ще строиме къща - ма ще стигнат ли парите???

  • 9 921
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 195
та - ще строим къща - основите ги има. ще е с две стаи, антре и баня с тоалентна за сега, пък по натам и втори етаж - имаме малко повече от 5 хиляди евро................ще ни стингат ли. говорим че няма да се изхвърляме, няма да има алуминиеви дограми и тн............качествени материали но от по евтините.
казвайте - до къде според вас ще стингем с тези пари.................само не казвайте доникъде ей hahaha

# 1
  • Мнения: 10 758
Нещо малко ми се виждат парите newsm78.Но знам ли, може пък и да ви стигнат.Ние след 1 - 2 месеца ще почваме да строим и се чудим дали 200 000 ще ни стигнат за груб строеж, но пък вашто има основи и ще е малко, та може и да ви стигнат.
Успех и късмет в строежа!  bouquet

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
само не казвайте доникъде ей hahaha
Няма. Ще си замълча.

# 3
  • Мнения: 4 195
200 000 #Crazy #Crazy #Crazy newsm78 newsm78 #Crazy #Crazy лелецаз толко пари ако видя..........ще получа удар.
добре де обяснете ми - кажете кой има идея за цени на тухли и тн тинтириминтири.
имайте в предвид че мъжа ми и свекър ми ще строят, поне това могат

# 4
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Сори, ама няма да ви стигнат доникъде Rolling Eyes

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Има най-различни тухли, на най-различни цени (но не съм в течение).
Грубият строеж не е много скъп, но за довършителните работи отиват много пари. И има много непредвидени разходи. Мъжът ми строеше до миналата година и сега от строежи-  Sick

# 6
  • Мнения: 5 391
И ние ще строим, вярно от основи, но дори да не беше така смятам че тези 5000евро са до никъде.

# 7
  • Мнения: 4 195
да де ама ние като смтнем тухлите, измазването, прозорци, врати, електро и ВИК инсталация ( които ги има сега - щото ние ще събаряме съществуваща къща)плоча да се лее...........и покрива за който май няма да ни стигнат до никъде..............знам ли толкова ли е скупо. а и нали ви казвам за майстор няма да се дават пари - имаме си сформирана бригада - вече построила не една и две къщи и тя ще ни е безплатна дет се вика..............
дайте ориентир моля ви - имма в предвид - цени

# 8
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
да де ама ние като смтнем тухлите, измазването, прозорци, врати, електро и ВИК инсталация ( които ги има сега - щото ние ще събаряме съществуваща къща)плоча да се лее...........и покрива за който май няма да ни стигнат до никъде..............знам ли толкова ли е скупо. а и нали ви казвам за майстор няма да се дават пари - имаме си сформирана бригада - вече построила не една и две къщи и тя ще ни е безплатна дет се вика..............
дайте ориентир моля ви - имма в предвид - цени

Според мен най- най- най- грубо... хмммммммм... сумата, която сте приготвили, умножена по около 10- ина пъти.
Хубаво ще я построите къщата, а обзавеждането??? newsm78

# 9
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Основен ремонт за апартамент ни излезе около 10 000 евро, без обзавеждането.
При строежи разходите са доста по- високи.

Последна редакция: ср, 08 мар 2006, 18:43 от Umma

# 10
  • Мнения: 4 195
ние обзавеждане имаме за цялата къща без бойлер за банята.всичко друго имаме newsm78 newsm78

# 11
  • Мнения: 2 556
Спокойно, ще стане! Мои познати си строят от миналата година къща - също малка - и също с неголеми средства. Правят си "бригада" от приятели и практически труда им е безплатен. Трябва да ви кажа, че като се намерят по-евтини варианти за материалите нещата си вървят.  

Естествено, че ще вдигнете грубия строеж, пък после полека - лека ще довършвате останалото, когато успеете. Според мен действайте и това е. А и нали ще имате доходи и занапред  Peace

# 12
  • Мнения: 998
Присъединявам се към последното мнение. На строежа това му е хубавото, че е по-евтино от купуване на готово и може човек да си го планира според приходите в момента. И не е нужно да се заробва със заеми до живот.
И ние така ще правим!
Успех!

# 13
  • Мнения: 4 195
 anco,Tess и на нас именно това ни е идеята.
а и наскоро измазвахме на свекърите къщата в която в момента живеем и то с изолация и ремонт основен на хол и кухня им правихме и ни отидоха към 1500 лв - +1000 лв за камина.......само че тяхната къща е много по-голяма от това което ние искаме.
и точно това сме решили - лек апо-лека. сега да я направим да имаме поне спалня и кухня и баня, а по натам и втори етаж на който да направим две спални а долу да останат кухня и хол............то и местото ни е много малко - 300 квадрата е..............но на нса за сега ни устройва идеално.
а това за бригадата - и него така го измислихме - имаме специалист по ВИК приятел - без пари ще гои свърши. електро - също така. мъжа ми и свекър ми са майстори особенно свекъра - и с дружни усилия мислим да смогнем.
е няма да е лукс и тн - но ще е малка спретанта къщурка и ще си е наш дом........
като стане живот и здраве - каня всички в нея на купон
(само незнам къде ще се съберете 16000 мами) hahaha hahaha Joy Joy

# 14
  • Мнения: 46 482
Ако с толкова пари можеше да се построи къща, никой нямаше да си купува апартаменти.

Общи условия

Активация на акаунт