малко кърма да имаш, продължавай да САМО кърмиш /разбира се ако искаш да кърмиш, а не да отбиваш/ и бебето ще получава достатъчно при ПРАВИЛНО ОРГАНИЗИРАНО кърмене.
сега поне вече го казвам с голяма увереност bowuu

Общи условия

Активация на акаунт