вълнички на ноктите

  • 7 744
  • 16
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 618
На ноктите на ръцете ми се появиха вълнички и не са гладки и бели петънца. Бях чувала, че било признак на липса на витамини, но не помня на кои точно. Някои може ли да ми помогне? Какво да предприема?

# 1
  • Мнения: 3 248
На ноктите на ръцете ми се появиха вълнички и не са гладки и бели петънца. Бях чувала, че било признак на липса на витамини, но не помня на кои точно. Някои може ли да ми помогне? Какво да предприема?

Поразрови се малко с търсачката! Peace Ще намериш една дузина с теми, които са разнищвани на дълго и широко! Wink

Иначе за белите петънца знам, че са от липса на витамини, но вълничките?! Thinking
Момичетата тук много препоръчваха КАЛМАЦИН (калций, магнезий и цинк), но не знам дали беше за нокти! newsm78

# 2
  • Мнения: 3 248
Пробвай тук...да подбереш каквото искаш!? Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=search2

# 3
  • Мнения: 636
на моето детенце също забелязах, че има вълнички вчера докато му рязах ноктите.Какво означава това.

# 4
  • Мнения: 3 248
на моето детенце също забелязах, че има вълнички вчера докато му рязах ноктите.Какво означава това.


Аз знам, че вълничките се дължат на гризенето на ноктите - без значение дали е било в миналото или настоящето, но надали случаят е такъв!? Thinking

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Появата на бели петънца е предимно от липса на цинк в организма, а така наречените вълнички могат да са от притискане в основата на нокъта.

# 6
  • Мнения: 1 017
Какви са вълничките- хоризонтални или вертикални?
Аз имам хоризонтални, и ми казаха че било някакво увреждане на нокътната плочка, което можело да е проявление на някакъв вид псориазис.
Твоето не знам какво е, но ако те притеснява отиди на дерматолог.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 618
Вълничките са хоризонтални, незнам какво да правя, ще отида на лекар да питам от какво са newsm78

# 8
  • Мнения: 1 205
От време на време ми се появяват такива хоризонтални, леко ги полирам с пила блок и сега нямам проблем.

# 9
  • Мнения: 245
Грапавините и белите точици са от травма.т.е. си ги ударила или си ги притиснала.По принцип,ако грапавините са хоризинтални и се намират непосредствено под кожната гънка,то това е признак за лошо направен маникюр.Белите точици са пукнатини с въздух,ако мога така да се изразя,ще израстнат.Може травмата де е нанесена над кож.гънка и нокътната плоча-там където се облазува,ако си си притиснала пръста.....БЪди малко по-конкретна и обстоятелствена и може би ще мога да ти дам по-конкретен отговор. PeaceНавсякъде в информационните материали по този повод,се отбелязва,че е напълно грешно твърдението,че това са липса на витамини.....

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 22:02 от nelsan

# 10
  • Мнения: 1 680
А какво означават вертикалните вълнички? Имам такива на двата палеца от години.

# 11
  • Мнения: 229
аз също имам вълнички на ноктите както на краката така и на ръцете, не са от липса на витамини щото доста съм изпила, според мен са от обувки или някакво нараняване на ръката също съм забелязала , че като си изрежа кожичките по дълбоко или като ги гризя са повече значи е от това.

# 12
  • София
  • Мнения: 722
И аз имам, но не си гриза ноктите /и никога не съм/ и не си режа кожичките. Питах в темата за маслото на Биотрейд, но никой не ми отговри дали помага срещу този проблем ......  Blush

# 13
  • Мнения: 1 017
Не се получават само от гризане на нокти, рязане на кожички и др. подобни.
Могат да бъдат както вече споменах от общо увреждане на нокътната плочка, в резултат от някакво заболяване. А белите точки могат да бъдат от:
- липса на витамин А. На мен ми препоръча дерматоложка да си ги мажа 2 пъти на ден с течен витамин А като го втривам в основата на нокъта.
-също и гъбички по ноктите

Киснене на ноктите в сок от половин лимон 3 пъти в седмицата действа добре, както и в затоплен зехтин пак 3-4 пъти в седмицата за по 10 минути.

# 14
  • Мнения: 245
А какво означават вертикалните вълнички? Имам такива на двата палеца от години.
Това е естествената физиология на нокътната плоча,така както си или с права коса,или с къдрава.....Не е заболяване или увреждане,можеш да полираш нокътя,но аз лично не ти го препоръчвам,ако са ти меки ноктите,тъй като изтъняват слоевете,от който е съставен или поне полирането да не е дръстично,а щадящо

Общи условия

Активация на акаунт