лечение на хемороиди

  • 1 676
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 232
Моля Ви помогнете след раждането имам хемороиди и от кърменето ме болят зърната.След като с малкия се напапкаме ми побеляват.Ако някои може да ми помогне ще съм ви много благодарна!Благодаря предварително! Flutter


# 1
  • Мнения: 3 760
Здравей!
Тя темата май не е за тук, а за здравния. Ако пуснеш търсачката ще излязат поне 30 теми.
Все пак: побеляването на зърната /+ болка/ често е признак на млечница. Трябва преди всяко кърмене да мажеш устата на бебето /език, венци, бузи, небце/ с Дактарин или Нистатин /и двата медикамента са спрени от производство, но все още се намират тук там/, а зърната си с Лансинох или Гармастан /Л. е по-добър, тъй като не трябва да се отмива/.
За хемороидите-наистина виж в здравни. Много мами са споделили опита си там.
Успех!

Последна редакция: вт, 07 мар 2006, 16:11 от Мъни

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Лечението на хемороиди наистина е за здравния,но другата част - за побеляването на зърната си е за тук Grinning
Не разбрах дали зърната само ти побеляват или са и разранени (обикновено двете неща вървят заедно)? Първото и основно в тези случаи е да се оправи начина,по който поставяш бебето на гърдата - то трябва да е с коремче допряно до твоето коремче,а не да гледа към тавана и да суче с извърната настрани глава.Устата трябва да е ШИРОКО отворена и да обхваща не само зърното,а голяма част от ареолата (повече от долната й част и по-малко от горната).
Побеляването на зърното най-вероятно е т.нар. вазоспазъм - неправилното сучене на бебето нарушава кръвоснабдяването на зърното и се получава нещо като изтръпване - зърното побелява след края на сученето и при възстановяване на кръвообращението боли силно,с остри пронизващи болки,които се засилват от студеното.
В тези случаи обикновено помага прилагането на суха топлина - примерно две торбички с морска сол,които да си затоплила предварително до приятна за зърната температура (да не се изгориш!) и да сложиш на гърдите веднага след сученето.Това разширява съдовете и предотвратява или намалява болките.
За ранички по зърната ако имаш - ходене гола до кръста (ако не ти влошава болките след сучене), не ползвай подплънки зада не се запарват допълнително зърната, не мий зърната с нищо и мажи само с неща,които не се отмиват преди кърмене - т.е. Лансинох или авентския крем за зърна.
За хемороидите една подсказка - превръзка,напоена с отвара от смрадлика и охладена в хладилника - бързо облекчава болките Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 558
Имах мноооого хемороиди след раждането-знам какъв ужас е! Cry Горещо ти препоръчвам Mastu S-без проблем и много бързо се оправих с него!
За зърната-другите вече са ти казали!
Успех и ще се оправиш! Hug

# 4
  • Мнения: 1 187
За хемороидите:
Индовазил-гел,Масту-свещички,Проктогливенол...но ЕТО ТОВА е наистина вълшебно! newsm10
Струва 2.40лв.
п.п.Мий се с почти студена вода и по-мек сапун,по възможност интимен.

Общи условия

Активация на акаунт