Зъби ли са това или болест?!?

  • 618
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте мамчета!
Честит празник на всички!

Имам едно такова въпросче, моята щерка от 3 дни ми вдига температура 37,3-37,4. Това става само към 16-17 часа, веднага и давам панадол тя си пада и до там повече не ми вдига до следващият ден отново по това време. има хрема от 6-7 дена но тя вече преминава. Ходихме на лекар (но не при нашето педи извън града била и не мога да я открия по мобилният) нищо и няма нито гърлото нито кашлица нищо!
Побърках я горката с тоя термометър вече като го види и почва да бяга и да се сърди - кажете ми дали е от зъбите това! Никога не ми е вдигала температура от зъб и незнам нито колко висока е от тях нито нищо! Инъче горните и венчета са подути като на боксьор!

Какво ще кажете вие, каква е температурата при никне на зъб (ако се вдигне такава)?

Само да дооточня че и меря температурата с електронен термометър под мишницата!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Симптомите, които описваш приличат точно на никнене на зъби. А и щом венците са подути...
На моя син първите 2 зъба му избиха с едноседмична хрема. Температура не е вдигал, но много деца вдигат. Температурата, до колкото съм чела е до 38 градуса, като, както е при вас, лесно се сваля.

# 2
  • Мнения: 3 537
зъби са! newsm78

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
При нас зъбите пробиха също с такава ниска температура,но защо й даваш лекарства за толкова ниска температура.Аз зная ,че темп. до 38 може да е от зъби но повече не.

# 4
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Може и зъбчета да са, но за мен Т., която описваш, не е никаква Т., камо ли пък да я бориш с панадол и да гониш детето с термометъра. Най-важното е да се успокоиш и да не се панираш излишно.

# 5
  • Мнения: 1 564
Сигурно  са зъби-нашето педи каза,че при температура до 37.7-38 са зъбите-оттам нататък е болест.Дано ви избият по-бързо и да не се тревожиш. newsm68 newsm44 newsm68

# 6
  • Мнения: 252
Може и зъбчета да са, но за мен Т., която описваш, не е никаква Т., камо ли пък да я бориш с панадол и да гониш детето с термометъра. Най-важното е да се успокоиш и да не се панираш излишно.


ами през есента ми се беше разболяла имаше Т.  около 38 някъде беше неделя и виках бърза помощ без да и давам нищо (така ми е казвала предишното педи че на дете без преглед не се дават лекарства) и тогава лекарката направо ме направи на нищо - на бебе веднага се давало нещо за смъкване на температурата дори да била малко над нормалната, аз знаела ли съм за какво отрицателно време можела да я вдигне до небесата ит.н. абе направи ме на нищо общо взето и затова сега си и давам панадол.Апък си ме е страх от тоя грип дето върлува незнам как да постъпя

Последна редакция: ср, 08 мар 2006, 16:41 от ralid

# 7
  • Мнения: 180
При никненето на зъби намалява устойчивостта на организма и подпомага развитието на инфекции.Ако темп. е над 38.5 трябва да го види лекар.Ако няма заболяване може да даваш Панадол и(или) Нурофен за понижаване на темп.,вит.С и Са за укрепване на имунитета.Полия имаше темп. 3 дни(около 38),защото никнат горните резци

# 8
  • Мнения: 3 042
Щом венчетата са подути може и да са зъби. Синът ми вдигна Т  37,5, а през ноща и 38 / но постоянно имаше Т, която ту сваляше ту качваше, в зависимост от това преди колко време съм му дала лекарството за Т / през август и го заведох на лекар. Докито каза, че е от кътниците, който са много набъбнали /аз не бях видяла ooooh!/. На другия ден Т спадна и повече не е вдигал.
Докито каза да редувам Панадол и  Нурофен и така се оправихме. Пиша това само за информация не за да го прилагаш при твоето дете.
Моят съвет е да потърсиш друг лекар, който да прегледа детенцето, за да си спокойна.
 

# 9
ami nai dobre parvo i izmeri temperaturata v dupeto i svali polovon gradus.taka e nai to4noto izmervane.ako e 37.5,zna4i temperaturata e 37 gradusa.(za elektri4en termometar).za6toto izmerena pod mi6nicata ne e to4na.moge da e po visoka kato e izmeri6 pod mi6nicata,a v deistvitelnost da e po niska,za6toto se polu4ava triene.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И ние сме така от една седмица,но освен температурата има и разстройство Sick.Бях се шашардисала с тази температура.Резултата след една седмица е две мънички долни зъбчета Grinning

# 11
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Може и зъбчета да са, но за мен Т., която описваш, не е никаква Т., камо ли пък да я бориш с панадол и да гониш детето с термометъра. Най-важното е да се успокоиш и да не се панираш излишно.
точно това казвам и аз 37,5 не е Т

# 12
  • Мнения: 7 803
Може и зъбчета да са, но за мен Т., която описваш, не е никаква Т., камо ли пък да я бориш с панадол и да гониш детето с термометъра. Най-важното е да се успокоиш и да не се панираш излишно.
точно това казвам и аз 37,5 не е Т

именно zащо ти ги тъпчете децата с лекарства иzлишно  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт