Цикъл след раждане?Кога и как?

  • 1 162
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте, мами!
Знам, че има подобни теми, но аз искам да питам друго. От месец насам имам леки болки, все едно ще ми иадва, но няма нищо. Лохиите ми продулжиха 3 месеца, а на контролния преглед при гинеколога, ми казаха, че междувременно ми е дошло. Нормални ли са тези усещания?

# 1
  • Мнения: 5 299
вси4ко зависи от това дали кърмиш

# 2
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
на мен лохиите ми спряха на 40 ден, а ми дойде на втория месец. Но не съм кърмила. Откакто родих цикъла ми стана мнооого редовен!

# 3
  • Мнения: 2 271
Не мога в твоя случай да кажа нищо.
Но ще ти кажа за мен.Лохии 36 дни.2 седмици по-късно-цикъл.От тогава редовно си ми идва.Без болки като преди раждането(в корема имам предвид),но с предменструално главоболие!

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Пр ивсяка жена е различно; аз почти съм отбила дребния, имам същите болки, но все още нямам цикъл; има жени, които продължават да кърмят, но си имат цикъл

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 958
При мен лохиите спряха около 1-я месец.
Жикълът ми дойде на 4-я месец, а все още продължавам да кърмя.

# 6
  • Мнения: 949
Първата редовна менструация след раждането идва индивидуално. При кърмещите жени обикновено по-късно (след отбиването или около 6-тия месец след раждането). При жените, които не кърмят това се случва значително по-рано – около 2-3 месец

# 7
  • Мнения: 1 107
Моят дойде преди един месец, но този ме пропусна  Confused
Кърмя 2-4 пъти дневно.
Иначе две седмици преди да ми дойде за първи път имах слаби болки. Самата менструация почти не я усетих, никакви болки, слабо кървене.

# 8
  • Мнения: 282
Забравих да кажа, че кърмя  5-7 пъти дневно. Ако се вярва на гинеколожката, ми е дошло един път, но повече не ще, а ме боли - вечер по-силно.

# 9
  • Мнения: 4 392
При всеки е различно.
Аз кьрмих 7 месеца,на 8. ми доиде.За моя приятна изненада нямах никакви болки,а преди да забременея,всеки месец *раждах*!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 618
Лохиите ми бяха около 30-40дни, след около 15 дни ми дойде за първи път. После три месеца ми идваше редовно, после един месец пропусна, после дойде, пак пропусна, въобще стана нередовен, затова сега пия противозачатъчни за регулации и за предпазване Wink

# 11
  • Мнения: 577
и мен такиа ме болеше,но все още не ми е дошло,но не мога да кажа от какво са тези болки

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 301
вси4ко зависи от това дали кърмиш
Не съм съвсем съгласна.В началото кърмех кажи речи през час и половина...денонощно.Цикълът ми се върна 2,5 месеца след раждането.Оттогава е редовен,по-продължителен от преди бременността,но постепенно се нормализира. Всичко е много индивидуално.

# 13
  • Мнения: 4 406
моят цикъл се възстанови 3 месеца след раждането и продължих да кърмя още 3 месеца след това. за разлика от преди раждането, сега е точен в датите и безболезнен

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Кърмя от 1г.и 2м.Дойде ми 7 месеца след като родих.А по време на овулация имам болки като при цикъл.Но като ми идва нямам болки за разлика от преди да родя.Не споменаваш болките през целият месец ли са или само някои дни.

Общи условия

Активация на акаунт