Малки сме за седмиците си...

  • 3 545
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Мили мами... давайте съвети, споделете опити, кажете какво да правя... успокоете ме...

Вчера бях да ни гледат с беби на ултра... и изведнъж лекарката ме попита в коя седмица съм. Казах й 23та... тя продължи да гледа...
Престраших се (тя беше направо страшна тази лекарка) да я попитам всичко както трябва ли е и тя каза: Да... НО... малки сте за седмиците!
Та значи, симетрично е тялото на бебо, но вместо с големината на зародиш в 23та седмица сме с големината за 22ра. След 2 седмици ни викат обратно на контролен преглед. Взеха да изследват урина и кръв и резултатите бяха добри... тоест, няма възпаления и подобни.

Сега не знам какво да мисля и къде да се дяна. Опитвам се да се успокоя казвайки си, че беби е мъничко крехко момиченце и няма да се роди дебело 4510 грамово бебе като брат си преди 4 години... и все пак, нещо ме яде от вътре и бих искала да знам, че всичко е на ред... Предните 2 УЗ бяха без такива коментари от докторите.

# 1
  • Мнения: 772
Мисля, че такава разлика - с една седмица - не е притеснителна, никак! Макар че и аз се чудя - предпоследните два пъти (все през месец) казваха, че бебо е по-голям и местеха термина (точно заради големината му) по-напред, а последния път - тази седмица - пак споменаха, че е "дълъг", но терминът беше поставен дори една седмица по-късно, а и на мен ми се струва, че посоченият "грамаж", според книжките, е за седмица по-рано. освен това ние сме 10 седмици пред вас (33-34), но не зная дали това означава, че имам повече или по-малко основания за притеснение, ама мисля, че наистина такива разлики са нормални, така че пожелавам ти да се успокоиш!

# 2
  • Мнения: 177
не се шашкай толкоз!и аз миналата сряда бях на преглед и ми казаха че бебето е като за 30 седмица,а пак аз съм в 31.но това не е фатално.на мен тук нищо няма да ми прават-никакви изследвания и видеозони.наи-много още веднъж да ме види акушера преди да родя и това е!

# 3
  • Мнения: 1 704
Тая докторка нормална ли е да те стряска така?!  Imp Съвсем нормално е да има отклонения до 2, дори до 3 седмици - било то напред или назад.. тия мерки са относителни и ориентировъчни.. естествено, че всяко бебче си се развива индивидуално и не може да се очаква всички да вървят съвсем еднакви.. иначе всички щяха да се раждат с едни и същи кг и см..  Rolling Eyes
Трябва да изостава в размерите с повече от 3 седмици, за да ти каже подобно нещо и да има нещо притеснително..
При това на бебето се мерят различни показатели - напр. главичката може да отговаря на една г.с., крачето на друга и т.н. това НЕ означава, че нещо не му е наред освен ако отклоненията не са наистина големи.. неслучайно нормалната консултация се прави през месец, а не през седмица..  
Няма за какво да се притесняваш!

# 4
  • Мнения: 2 529
Не се тревожи, мила!
Разлика от една седмица нищо не е. Може би някои от параметрите са за една седмица по-назад, например бедрената кост, при мен тя все вървеше с 1-2 седмици назад, а всичко си беше наред. След като ти е казала, че бебето е наред, значи няма нищо притеснително. Просто като си я попитала и тя се е принудила да ти даде някакво обяснение, затова че се заглежда...

# 5
  • Мнения: X
Ама тая жена защо така те стресира bash  Разлика от 1-2 седмици е нормална, а и колкото повече наближаваш термина, толкова по-голяма става разликата. Я не се тормози  thumbsup

# 6
  • Мнения: 3 634
Да уточня: "Диагнозата" беше поставена след измерване на обиколката на главичката. Докторката каза, че съвпада с размерите на крачето и останалото тяло... та симетрични сме, но малки за седмиците.
Ако до 3 седмици разлика е нормално, то тогава не разбирам защо така ме стресна и защо след 2 седмици пак сме да ни гледат (не че имам нещо на против де, но пък не успях да зърна рожбата си на монитора... само главичката видях от УЗ снимка).
Тук не сменят термина след като е бил определен от първия УЗ през 12та седмица... а и вече съм в напреднала бременност и докторката каза, че няма да се смени датата.

Благодаря ви за отзивите и успокоенията...

# 7
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Мама от Финландия

Тук не сменят термина след като е бил определен от първия УЗ през 12та седмица... а и вече съм в напреднала бременност и докторката каза, че няма да се смени датата.


ммм да .. това е другото, за което не се сетих.. термин, определен от УЗ също е малко под въпрос, ама както и да е.. 1 седмица нищо не е.. ако след 2 седмици пак показва, че сте в 22 г.с. тогава може да ти заяви, че има проблем..  но съм сигурна, че не е това случая.. просто малко се е поизхвърлила с изявленията..

# 8
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Мама от Финландия, нямаш никакъв повод за шашкане. Помисли си само - всички имаме овулация по различно време, но на всички ни определят термина по един и същи начин. Съвсем нормално е различните бебета да растат различно, а при тях всеки ден е от значение, да не кажа дори час.
Преди 3 дни, като ме гледаха на видеозон, ми казаха, че бебчо е по-голям с една седмица от предполагаемия термин. Аз обаче хич не се изненадах, защото при мен овулацията не е по средата между два цикъла, а седмица след цикъл.

# 9
  • Мнения: 1 975
МАмо Фин,
НЕ се притеснявай! Абе всички бебета се развиват много различно. Ето аз например - със първият като бях бременна - корема ми беше доста малък.... и после изведнъж порасна в 8 мият месец..... Със второто бебе пък корема ми порасна изведнъж...... ама толкова голям беше....
Та така беше - даваха ми според ултралида доста късен термин с първото бебе.... което се оказа много грешно .......
Та - различно се развиват всички бебета!
Сигурно на следващият контрол ще е доста пораснало ..... че и коремчето ...... хи хи хи ........  Wink

# 10
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
На мен ми местиха термина 1 седм напред от УЗ също. Не се знае точно кога е било зачеването, може да е било по-късно при теб. Но пък някакви си милиметри в едно бебче да ги прави на въпрос тази лекарка ... Хората са толкова различни, бебетата също сигурно. Моето се роди много дълго, с малка обиколка на главата и големи стъпалца. На мен ми изглеждаше симетрично, но обиколката на главата беше малка в сравн. със статистиката. Ела да го видиш сега, минава 90% от връстниците по всички параграфи. Не се притеснявай !

# 11
  • Мнения: 4 965
Мамо Фин,
Я не се шашкай  Rolling Eyes !
На мен пък все ми повтаряха, че бебки са едва ли не огромни и изпреварват термина по размери с 2-3 седмици, а те се родиха по 2200 и 2500 г.  Shocked  и бяха цяла седмица в кувьози. Сега още са мъничета (вече са почти на 3 месеца, а нямат още 5 кг.).
Бебето пък на моя приятелка все го изкарваха миньонче - уж нямало начин да надхвърли 2400 и дори бяха приготвили кувьоз (тя дори реши да ражда нормално, въпреки много тесния си таз), а малкият сладур се оказа точно 3 кг. и беше много трудно раждане (с форцепс  Imp ).
УЗ-ито е много относително. Не бива да се вярва на някакви усреднени стойности  Confused . Момичетата са го казали вече - всеки човек е различен. Ако не беше така - моите куклички трябваше да са еднакви на кг. и на ръст, да ядат еднакво и да наддават еднакво, да спят по едно и също време и т.н., ама нейсе - всеки човек си е различен (толкова си приличат на външност, а са толкова различни - едната е по-лакома и по-поспалива, а другата е по-жизнена и по-самостоятелна, а на всичко отгоре едната е по-едричка и изглежда едва ли не с цял месец по-голяма  Grinning ).
А и аз вече на лекари не вярвам, особено на такива, които много се вглеждат...  Twisted Evil  Важното е ти да усещаш, че бебо е добре, а другото е без значение   Hands Thumbsup .

# 12
  • Мнения: 3 634
Ами не бих се тормозила и тревожила ако бях с нередовна овулация... обаче при мен проблема със зачеването на това бебе беше точно при овулацията... тоест, нямах такава и пиех Кломифен хапчета... и точно в месеца в който забременях бях да ми следят овулацията на УЗ и за това знам почти с точност кога е била... Тоест, не е възможно да е била една седмица по-късно...
Ааа да... теглото на беби беше под 500 грама... забравих точно колко, но около 450 май беше...

# 13
  • Мнения: 1 502
Мамо Фин, я по-спокойно. Всяко дете си е само индивидуално за себе си. Не трябва да се слагат под един знаменател. Може това бебче, да е наистина както ти казваш по-малко от бабтко си.
Абе тия северняци, направо ме убиват, то за тях бебе по-малко от 5кг и с по-малка глава от 35см. не е нормално бебе. Като знам тукашните какви мутатнти се раждат, направо ме разбиват. Ние сме по-нежна нация.

Споко, всичко ще е наред! Радвай се, че след 2 седмици пак ще го видиш, не като мен чак януари.

п.с.Ето и нашите първи снимки http://community.webshots.com/album/204641776FRuXaR?478 Grinning

# 14
  • Мнения: 503
Не се притеснявай, тези размери са само ориентировъ4ни, средностатисти4ески, а, както вси4ки знаем, средностатисти4ески бебета НЯМА. Вси4ко това е ориентировъ4но. Моята дъщеря, например, един месец беше по-дребна от нормата за възрастта (1 седмица назад, като вас), следващия месец беше по-едра Shocked (пак с 1 седмица). Дори в края на бременността ми казаха, 4е е много едро бебе и трябва да родя секцио, а се оказа, 4е е 2750 гр Imp , свали 200 гр, по4ти беше на границата да е недоносена  Imp  и т.н. Така 4е не винаги УЗИто показва правилно, пък и вси4ко зависи от професионализма на този, който работи с него, все пак Wink . Така 4е не се притеснявай, и след 2 седмици пиши, какво става!

Общи условия

Активация на акаунт