Бебе, което изведнъж не иска да яде кърма?

  • 3 863
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Искам да ви попитам нещо, което много, много ме терзае newsm78. Бебето на брат ми е родено на 10 февруари, 4 400кг., секцио ,с идеален сукателен рефлекс. Обаче откакто са ги изписали от болницата, по препоръка на докторите, започна да му дава добавка, защото "нямала достатъчно кърма". ooooh! Път и пътека направих за тяхното кърмене, най- вече за махането на добавката, устата ме заболяха да приказвам, но никакъв ефект Sad. Утешавах се , че ПОНЕ се кърмят, макар и с добавка.
Но от няколко дни детето отказва да яде кърма - нито от гърдата, нито изцедена от биберон newsm78. Така, че от три дни бебето е яло само Аптамил. Чудя се как може изведнъж да не иска да яде кърма. Ако беше само от гърдата, можех да предположа причини, но пък да не иска да яде и кърма от шише - просто съм озадачена. Thinking Моля  ви споделете опит и мнение. Praynig

# 1
  • Мнения: 120
Моля ви, момичета, нямали някой да даде предположения? Praynig

# 2
  • Мнения: 535
Ами лично аз предполагам, че Аптамил-а му се е усладил повече и затова отказва мляко  Thinking Което е странно, разбира се. Иначе друга причина, поради, която да отказва кърмата може би ще е храната, която майката яде(в някои случаи и бебо се дърпа, особено, когато не е харесал какво съм хапнала, както и когато съм в М...) За други причини вмомента не мога да се сетя, но защо снаха ти толкова се дърпа от кърменето, то го превърнаха в някакво болест вече, излиза така, че да кърмиш е нещо лошо и противно  #Crazy  ooooh! Направо ужас. Аз отсега съм предупредила братята ми, че ако жените им не кърмят лошо им се пише... Naughty Особено както и двамата ме слушат  Mr. Green  Hug  Дано всичко се оправи, надявам се да съм ти помогнала  Praynig

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А ти лично видяла ли си бебето как се дърпа и отказва шише с кърма? Защото ако разчиташ само на чутото, предвид че знаеш, че снаха ти очевидно не желае да кърми,а цеденето 100% вече й е писнало, бих ти предложила да сложиш $феномена$ в графата градски легенди Confused

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Аз пък бих "обвинила" шишето за това отбиване. Шишето пуска мляко доста по-лесно, бебето няма нужда да полага усилия, за да пие от него, и му е по-лесно така, отколкото да суче. Може след това да е привикнало, че шишето дава 'такова' мляко, и различния вкус на кърмата да не го свързва с шишето, затова да го отказва.
Ако снаха ти има желание да го храни с кърма, все пак може да продължи да изцежда и да се опитва да го храни така (предполагам само, че се е отказала да прави опити да го храни от гърда).

# 5
  • на Север
  • Мнения: 503
ако неиска гърдата е разбираемо(при наличието на биберон), но ако неиска кърма от шише това вече е друго. Възможно е да е не дава прясно изцедена кърма и тя да е изстинала, докато АМ го дават със сигурност докато е топличко.
А мислила ли си си, че може и въобще да не прведлага кърма от шише?!
(моя приятелка излъга разни подобни неща, за да не мрънка мъжа й, че неиска да кърми, а тя ми призна след няколко месеца, че нарочно го е направила, защото искала да пуши #Crazy)

# 6
  • Мнения: 295
Здравей!
Да споделя моя опит! И аз поради незнание и притеснетие, че бебето гладува почнах да дохранвам с АМ. В интерес на истината спря да реве и почна да наддава. Както и да е, това не ме оправдава, за себе си знам, че допуснах грешка, че не бях по-упорита. Хубавото е, че маймуната не се отби! И до сега го кърмя на всяко хранене и после дохранвам (само на обяд понякога пропускаме, защото почнах да захранвам). Не се отказа от гърдата, суче много хубаво, въпреки шишето. Упорито дохранвах с изцедена кърма, а само когато нямам запас - с АМ. В един момент забелязах, че се дърпа и не иска да яде. Мислех си, че е някаква стачка, но след няколко дни пробвах само АМ да дам - ядеше. Кърма от шише - не Naughty. Много се бях озадачила, що за явление, бебе да предпочита АМ, пред кърма. Даже бях пуснала тема. В крайна сметка в момента положението е следното - суче от гърдата, от шише - АМ а в полузаспало състояние успявам да му дам кърма. Та всичко това го обяснявам, за да докажа, че не е задължително като се храни едно бебе с биберон да се отбие и че е възможно да предпочита АМ. И всичко това НЕ Е ПРИЧИНА СНАХА ТИ ДА СПРЕ ДА КЪРМИ.
Успех! Hug
А, един трик като се дърпа от гърдата - да пробва със силиконов протектор за зърно. При нас действа! Peace

Последна редакция: ср, 08 мар 2006, 11:00 от wasp

# 7
  • Мнения: 120
Благодаря за отговорите, момичета. Hug Потвърдихте съмненията ми, че мацката, или нещо спослъгва Outta Joint, или не се старае достатъчно.  Thinking Абе тя неще да кърми и туй то! #2gunfire
Възможно е да са верни предположения на Бу, geryto и wasp , но сегашното положение вероятно е просто повода за отбиването. Ако не беше натиска на брат ми, който много се кефи на моето кърмене и искаше и жена му да кърми, тя да е отбила бебенце още след изписването. ooooh! Все пак кърми почти месец. Снощи успокоявах брат ми, че поне коластрата си му е дала, при положение че много други бебета и това не получават. #Cussing out

П.С.  Абе той брат ми все се кани да и тегли един бой, ами да видим кога ще бъде Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 6 249
Забелязала съм, че например замразена и след това притоплена кърма има един такъв дъх - като на тежко или на масло. Може затова да е предпочитало АМ. newsm78

# 9
  • Мнения: 1 735
ако неиска гърдата е разбираемо(при наличието на биберон), но ако неиска кърма от шише това вече е друго. Възможно е да е не дава прясно изцедена кърма и тя да е изстинала, докато АМ го дават със сигурност докато е топличко.
А мислила ли си си, че може и въобще да не прведлага кърма от шише?!
(моя приятелка излъга разни подобни неща, за да не мрънка мъжа й, че неиска да кърми, а тя ми призна след няколко месеца, че нарочно го е направила, защото искала да пуши #Crazy)
По принцип съм против насилието,но такова само бой го оправя!  newsm66

AVIGEA,не тъжи! Дано поне детенцето да е благородно ,добро и да има силен дух.Това не се дава с кърмата,така че споко.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт