Престой в България

  • 1 319
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 847
Здравейте мами ,пускам темата си тук и се надявам модераторите да не ми я преместят..
Предстои ни пътуване и престой в Б-я с бебо около месец и половина.
Ппитеснявам се от много неща-дали ще намеря подходящо мляко за него (тук използваме марката Enfamil HA, и преди няколко дена минахме на мляко 2вазраст ,и имаме запек....та тук се реагира като му се прави биберон с водата Hepar..... Thinking Какво ли ще правя в БГ в такъв слу4ай?
  newsm78Каква вода да му давам-4етох в подфорумите за храненето с адаптирано мляко ,но отговор за водата не намерих...4етох разли4ни отзиви за водата Девин... Thinking
Питането ми не е само за млякото и за водата ,но и за вси4ко сварзано с  бебе свикнало по 4ужбински нещица Simple Smile

Споделете вашият опит ,само да кажа 4е ще сме на 5 месеца в БГ....

Последна редакция: чт, 09 мар 2006, 15:16 от schtrumphete

# 1
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
и аз бях като теб миналото лято, та и яйцата мислех от тук да се взимам hahaha
за млякото попитай може и да го има. лекарства  и други лекове си носи с теб. вода ние пиехме на същата възраст Девинската за кърмачета. нямахме оплаквания. бяхме на Нан тогава-има. аз си му готвех . копувала съм му само сокове(Хипп) и 2-3 пюрета български, но не останах очарована, едното дори беще със загоряло ядене Sick
не знам в кой град си във България, но в по-големите всичко се намира.
не се притеснявай и ти пожелавам да си изкарате супер.

# 2
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
На моята дъщеря до 1 г. 2 м. съм давала адаптирано мляко Фризо 1 и 2 . Тя не можа да премине на №3, защото то има друг вкус и тя отказа въобще да го яде.
Така че това с млякото е много деликатна тема- детето може и да не може да свикне с друго.
Преди няколко години идва в Бг моя приятелка, която живее в Испания със сина си на около 6 м тогава и носеше мляко за 2 месеца (обаче се оказа, че тази марка френско мляко тук я има, така че само товари самолета).

Не съм чувала тук да има мляко марка Enfamil HA, така че те съветвам да пуснеш тема в Клюкарника (там се четат най-много) дали някой е виждал в магазинната мрежа таза марка.

Иначе вода се дава от чешмата (преварена около 5-6 мин.) В момента моята дъщеря пие въпросната изворна вода Девин, но не бих я препоръчала за малко бебе (не вярвам на нищо тук).

не разбрах до къде ще сте стигнали със захранването след месец, но има сокове, пюрета, каши на различни западни производители. Най-голям е изборът в големите супермаркети като BILLA например. Може да се дава и прясно изцеден сок.

Ако имаш конкретни въпроси, можеш да ми пишеш на лични.

# 3
  • Мнения: 464
Първо ще кажа, че в Б-я е  скъпо. Особено бебешките продукти. Абсурдно неадекватни цени!!
Енфамил не си спомням да съм жидала като бях там. НИе си ползваме Нестле в САЩ/Германия и в Б-я също го има. Просто се нарича НАН 1. Малко по- различно е , но все пак...Пуретата са неадекватно скъпи, гербер и хип например са към 2ЛВ едното бурканче, в САЩ са по 60 цента(тоест няма и 1 лв). #Cussing outОт марката ПАмперс Таня се обрина ужасно много, почти до кръв беше нараненео дупето и. Мокрите кърпички на памперс са много сухи за мен, говоря за тези, купени в БГ. Никога преди това не е еимала обрив, щях да полудея.
Вода винаги съм и давала трапезна, от чешмата поне аз никога не съм давала. Дори аз не пия чешмяна!
Хмм весело изкарване и внимавайте като излизате. Карат като полудели! Simple Smile)

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 334
ние за първи път си ходихме в БГ на 4 месеца. малката не пие много вода, но и давах преварена от чешмата. Девинската сигурно също е хубава, но наскоро четох, че и тя е продукт одобрен от Българската педиатрична асоциация, която се оказа изобщо не съществува. искам да кажа, сигурно и тя е чешмяна...
за млякото-защо не се обадиш/ напишеш мейл на производителя ? възможно е млякото да се продава в БГ под друго име. ако ще захранваш там- има всичко, което и тук, че и повече, а и ще хванеш пресни плодове и зеленчуци. Вносните неща са по-скъпи отколкото тук.
Пампите си купувах от аптеката, на Памперс, не е имало проблем.
Всички гелчета за зъби, Калпол и подобни ги има и в БГ.
Бебата се адаптира много добре, въпреки, че температурите в БГ бяха доста по-високи, не си смени режима.
Не се притеснявай  Grinning

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Няма проблеми, в България има всичко. Тази марка мляко мисля, че я няма, но има много други НА млека. Лекарства също има, повече от колкото тук. Дават ги без рецепти, така че можеш да се вживяваш и в ролята на доктор, в кръга на майтапа, въпреки че е реалност за някои  ooooh!
Пюрета има всякакви. Изборът е ГОЛЯМ. Аз ползвах HIPP, SEMPER и на Ганчев, въпреки че много ги плюят.
Водата на Девин е ок, инфо от кухнята, независим източник. Чешмяна вода НЕ давай. С високо съдържание на хлор била, няколко пъти над нормата. Пречиствателните станции били под всякаква критика, стари и амотизирани.

# 6
  • Мнения: 3 098
Първо ще кажа, че в Б-я е  скъпо. Особено бебешките продукти. Абсурдно неадекватни цени!!
Енфамил не си спомням да съм жидала като бях там. НИе си ползваме Нестле в САЩ/Германия и в Б-я също го има. Просто се нарича НАН 1. Малко по- различно е , но все пак...Пуретата са неадекватно скъпи, гербер и хип например са към 2ЛВ едното бурканче, в САЩ са по 60 цента(тоест няма и 1 лв). #Cussing outОт марката ПАмперс Таня се обрина ужасно много, почти до кръв беше нараненео дупето и. Мокрите кърпички на памперс са много сухи за мен, говоря за тези, купени в БГ. Никога преди това не е еимала обрив, щях да полудея.
Вода винаги съм и давала трапезна, от чешмата поне аз никога не съм давала. Дори аз не пия чешмяна!
Хмм весело изкарване и внимавайте като излизате. Карат като полудели! Simple Smile)
Все едно аз съм го писала това. Wink
Когато беше бебе й взех от Испания необходимито коли4ество за 1 месец мляко.Просто не ми се експериментираше с онези там.
Ако имаш възможност,вземи си и кърпи4ки,памперси,тези в България май нямат ниЩо обЩо с марката и съдържанието вътре.За водата ти Ще си прецениш сама каква да му даваш.А за лекарства,вземи си най_необходимите само за из път,ако не дай си Боже стане неЩо.А по тамошните аптеки има абсолютно вси4ко,пък и на лекар да идеш те приемат веднага където и да било.
СъЩо така и козметика_вземи от тази,която си използвате и не дава алергии,4е в България смяната на климат и козметика влияят много зле.
И накрая,приятно пътуване  bouquet

# 7
  • Мнения: 847
Благодаря ви моми4ета-успокоих се малко ....притеснявам се за млякото и водата най много....,но мисля да взема мляко от тук поне за един месец ,пък после ще видя...за водата ще проу4а какви води има в БГ ,тази от 4ешмата определено няма да стане тъй като е много хлориарана в нашият град-и даже ние възрастните не я пием...За мокрите кърпи4ки ве4е съм ги приготвила....още не съм стегнала куфарите,но като си помисля колко много неща трябва да взема-незнам къде ще ги събера...За пюренцата -наистина цените които ми дадохте са високи ,но и тук са така ,хи4 не са евтини ,но какво да се прави...
Благодаря ви още веднъж,дано вси4ко мине наред с полета и престигнем добре...
 Hug Hug Hug  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 233
Schtrumphete,

Лек път и приятно изкарване в Родината!

  bouquet

# 9
  • Мнения: 7 803
аz си носех млякото и добре че го носех в БГ колкото и да е скъпо и да се твърди че всичко има НЕ Е ТАКА ето млякото ная нестле не са го и чували
аz щото съм си луда и памперси си носех щото бяхме с кола и място имаше даже праха zа пране на децата си носех иzобщо всичко zа децата не исках zа нищо да ги стресирам с нови неща в БГ
лекарствата в по големи количества са си zадължителни
вода преварявах от чешмата и тук така правя не давам бебешка вода може да е хлорирана в БГ ама тук пък е с варовик така че не zнам кое е по доброто  newsm78
Лек път и приятно изкарване  Hug

# 10
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Подкрепям напълно jump! За млякото задължително си вземи за целия ви престой. Девинската вода не е лоша, а ако ще сте във Варна (аз не разбрах къде ще сте) горещо препоръчвам трапезна вода "Предела". В БГ само такава пиехме и ние, и Дени.
Общо взето - каквото ти побере куфара за бебо - вземи го. Само така ще си спокойна. Grinning
Приятно изкарване. Grinning

# 11
  • Мнения: 508
Момичета като ви чета направо Shocked.Аз съм егати/с извинение/ лошата майка.Голямата ми дъщеря беше на 6 месеца като се прибрахме за 6 месеца в Б-я.Беше си баш,бая горещо-42 градуса на сянка в Бургас.Не съм й носела нито мляко,нито памперси/с изключение за из път/.В Б-я има всичко.Смея да твърдя,че има много по-голямо разнообразие отколкото в Англия.Горките деца в Родината-гладни и жадни останали.Сега като си ходим с децата ще взема да натоваря един ТИР със цялата покъщнина,4е да не си стресирам децата с непозната обстановка.Ама как забравих да пиша,4е ще накупя за 6 месеца памперси,води,пюрета и т.н.Колкото до лекарствата,тук дават много рядко антибиотици на децата.Скоро бяхме болни и ни изписаха парацетамол и нурофен.Обикновено си нося от Б-я за насам лекарства,които купувам без рецепта/нещо,което тук не става просто/.

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 12:28 от arliin

# 12
  • Мнения: 508
Момичета ето тук ви копирам нещо писано от сестра ми преди няколко месеца.Спомням и ,че като беше в Англия да ми помога за раждането на втората ми дъщеря се вихреше пак дискусия относно храните за бебета.

Аз отново се включвам в дискусията-сестрата на Арлийн,за да отоворя на въпроса,относно храните в България.Управител съм на точно такъв магазин в Бургас.Разнообразието от адаптирани млека е голямо.Като се започне от нормалните млека и се стигне до млеката,които са за деца с разни проблеми,ще се опитам да ги изредя:1.BLEVIT-има от тази серия,която е испанска,против запек,за деца,които повръщат,и при диарии.От тази серия има и каши,които са много хубави и добре се възриемат от бебенцата.Да не забравя да спомена и за чайовете-лаксантен,против колики и за сън,които се дават от първият ден.2.NAN-продукти на NESTLE,освен НАН1 и НАН2,има безлактозно мляко,против повръщане,и за деца с алергии,и за над 1 годинка също.3.ФРИЗОЛАК,ФРИЗОМЕЛ,ФРИЗОВОМ.4.НУТРИЛОН 1 И 2   5.СЕЛИЯ-сравнително ново мляко на пазара-френско,което също добре се приема.6.АПТАМИЛ 1,2 И 3    7.МИЛУМИЛ 1,2 И 3....8.ХИП....9.ХУМАНА,както  и лечебна Хумана,и лечебна Милупа.
А за захранване с пюретата не се притеснявайте също-Ганчев,Мандев,Хип,Гербер/ползват се от алергични деца много/,Семпер,Нестле,Ам-ам....Различни сокчета от 9 седмица,до след 1 годинка.Каши много и различни видове-Blevit,Nestle,Frisokrem,Hipp,Milupa,Humana,Бебе,Слънчо...
Бях шокирана,като видях в Англия,поне тука при сестра ми,че от храните,които продавам има само ХИП,съветвам ви да си купите от там където сте една кутия от храната,която консумира детенцето ви и тука постепенно да минете на друга,ако вашата я няма на БГ пазара.Що се отнася до аксесоарите и козметиката мисля,че ще намерите хубави и качествени продукти,не само чужди,но и български.

Това което копирах е от май месец 2005.Предполагам ,че за една година има още по-нови млека и храни на бг пазара.Не се притеснявай за престоя си в Бг.

# 13
  • Мнения: 664
Мами, в Бг всичко има. Разнообразието на определени неща дори е по-голямо, отколкото тук. Аз от Бг си взех обезболяващи гелчета за зъбки (тук, освен ако не са на билкова основа, са само с рецепта), каши на Хумана - най-качествените каши според мен, въообще не се внасят във Франция, пюретата на Hipp са много повече видове отколкото тук...И това  при условие, че живеем в малко градче в БГ. Памперсите на Pampers ми се сториха малко по-различни от тукашните, но намерих други марки, от които бях много доволна. Френските марки бебешка козметика ги има в БГ, освен ако не търсиш нещо рядко (аз ползвам само една марка бебешка биокозметика). Едиствено споменатата марка мляко не съм я виждала в БГ, не знам дали е добра идеята да се сменя млякото,ако детето си го харесва , аз бих си взела млякото оттук...защо да го сменям веднъж и после още веднъж във Франция, пък и колко ли млека ще трябва да се изредят докато детенце си хареса някое (аз кърмя и не съм много компетентна по въпроса обаче newsm78

# 14
  • Мнения: 847
Здравейте Мами...Благодаря ви още веднъж за отговорите ви..
Моля ви само не превръщайте темата ми в спор или заяждане.Целта не беше такава.
Искам просто да полу4а подкрепа ,разбиране и съвет,аз съм мама едва от 5месеца и се у4а...За млякото питах ,знам 4е има много марки на БГ пазара ,но поносимоста на едно мляко от едно дете е разли4на...В момента сменихме млякото -от същата марка е,но е за деца от 5мес.до 1год....ами бебо има запек ...4етох в подфорума 4е от Нан се полу4авало сащо запек при някои деца...
О4евидно е 4е няма да мога да взема вси4ко което искам тъй като имам право на 20кг багаж ....но мляко със сигурност ще взема!!!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт