Как готвите филе от акула?

  • 2 714
  • 5
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Имам във фризера около половин кило филе от акула ,а вече ми омръзна да го ям пържено или панирано .Някакви идеи? newsm78Предпочитам да е със сосче,но ще съм доволна на всяко едно предложение.

# 1
  • Мнения: 1 063
И аз ще следя темата, но свекито беше правила акула на фурна, много сполучливо. Мисля, че я беше приготвяла във фолио. Аз досега само съм я панирала. Сьомга варя на котлон и става разкош (с лимон и черен пипер), ако това не сте го пробвали да знаете! Виж и тук и импровизирай http://kulinar.gbg.bg/recview.php?rid=201

# 2
  • Мнения: 377
На фурна с малко лук, моркови, гъбки, кисели краставички и грах. Молко вода и бяло вино.
Или ако ти се хапва със сос - домати /аз слагам от буркан мелени / и пак лук. 
Сол и подправки слагай на вкус. Каквото харесвате и стават за риба, разбира се.
 chef  chef  chef

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
За да не отварям нова тема - а някаква идея за котлет от акула?
А филето можеш да го направиш на фурна:
моркови, кервиз, домати или доматено пюре, 2-3 скилидки чесън, няколко зърна черен пипер, бахар, мазнина, сол - печеш и после ако има нужда слагаш и лимонов сок.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Petija  благодаря ти за идейката ще я пробвам.Да мариновам ли първо рибата или не ?

# 5
  • Мнения: 377
.............Да мариновам ли първо рибата или не ?
Аз я слагам в тавата направо от фризера, само я измивам. Казвали са ми, че рибата и пилето могат да се пекат направо замръзени и не си променят вкуса.
Не обичам сложни рецепти или манджи за които се изисква много време за приготвямето им. Гледам нещата да са по-простички, ако не са аз си ги улеснявам.

Последна редакция: сб, 11 мар 2006, 13:33 от petjia

Общи условия

Активация на акаунт