Какво се случва всъщност с кърмата ми?

  • 432
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Здравейте мами,
Мислех, че успях за близо 6 месеца всичко да изпитам с кърменето, но явно не е така. Писала съм и друг път. ПЪрво не беше достатъчно и се дохранвахме, после малкият изобщо отказа да суче и се започна лудо изцеждане и така до четири месеца дори успях да махна дохранването с АМ, когато той отново се "научи" да суче и поне до обяд се кърмехме успешно, започнах захранването по-рано заради повръщането, но когато давам пюре, после се изцеждам, за да стимулирам лактацията. ТАка събирам достатъчно количество за вечерното "кърмене", което за съжаление давам с шише, защото иначе заспива от умора на втората минута. ЗАтова вечер отново се изцеждам и давам на следващия ден. До тук добре, но през последните две седмици успявам да изцедя почти нищожно количество Sad а пък цеденето направо съм го овладяла до съвършенство, все пак четири месеца това съм правила. Освен това гърдите ми не само, че не са напрегнати, но определено ги усещам празни. СУтрин вече не се кърмим само в 6 и 9 ч (условно разбира се) както беше до скоро, но почти през час и половина Confused това обаче съвсем не ми стимулира млекопроизводството, защото продължавам да изцеждам все по-малко. Следобедното кърмене (към 6-7ч) той го повръща. Хем си го иска, хем му идва в повече, защото на обяд е на зеленчуково пюре, а следобяд яде каша. Нощното кърмене не го отказвам, че поне него не ми го връща. С две думи съм объркана, изнервена и недоумяваща. След всичките тонове информация, която погълнах и непрекъснатите ми усилия, пак съм изправена пред голяма питанка. ЗАщо ми намалява кърмата? МАлкият изобщо поглъща ли нещо до обяд, че започна така да огладвява?
НА всичкото отгоре наложи се и кръвна картина да направим поради друг един проблем - оказа се, че хемоглобинът е 104 (малко под долната граница). Ще пробвам да дам жълтък, ще вкарам и месо като стане на 6 месеца, дано се оправи, но какво да правя с кърменето? КАкво бихте ме посъветвали. Обикновено на тази възраст кърмата трябва уж да се е регулирала newsm78 дали той пак е забравил да суче и просто си джвака Орбит без захар. Нямам нерви пък и физическо време да започвам отново с цедене по 7 пъти на ден, по 30 мин. всяко Sad

# 1
  • Мнения: 4 242
Щом си чела много тук из форума значи си наясно къде грешиш.
Захранила си прекалено рано!
Като освен това си заместила и доста кърмения през деня.
Цедиш с помпа и даваш надвечер, вместо да даваш директно гърдата за да я стимулираш.
Помпата не може да замести бебето! Много майки успяват да откарат няколко месеца с цедене, но така или иначе малко по малко кърмата намалява, защото няма помпа стимулираща гърдите така както го прави бебето!
Ако макар и веднъж дневно бебето суче, значи не е загубило сукателния си рефлекс. Тези които са забравили как се суче не можеш да ги накараш да засучат.

Това което смятам за правилно за момента е да възобновиш няколко дневни кърмения. Добре че сте запазили нощните, това е важно! Мисля че нещата могат да се оправят! Стискам палци за успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 057
Щом си чела статиите в библиотеката, значи си наясно, че ненапрегнатите гърди не са показател за това, че нямаш кърма. Затова първо се успокой, слагай по-често бебто да суче от гърда, за да стимулираш лактацията. Аз не съм спирала да кърмя, даже когато се цедя за да правя кашата за бебето, с триста зора изцеждам 50 - 60гр. от едната гърда...
За кръвната картина - хемоглобина на Калоян на 6м. беше 112 и според педито трябваше да давам "малтофер". Аз обаче въведох месо в менюто (домашно заешко) и педиатъра одобри. Щом си захранила вече, мисля, че можеш да опиташ да въведеш месо.
Успех!

# 3
  • Мнения: 529
Аз нали тъкмо това правя - възобнових дневните кърмения - няколко сутрин, обадът е пюре, но тогава изцеждам, следобяд е каша, но после слагам на гърда, привечер също се кърмим, вечер давам кърма от шише, но изцеждам, т.е. не пропускам. Освен това твърдя, че с помпата успях да кача от 40 до 160 мл., започна да намалява откакто започнахме отново да се кърмим. Казвам "намалява", защото не мога да изцедя предишните количества наобяд например. При мен напрежението в гърдите отдавна се нормализира, но в случая говоря изобщо за липса на напрежение дори и когато усещам "слизането" на млякото  Sad  Започвам да си мисля, че или аз съм дебил, или при мен всичко върви наопъки Sad

# 4
  • Мнения: 829
Гал, а защо не пробваш да кърмиш преди всяко даване на твърда храна, освен другите ти усилия. ако тогава бебето е много гладно е по-верояно да дърпа усилено и да стимулира...

# 5
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 390
Аз нали тъкмо това правя - възобнових дневните кърмения - няколко сутрин,
... Освен това твърдя, че с помпата успях да кача от 40 до 160 мл., започна да намалява откакто започнахме отново да се кърмим. Казвам "намалява", защото не мога да изцедя предишните количества наобяд например. ...

Според мен просто организма ти отново се е нагодил към нуждите на бебето и за това отново си чустваш гърдите празни..Когато си цедила по 160 мл от гърда или от двете, това е било явно повече отколкото суче детето ти на едно хранене..
Да ти кажа как беше при мен - докато не захраних (на 6м и 6 дни) млекопроизводството  Grinning ми се беше нормализирало и гърдите ми отдавна не бяха напрегнати. След като захраних започнах да се цедя, защото слагам по малко кърма и в пюрето и кашите ги правя с кърма..В началото не можех да изцедя и 20 мл от двете..След около 10 дни стигнах до 50-60 мл събрани от две цедения..и отново започнах да се събуждам сутрин с препълнени гърди..ако спра да се цедя гърдите отново ще омекнат, но това няма да означава че нямам достатъчно кърма за бебока..

# 6
  • Мнения: 529
Опасявам се, че ако го кърмя преди твърдото хранене, той ще заспи, както обикновено става. Все пак самото сучене успокоява, независимо има ли или няма достатъчно мляко в гърдите. Той изсуква малко количество, което за момента му е достатъчно и се унася.

# 7
  • Мнения: 7 106
Дори и да заспи какъв е проблема? Като се събуди ще му дадеш пюрето или кашата. Нали целта ти на този етап е да увеличиш кърмата? Бебета на вашата възраст даже не са захранени, няма нищо лошо да се случи, ако за няколко дни или седмица-две ме су наруши малко "режима".

Аз нали тъкмо това правя - възобнових дневните кърмения..

Ти си ги възбоновила, но кърмата не може да се увеличи за 2-3 дни, това изисква поне седмица - 10 дни, при положение че преди това не са били достатъчно стимулирани.
щом изявява желание да суче, не му отказвай по което и време на деня да е. Около шестия месец има също така криза на разтежа и на мен ми се струва че ви е "хванала" вече, затова ти се струва, че гърдите ти са празни. Просто бебето си изсуква всичко, докато ти си мислиш, че само дъвче "дъвка Орбит"  Laughing. Затова суче през час и половина. Довери му се и го остави да си свърши работата  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт