Порцион

  • 498
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 213
Колко мл майчина кърма би трябвало да поема на едно хранене 15-дневно доносено нормално родено момченце с тегло при раждането 3600?

# 1
  • Мнения: 435
Мила , EmitoI отговора е : по колкото иска  Peace  bouquet
Ето ти една много хубава табличка по този въпрос http://exoexo.com/MJ/Other/brf_table.pdf
Ето ти и за кърменето "при поискване" http://karmene.greatnow.com/pripoiskvane.html

# 2
  • Мнения: 1 771
Никога не съм знаела, а и все още не знам Крис по колко изсуква. Винаги съм го хранила на поискване и това е отговора. Наддаваше добре и самия той беше добре. В началото се хранеше през час, час и половина два, а в редки случаи през три часа.

# 3
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Цвети и Яна ти е отговорила перфектно...колкото иска....а zащо тии трябва да zнаеш? гледай бебечето да е доволно и щастливо, да пълни пампите, пък по колко грама папа не е толкова важно....а и не може да се каже точно, всяко бебче папа раzлично....

# 4
  • Мнения: 213
Благодаря ви мамита, питам защото моя лакомник ако го оставя ще суче и 1 час а после повъща излишното. май не знае кога да спре. Пък и напоследък драстично ми намаля кърмата и се чудя дали му стига на детето. Как да позная кога е нахранен и дали не суче от лакомия?

# 5
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Благодаря ви мамита, питам защото моя лакомник ако го оставя ще суче и 1 час а после повъща излишното. май не знае кога да спре. Пък и напоследък драстично ми намаля кърмата и се чудя дали му стига на детето. Как да позная кога е нахранен и дали не суче от лакомия?

остави го детенцето да папа, колкото иска....най вероятно сте в скок в раzтежа, като гледам лентичката...как раzбра, че ти е намаляла кърмата ? бебето не гладува, когато има около 7_9 добре намокрени памперса на таzи въzраст....а zа повръщането, може би струята кърма ти е много силна и бебето се храни много бърzо...опитай да иzцедиш мъничко, колкото да се освободи първоначалното напрежение и после дай да папа...

# 6
  • Мнения: 599
Един мой любим педиатър от Варна ми отговори така на въпроса: "Ако трябваше да се знае колко да изяжда, гърдата щеше да е градуирана" С това спрях да се питам и започнах да кърмя на поискване и това продължава и до днес, в началото сучеше вяло и с часове ( направо нямаше интервал между храненията! ), но с времето даже ти харесва! Посъвтева ме още и да изхвърля теглилката. Така и направих. Страхотно е, че си попаднала на този форум!! Бъди спокойна и вярвай, че имаш достатъчно мляко. Успех!

# 7
  • Мнения: 175
Един мой любим педиатър от Варна ми отговори така на въпроса: "Ако трябваше да се знае колко да изяжда, гърдата щеше да е градуирана"
Да - много добре казано!
Но всяка майка винаги се притеснява да не би детето й да е останало гладно. Няма вяра в собствените си сили, нито в инстинкта на бебето... И се почва едно 'градуиране' и ходене по мъките

# 8
  • Мнения: 435
Цитат
Как да позная кога е нахранен и дали не суче от лакомия?
Ето в тази статия под №17 е обеснено как да разбереш дали се храни достатъчно http://www.bg-mamma.com/site/content/view/605/
Това , което наричаш сукане от лакомия  е начина на бебчо да си осигури повече мляко . Остави го да си суче колкото иска , той ще си повърне излишното и ще расте доволен  Hug
Цитат
Пък и напоследък драстично ми намаля кърмата
Предполагам , че си мислиш така защото чувстваш гърдите си меки и празни , но това е нормално.
При кърменето при поискване гърдите стават меки примерно месец след началото на кърменето, когато лактацията става стабилна. Млякото започва да се изработва само когато бебето суче. Гърдата никога не е “празна”, в отговор на сукането, в нея през цялото време се образува мляко.

Ако майката се старае да напълни гърдите за кърменето, чака докато ги усети напрегнати, тя постепенно намалява количеството мляко. Колкото повече кърми бебето, толкова повече кърма ще има, а не обратното.

Общи условия

Активация на акаунт