Какъв специалист да търсим?

  • 804
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
Момичета Честит 8-ми март /много здраве, щастие и добри и послушни дечица/,
Малката ми дъщеричка има някакъв обрив по веждичките / от рода на млечните корички по главата - но не съм много сигурна / , а от тази сутрин и много ситни пъпчици по бузките и челото. Какъв лекар да търсим: алерголог или дерматолог? Питахме педито, но тя изписа някакво тоалетно мляко за веждите, а казва, че ситните пъпки са от кожата / били сме много бели/... Моля да ни посъветвате какъв доктор да търсим, а после ще питам за добър такъв в здравната тема!
Благодаря!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Редно е според мен първо дерматолог ,а ако той каже после на алерголог.

# 2
  • Мнения: 88
Дран дран, много бели, възможно ли е да си прегряла бебчето, да си го навлекла много, или нещо такова, не съм сигурна какъв спецялист да търсиш защото аз лично имам две педиатърки и двете частни и обикновенно вземам тяхното мнение и после прецинявам сама, консултирай се и с друг педиатър това е моено мнение преди да помъкнеш бебчо по дерматолози и т.н, защото повечето от другите специалисти нямат опита на педиатрите а и бебето ти е много малко !

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 301
На колко е бебчето? Моето дете до скоро имаше още корички по главичката,а в началото,когато беше на около 1 месец и по веждите.Не съм ги третирала с нищо,минаха от самосебе си. Ситни пъпчици са нещо нормално в началото,получават се от хормоните и изчезват след известно време.

# 4
  • Мнения: 2 821
Моето бебе имаше същите неща по веждите, когато беше на вашата възраст....точно като коричките по главата...изчезнаха от самосебе си. А за пъпчиците така както го обясняваш прилича на бебешкото акне...аз мазах с пиоктанин, но и те изчезнаха сами май...израстват се...не се тревожи Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 39 715
Дияна беше бяла като сирене (и сега си е така), но единствено имаше пъпчици от претопляне по вратлето. Това
Цитат
а казва, че ситните пъпки са от кожата / били сме много бели/
за 1ви път го чувам.
По принцип дерматолог е специалиста, който се занимава с проблеми по кожата.

# 6
  • Мнения: 1 547
verty, потърси добър кожен лекар! Пъпчиците в никакъв случай не са от претопляне. Вероятно става въпрос за себореен дерматит. Имахме същия проблем по същото време - отшумява много бързо, но лекар трябва да предпише мазило и някаква по-специална козметика.
Не се тревожи - не става дума за алергия, но побързай, защото детенце може да пламне повече.

Общи условия

Активация на акаунт