Има ли мама, която е раждала с хипноза/самохипноза?

  • 1 100
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Понеже по друг повод съм се занимавала с това искаше ми се да разбера дали има такива мами и да обменим малко опит. Това не е много популярен метод, особено в БГ пък, затова питам тук.
Ако сте ползвали инструктор, ходили сте на курсовете или сте чели литература, споделете мнение моля! Също ще ми е много полезно да ми препоръчате книжки, които сте чели по въпроса и са ви допаднали, намерих няколко неща, но честно казано се чудя кое да избера. Има и много дискове, касети и т.н..препоръчайте ми!

Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 393
Аз не съм, а и не мисля че ще, но ми е интересно- ти така ли смяташ да процедираш?
Разкажи повече, моля!
Аз знам за всякакви вариации- раждане с дула, вкъщи, във ваната, с акупунктура, но с хипноза не бях чувала.

# 2
  • Мнения: 7 091
Аз не съм, а и не мисля че ще, но ми е интересно- ти така ли смяташ да процедираш?
Разкажи повече, моля!
Аз знам за всякакви вариации- раждане с дула, вкъщи, във ваната, с акупунктура, но с хипноза не бях чувала.

Ами да ти кажа честно мисля, че това з амен е най-подходящо за момента. Първото го родих без упойки, но имах системи с окситоцин. Тук те не са на много голяма почит( не че не се използват, но се избягват като цяло или в по=късен етап се прилагат и се разчита повече на разкритието по естествен път) и се притеснявам от твърде дълго раждане, защото си е изморително .Предния път беше 8 часа. От "познанството" ми със самохипнозата в други насоки знам, че върши работа, имам някакъв опит, така че мисля, че програмата за бременни ще ми помогне.
Може да прочетеш повече по въпроса ако пуснеш просто в търсачка " Hypnobirth"

Ето примерно това е последния сайт, който разглеждах, тук има много неща и за позициите и т.н.:
http://parenting.ivillage.com/pregnancy/plabor/0,,7mbr,00.html

Аз имам своите съображения против епидуралната, не искам да споря дали е добре или не, просто съм преценила, че не е подходяща за мен и затова сега чета всякаква литература, която да ми помогне за справянето с болката. Предния път много ми помогнаха дихателните упражнения и йогата, но сега не се чувствам добре за да се занимавам с йога, затова реших да наблегна на дишането и други методи ( масажи, позиции преди и по време на изгонването и т.н)

Днес си поръчах 2 книги от Амазона, едната е за раждане с хипноза:
http://www.amazon.com/gp/product/0757302661/ref=pd_ecc_rvi_2/104 … ?%5Fencoding=UTF8

другата е за естественото раждане:
http://www.amazon.com/gp/product/1558320385/qid=1141876598/sr=2- … ance&n=283155

Като ги прочета мога евентуално да споделя повече по въпроса, засега се надявам, че ще са ми полезни. Simple Smile
Аз най-вероятно няма да посещавам курсовете за хипноза, много са далече от нас( на час и половина с кола, а аз не се чувствам добре за да пътувам всяка седмица толкова), но мисля да се поинтересувам какви са тези за siblings, предполагам ще са ми полезни.

# 3
  • Мнения: 11 306
Тандури, ако много те притеснява продължителното раждане, можеш да потърсиш и подготвителна акупунктура.  Тя се прилага от 36 седмица , прави се с цел да се омекотят тъканите, за по бързо отпускане на шийкатка, за по-добри контракции и за безболезнено раждане. Прави се по 3 меридиана.
Аз така родих сина си - с подготовка с акупунтура и във вана.
Благодарение на иглите само за 45 мин получих пълно разкритие и родих за 2 ч.
По време на самото раждане също могат да се прилагат игли - при щерката имах игли на главата, защото хипервентилирах в самото начало, след тях се успокоих и си дишах нормално и понасях прилично болките
Не знам за хипнозата нищо, но мога да ти кажа, че успокояваща музика действа много добре, а също и подходящите ароматични масла - при раждането на сина имах такива във ваната, което действа много отпускащо, а за ефекта от музиката няма да споменавам.
Надявам се да съм ти била поне малко полезна.

# 4
  • Мнения: 7 091
Тандури, ако много те притеснява продължителното раждане, можеш да потърсиш и подготвителна акупунктура.  Тя се прилага от 36 седмица , прави се с цел да се омекотят тъканите, за по бързо отпускане на шийкатка, за по-добри контракции и за безболезнено раждане. Прави се по 3 меридиана.
Аз така родих сина си - с подготовка с акупунтура и във вана.
Благодарение на иглите само за 45 мин получих пълно разкритие и родих за 2 ч.
По време на самото раждане също могат да се прилагат игли - при щерката имах игли на главата, защото хипервентилирах в самото начало, след тях се успокоих и си дишах нормално и понасях прилично болките
Не знам за хипнозата нищо, но мога да ти кажа, че успокояваща музика действа много добре, а също и подходящите ароматични масла - при раждането на сина имах такива във ваната, което действа много отпускащо, а за ефекта от музиката няма да споменавам.
Надявам се да съм ти била поне малко полезна.

Идеята ти въобще не е лоша. Трябва да се заинтересувам по въпроса къде предлагат около нас. Само да те питам..идиотски въпрос ама боли ли? Т.е би трябвало да не,ама все пак си минала от там.  Embarassed И още нещо- на теб когато ти слагаха в болницата специалиста, при който ходи ли дойде да ти ги сложи или някой от персонала в болницата?
Да ме ориентираш и за какви цени говорим? А, и колко време трае един сеанс?

# 5
  • Мнения: 11 306
Въпроса ти изобщо не е идиотски.
Аз също се питах дали ще боли, но... се оказа, че не боли - усещаш само нещо като натиск на мястото на убождането. Много зависи да се уцели точното място. На мен ми ги слагаше акушерката, която след това ме изражда. Тук има такава практика - към болниците има избираеми акушерки, които те съпровождат през цялата бременност, по време на раждането и след това ти водят консултацията.
Това се поема като разход при нас от здравната каса, не знам при вас как е.
Един сеанс трае 20 мин. Ние правихме комбинация - хем записвахме тоновете на бебето, хем иглотерапията.

Общи условия

Активация на акаунт