чувствителна матка ???

  • 2 443
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Здравейте майчета,

много ще ми помогнете ако споделите с мен дори и малко опит свързан с притиснението ми.
Вчера бях на лекар и му споделих, че имам отвреме-навреме остри болки в областа на яйчниците. Той ме прегледа и каза, че виждал матката контрахирала и че това е признак за чувствителна матка.
Изписа ми но-шпа и Магне-Б6 и каза, че това е достатъчно.
Ако имате подобен опит как се пазихте? Какви проблеми ви се появиха с времето?

Всяко споделено от вас мнение ще ми е много полезно. Благодаря ви предварително!   bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 280
     Здравей   Lessyy,
Аз имах същия проблем/чувствителна матка/ , но при мен се появи към 6 месец, особено болезнено беше когато бебчо ме риташе. Изписаха ми нош-па и магнерич 2пъти х 2 на ден и болките отшумяха.Почивай повече и ограничи движенията и най- вече редовна консултация с лекар. Успех
  bouquet

# 2
  • Мнения: 109
При мен е така почти от началото на бременноста. Изписаха ми същото лечение - но шпа и Магне Б6. Повече почивка. /Въпреки, че аз не спрях да работя./ Късмет.

# 3
  • Мнения: 14 133
Повечко почивко и всичко ще е наред!!!Лека бременност!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Няма страшно моята диагноза беше свръхчуствителна матка,и на мен ми изписаха хапове и двете бремености си бях така наистина много почивка и леко със таткото вечер

# 5
  • Мнения: 151
Момичета, не знаете колко ме успокоявате с думите си. При вас като гледам по лентичките, въпреки трудностите сте преодолели риска. Надявам се и при мен да е така. Вие имахте ли някакви оплаквания или лекаря сам разбра, за чувствителността на матките ви?
Поздрави   bouquet

# 6
  • Мнения: 941
Lessyy аз имах същите оплаквания предписаха ми същото лечение но аз не съм се спяла тичах като кон по планините и до последно работех уж в последните месеци беше рисковано с тези контракции а родих след термина
леко бременеене и успешен и лек финал

# 7
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
ЗДравей, и за имам чумствителна матка, нямах кой знае какви проблеми. През 8-ми месец съм пила гинипрал и магнерот. ПРочети това, на мен ми помогна  Simple Smile Успех   bouquet
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/47/37/

# 8
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Здравей, и аз имам чувствителна матка, нямах кой знае какви проблеми. През 8-ми месец съм пила гинипрал и магнерот. Прочети това, на мен ми помогна  Simple Smile Успех   bouquet
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/47/37/

# 9
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Повечко почивко и всичко ще е наред!!!Лека бременност!
това е и от мен

# 10
  • Мнения: 1 947
...отвреме-навреме остри болки в областа на яйчниците...
   Lessyy, много ли те боли, имаш ли някакво кръвотечение? Докторът не ти ли предложи друго, ами направо лекарства??

# 11
  • Мнения: 45
и аз сам като тебе пия магнерот и нош па 2по 1 на ден, повече почивка.пия ги от началото на бременноста  до края ще ги пия.не сам имала никакви оплаквания през цялата бременност.

# 12
  • Мнения: 2 271
Аз пиех същите медикаменти,но и Дуфастон.Когато почувствах контракция спирах да се движа(по възможност легах)Това докато премина този период.После ходех километри на ден.Но това беше  пролетта и лятото.

# 13
  • Мнения: 932
Аз също имам контракции и то болезнени.Нищо не са ми изписвали и аз не се притеснявам,защото са само няколко на ден и ги имам от месеци.Не лежа.Дано всичко е наред,но доколкото знам е често срещано.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Няма за какво да се тревожиш, щом са ти поставили диагнозата навреме. Лежи и почивай повече, пий си редовно хапчетата и всичко ще е наред. Аз пия Магнерот и Гинипрал - но бях 20 дни на системи, защото не ми обърнаха внимание на време. Успех и здраво бебче ти желая.

Общи условия

Активация на акаунт