Трябва ли паспорт за бебе за екскурзия в Гърция?

  • 10 378
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 901
Какви документи за самоличност трябват на бебе-дете (ако има значение - 11 месеца) за излизане извън страната - в случая става въпрос за екскурзия до Гърция. Идея си нямам какво ще представлява, защото международен паспорт не мога да си го представя - ни подпис може да удари, ни снимка, която ще е адекватна за 5 години, мога да сложа...

# 1
  • Мнения: 4 390
Точно международен паспорт трябва за детето.
Подпис не е нужен, снимка се прави.

На дъщеря ми извадихме международен паспорт, когато беше на 1 месец. Все още си пътува с него /на почти 3 г. е/.

# 2
  • Мнения: 5 140
Diviana ти е описала за паспорат, вадиш му международен паспорт валиден е 5г. Ако излизаш само с детенце без таткото, може на границата да ти искат декларация заверена при нотариус, със съгласието на таткото, че може да изведеш детенце извън страната.

# 3
  • Мнения: 270
Вади се международен паспорт на детето в паспортния отдел по местоживеенето на майката. Изисква се: оргинала на акта за раждане: попълнено заявление, което се взима от въпросната служба и струва някакви стотинки; една снимка на бебето, направена съобразно изискванията за паспорт; личните карти на двамата родители и задължително трябва да присъстват и двамата при подаването на документите. Паспортът струва 8 лв. и е готов след един месец. Може да го получи само единият родител, но трябва да носи личната карта на другия родител задължително. За възрастта не виждам какво има да се притесняваш. Моят син беше на един месец, когато му извадихме канадски паспорт и на 6 месеца, когато му извадихме българския.

# 4
  • Мнения: 5 299
Вади се международен паспорт на детето в паспортния отдел по местоживеенето на майката. Изисква се: оргинала на акта за раждане: попълнено заявление, което се взима от въпросната служба и струва някакви стотинки; една снимка на бебето, направена съобразно изискванията за паспорт; личните карти на двамата родители и задължително трябва да присъстват и двамата при подаването на документите. Паспортът струва 8 лв. и е готов след един месец. Може да го получи само единият родител, но трябва да носи личната карта на другия родител задължително. За възрастта не виждам какво има да се притесняваш. Моят син беше на един месец, когато му извадихме канадски паспорт и на 6 месеца, когато му извадихме българския.
Iskam само да добавя, понеже аз вадих на Викториа задграничен паспорт преди 4 месеца - след като подадох заявлението - 1 седмица по късно идваха в нас на проверка, да установят дали бебето отговаря на снимката. Нищо 4е то самото присъстваше когато подавах документите Peace Не може да се направи експресна поръ4ка, когато се вади за 1 път такъв паспорт, но аз ходих да проверявам, защото ми трябваше спешно, и паспорта беше готов 2 седмици след подаването Laughing

# 5
  • Мнения: 4 390
И у нас, като у 4baby дойде полицай на проверка, да установи дали бебето отговаря ня снимката.

# 6
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
И у нас, като у 4baby дойде полицай на проверка, да установи дали бебето отговаря ня снимката.


Много смешно ми стана, като прочетох това... горкото човече- подложено на такава проверка!! Laughing

Но това се прави за сигурността на детето!! newsm10

# 7
  • Мнения: 5 140
Вярно ли са идвали до вкъщи полицайте да видят бебето? ooooh!
Много странно защо така? newsm78
Нас ни искаха двамата родители плюс детето и това беше.

# 8
  • Мнения: 7 837
И нас никой не ни е проверявал. А и на малкия паспорта го изкарахме с експресна поръчка и го взехме след 5 дни.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 901
А дали може снимката ние да я направим по някакви си там изисквания, тъй като нали се сещате, че ако отидем до някое фото, ще изръсим сума пари в дубли на нахилено, миглено, завъртяно-на-някъде-си дете. При вас как беше? И как така ще идва полицай вкъщи, поне предупреждават ли или просто пристигат - ние сме с детегледачка и съм й казала да не отваря на никой непознат!?!
Ей, наистина ли струва толкова малко паспорта, мислех си, че е като при нас - големите, 30 кинта за нормална поръчка!

Благодаря ви за отговорите, ей!   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 327
аз и извадих паспорта през месец август и не са ми идвали на проверка  Laughing

Вале, снимката задължително във фото! Все пак си има изисквания за снимката..

Мойта още беше със сини очи ,но трябваше да се запишат такива каквито са.. нищо, че вече не са сини Whistling и ръст се пише  Whistling

и един съвет - вземете си столчето за кола. Говори си с туристическата агенция дали имат колани на седалките на автобуса, ако не си направете сами! Аз така правих на мойта, за да пътува. Но тя беше на почти 3 месеца и пътува на шезлонг, не кошче.

 И да знаеш, че най удобната седалка е точно зад втората врата /там е най-широко!/. Така хем си близо до вратата, хем си имаш и масичка пред тебе, хем монитора е пред тебе.. Въпреки, че не се знае какъв е автобуса, но може да питаш  Laughing

# 11
  • Мнения: 918
Ние снимахме дребния в къщи, но той беше на 2 месеца тогава. Важно е да се вижда лицето и ушите, а и там където вадите снимките, могат да ви кажат дали снимката може да се използва.
Да добавя, че при нас също не е идвала полиция за проверка. Може би това не е практика в София.

# 12
  • Мнения: 4 390
Много смешно ми стана, като прочетох това... горкото човече- подложено на такава проверка!! Laughing
Но това се прави за сигурността на детето!! newsm10
Ами дойде за секунди буквално, поиска да види бебето, показахме го - то си спеше и това беше.
Вярно ли са идвали до вкъщи полицайте да видят бебето? ooooh!
Много странно защо така? newsm78
Нас ни искаха двамата родители плюс детето и това беше.
Съвсем вярно.  Grinning
Мъжът ми сам подаде документите й за паспорт, все пак тя беше съвсем мъничка и сметнах за рисковано да я мъкнем по учрежденията. Приели документите и уведомили мъжът ми, че ще дойде полицай да види бебето.
А дали може снимката ние да я направим по някакви си там изисквания, тъй като нали се сещате, че ако отидем до някое фото, ще изръсим сума пари в дубли на нахилено, миглено, завъртяно-на-някъде-си дете. При вас как беше?
Дъщеря ми я снимаха във фото. Чакаха я да се събуди и я щракнаха няколко пъти. Избрахме една от позите и толкова.

# 13
  • Мнения: 7 091
А дали може снимката ние да я направим по някакви си там изисквания, тъй като нали се сещате, че ако отидем до някое фото, ще изръсим сума пари в дубли на нахилено, миглено, завъртяно-на-някъде-си дете. При вас как беше? И как така ще идва полицай вкъщи, поне предупреждават ли или просто пристигат - ние сме с детегледачка и съм й казала да не отваря на никой непознат!?!
Ей, наистина ли струва толкова малко паспорта, мислех си, че е като при нас - големите, 30 кинта за нормална поръчка!

Благодаря ви за отговорите, ей!   bouquet

Отидете във фото, където правят дигитални снимки за документи. Ние така направихме, снимаха ни около 10 пъти преди да улучим нормална снимка Simple Smile, но си плащаш само 1 кадър, този който поръчваш.

# 14
  • София
  • Мнения: 725
Задължително трябва международен паспорт, че дори да ви пуснат да влезете в Гърция, после няма да го пуснат детето да излезе.
Наши познати пристигнаха от Щатите с 4 месечното си бебе без паспорт - едвам са ги пуснали в България, след което са ги предупредили че без паспорт детето не може да напусне страната. Вадиха му паспорт от Американското посолство по спешност.

Общи условия

Активация на акаунт