За/против Банката за майчина кърма

  • 1 367
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Мили мами,
преди месец-два писах при вас когато ми спираше кърмата. Въпреки съветите ви не успях да се справя и тя си спря. Може би аз съм виновна, но бебчо не можеше да наддава и се уплаших и започнах лека полека с АМ. Както и да е, станалото, станало. Но все още мисля, че майчината кърма е най-доброто за детето ми. В резултат на това, тъй като бебо поотрасна и времето се позатопли и можем по-често да излизаме, днес ходих до банката за кърма и взех. Утре мисля да повторя. Какво можете вие да ми кажете по въпроса. За или против сте? Какви възможни отрицателни ефекти би могло да има? От гледна точка на хигиената. Имате ли впечателения, може би някоя от вас дава кърма там.
Благодаря ви предварително.   bouquet
П.п. въпросът ми е от гледна точка на това, че повечето ми приятели и познати реагират супер скептично - едва ли не - ма ти защо си тровиш детето, такива хубави млека има измислени.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз съм "за" Simple Smile
След собствената ти кърма за бебето, следва някаква кърма - макар и от 'чужда' майка (т.е. специално за нейното бебе най-добра), пак си съдържа имунни вещества, ензими и прочие полезности.
Хигиената в БМК мисля, че е на ниво - най-малкото защото от там взимат кърма за недоносени и алергични бебета.
Бях правила едни груби сметки, че храненето с донорска кърма (1,80 за литър) излиза приблизително на цената на хранене с АМ, но всъщност не съм съвсем сигурна в сметките си. Би ли ми казала колко ти излизат двете, сравнени?

# 2
  • Мнения: X
Бебо сега ще яде 800-900 грама, после може да стигне до 1000. А кутия АМ от 400 грама я ядем за 3 дни и половина и понеже е хипоалергенно /уж сме били алергични според педито което поставям под въпрос/ струва към 9 кинта. Даже АМ излиза повече пари.
А наистина имайки предвид, че алергичните бебенца се хранят изключително само от банката, наистина би трябвало всичко да е ОК.

# 3
  • Мнения: 2 784
Браво, Каси, взела си най-доброто решение за детето ти. Хем полезно, хем по-евтинко. Доколкото знам, хигиената се контролира стриктно. Неудобството ще е лятото, когато ще трябва да бързаш да се прибереш, за да оставиш кърмата или да нахраниш бебко.
П.П. Сметнах набързо възрастта на Калина делено на 3 по 9 лева за 3 дена и се оказа, че с кърменето досега съм спестила около 1368 лева .  Mr. Green И това, ако не е стимул...

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Твърдо ЗА варианта с кърма от банката. Донорките минават куп изследвания, кърмата се пастьоризира и проверява няколко пъти - нали е предназначена за алергични, недоносени и болни бебета, контролът е много стриктен. А предвид предразположението на мъничкия към алергии въобще няма какво да се замисляш.
Имай предвид, че като се храни бебето с кърма, поема по-малко дневно количество, сравнено с храненето с АМ Wink Наскоро гледах някъде статистика - бебетата на 6-месечна възраст поемат около 850 мл кърма за 24ч - тя се усвоява доста по-пълноценно от АМ и затова приемът е по-малък.

# 5
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
аз също съм твърдо "ЗА" решението ти да взимаш кърма от БМК,все пак тя е най-доброто за детенцето,относно хигиената доколкото съм чела и чула е на нежното ниво и се изследва всяка кърма преди да я приемат така,че смятам ,че притесненията ти по този въпрос са излишни

# 6
  • Мнения: 2 663
Според мен също постъпваш правилно и даваш много повече на детето си...Майка ми е имала много кърма ,но по онова време май не е имало такава банка и е кърмила едно съседско дете.
Аз четох скоро за това(банката) и също както са ти казали преди мен знам ,че всичко се следи много стриктно.

# 7
  • Мнения: 4 068
Твърдо За Банката за майчина кърма.
Ако имаше такава и в Пловдив никога нямаше да дам АМ. За съжаление нямам този късмет.

# 8
  • Мнения: 2 784
Твърдо За Банката за майчина кърма.
Ако имаше такава и в Пловдив никога нямаше да дам АМ. За съжаление нямам този късмет.
И тук във Варна няма, а навремето е имало. Thinking Аз се бях засилила да ставам донор през най-млеконадойния си период, но ми секна ентусиазмът...

# 9
  • Мнения: 435
Аз до скоро бях донор на кърма и ти гарантирам за качеството !
При всички положения е много по-добре от АМ !

# 10
  • Мнения: X
Аууу супер сте.
Мерси много за подкрепата.
Значи ще ми давате да се разписвам при вас?  smile3503
А това, че се усвоява по-добре и би ял по-малко ми е страшно полезна информация.

Последна редакция: ср, 08 мар 2006, 18:28 от Анонимен

# 11
  • Мнения: 77
И аз заставам зад всички казано по- горе и смятам,че това е най-дброто решение в случая.Като се роди бебка,кърмата ми се увеличи много бавно и късно.Изцеждах до побъркване,бебка сучеше вяло, пиех каквото чуя за увеличаване на кърмата.Междувременно,вместо да купя АМ,отидох и взех 1банка за дохранване,за всеки случай, но така и не ми се наложи да я използам.Сега ще я употребя за каши и пюрета.Така,че действай!

# 12
  • Мнения: 6 243
Значи ще ми давате да се разписвам при вас?  smile3503
Не само даваме, ами настояваме да се разписваш Grinning

И аз мисля, че това е едно чудесно решение.

# 13
  • Мнения: 1 735
Аз до скоро бях донор на кърма и ти гарантирам за качеството !
При всички положения е много по-добре от АМ !
Peace

# 14
  • Мнения: 3 760
Поздравления за мъдрото решение! И аз съм с две ръце ЗА!
Ако по някаква причина престана да кърмя /временно или постоянно/, категорично ще прибегна до услугите на БМК.
Честит празник!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт