Картичка от другия край на света! - тема 11

  • 45 297
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607


Картичка от другия край на света!

http://www.postcrossing.com/



За проекта

Целта на този проект е да даде възможност на хората да получават картички от целия свят, напълно безплатно.
Всъщност, почти безплатно! Идеята е следната:
ако изпратиш картичка, и ти ще получиш поне една от произволно избран postcrosser от някъде по света.

Защо? Защото, също както авторът, има много хора, които обичат да получават обикновена поща.
Елементът на изненадата, да получаваш картички от целия свят
(и от места, за които може би не си и чувал преди),
превръща пощенската ти кутия в кутия на изненадите – а кой не би искал това?

   
Как работи?

Първо, кратката версия:
1.Поискваш адрес от сайта
2.Изпращаш пощенска картичка на този адрес
3.Чакаш да получиш картичка
4.Регистрираш картичката на сайта

Първата стъпка е да поискаш да изпратиш картичка на сайта.
Сайтът ще ти покаже (и ще ти изпрати имейл) с адреса
на друг регистриран потребител на сайта и с идентификационния номер на картичката
(например: Postcard ID FR-359895).
След това трябва да изпратиш пощенска картичка на този потребител.

Потребителят получава твоята картичка и я регистрира на сайта с идентификационния номер, който си написал на картичката.
В този момент ти също вече можеш да получаваш картички от други потребители.
Твоят адрес вече може да се появи сред произволно избраните адреси за следващия потребител,
който иска да изпрати картичка. Откъде ще дойде картичката – това е изненада!

Във всеки един момент можеш да имаш 5 „пътуващи” картички.
Всеки път, когато изпратена от теб картичка е регистрирана на сайта като получена,
можеш да получиш нов адрес от системата, за да изпратиш нова картичка.
Колкото повече картички изпращаш, толкова повече расте разрешеният ти брой за едновременно „пътуващи” картички.

Какво е "изтекла" картичка?
Какво означават опциите на профила в Postcrossing


Имате още въпроси?

Потърсете отговор в раздел Помощ или в Postcrossing Official Forum.



Линкове към предишните теми

тема 1 тема 2 тема 3 тема 4 тема 5 тема 6 тема 7 тема 8 тема 9
тема 10

Официален блог на Postcrossing



bg Къде да намерим български картички  bg


Пощенски марки
Марки на Български Пощи - албуми

Цени на картички за страната
Цената за изпращане на картичка без предимство за страната е 0,40 лв, а ако е с предимство - 0,55 лв.
Калкулатор за цена на писмо или колет


Facebook
Postcrossing BG
Тук споделяме информация за получени и изпратени картички, всеки е добре дошъл, стига да споделя с удоволствие какво има в колекцията си и да участва активно в дискусиите.  Hug
Посткросинг - България /Postcrossing Bulgaria/

Първата българска официална Посткросинг среща вече е факт!



С благодарност за оформлението на Naeva  bouquet!

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 12:59 от Мама Цоцоланка

# 1
  • София
  • Мнения: 1 197
Благодаря за новата тема Heart Eyes Peace  bouquet
Мама Цоцоланка да Тайван изтеглих Party Mr. Green Peace ти къде виждаш? Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 11 607

В движещото се прозорче - клюкарник.....
Скрит текст:

# 3
  • Мнения: 790
Благодаря за новата тема  Hug
Към сайтовете за картички на първа страница могат да се добавят още:
http://www.zazzle.com/ - всякакви
http://postcardshop.pl/ - полски
http://www.favoritepostcard.com/ - литовски
Картичките от последните два са на добри цени и съм попадала често на тях, явно се харесват. А и доставката до България изглежда поносима.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 072
Дано всички да получим много красиви картички този месец  Grinning

# 5
  • Мнения: 49
На линия съм:) Нищо, че все още нищо не съм получила, което става един месец от регистрацията ми. Мисля да сложа камери във входа и да следя пощенската кутия хахах. Важното е, че ентузиазма не е намалял Simple Smile

# 6
  • Мнения: 169
Сега висях новата тема, затова ще си постна и тук  Laughing
Здравейте! Точно получих първите си две картички Smile . Едната е от Белгия, а другата от Германия, пътували са 9 дни. Белгийската е доста стара (1607-1677) поне пейзажа е от тогава, но много неприятен почерк и мога да й разчета само 1-2 думи... Whistling

# 7
  • Мнения: 790
Забравих да се похваля, че посредством ФБ групата, която беше дала missing, уговорих първата си директна размяна - с момиче от Бруней. Днес й изпратих картичката, стискайте палци и аз да получа нещо в замяна  Mr. Green

# 8
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Аз разменях със Саеда Исмаил от Бруней.Картичките ми пристигнаха на 25 ден.

# 9
  • Габрово
  • Мнения: 311
Аз разменях със Саеда Исмаил от Бруней.Картичките ми пристигнаха на 25 ден.
И аз съм разменяла с нея, точна е.  Whistling
И с още една брунейка бях разменяла (не помня името и не съм вкъщи да погледна) - отне й 4-5 месеца да ми изпрати картичката, но накрая явно й е било виновно за забавянето, така че получих плик с 4-5 картички и някакви марки.  Crazy

Благодаря за темата.  Hug

# 10
  • Мнения: 790
Аз разменях със Саеда Исмаил от Бруней.Картичките ми пристигнаха на 25 ден.
Moята е Astri Sulastri. Много мило момиче изглежда. Все още не знам коя точно картичка ще ми изпрати. От предложените от нея й казах тя да избере. Ще ви я покажа като/ако дойде  Grinning

# 11
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Моите картички заминават и пристигат сравнително бързо, вече хванах цаката на пощальона, носи ми всички картички накуп във вторник, понякога само една, понякога до 5, днес получих 4, интересно ми е забавянето дали идва от престояване на пощата през уикенда в столицата и после ден докато дойде до мен  newsm78

# 12
  • Мнения: 49
Днес.... Получих 6 картички!!! От директна размяна! След като два пъти проверявах пощата и бях твърдо убедена, че някой ги взима, какво беше учудването ми следобяд! Каква реколта!!! Толкова се радвам. Споделих на мои приятели, но всички казаха "Еми, добре". Simple Smile Понеже не се справям с качването на снимки чрез бг мама, пращам линк на снимка с всичките картички. Качеството не е много добро на снимката, защото е с телефон, но друг път ще ги сканирам

http://valentinaiv.snimka.bg/travel/postcrossing.850412.34807165

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Puholina81,дано все така да е пълна пощенската ти кутия.
Аз разменях три пъти с един китаец от ФБ групата.Три пъти по 30 картички си разменихме.Той има от цял свят ,а аз му пращам само български.И тъкмо си мислех,че вече сме приключили и той днес пак ми пише и пак иска по30 картички да си разменяме ShockedНе мирясва.
Някой друг разменял ли е с него?Haomin Zhu се казва и има 2 албума с 2000 картички за размяна.
Абе истински посткросинг манияк е.
Изпраща ми ги в специални пликове,много красиви с червени дракони и винаги ми праща по 3-4 картички гратис и някое сувенирче.И ето на пак се изкуших и утре ще ходя да търся картички за него...

# 14
  • Мнения: 49
Puholina81,дано все така да е пълна пощенската ти кутия.
Аз разменях три пъти с един китаец от ФБ групата.Три пъти по 30 картички си разменихме.Той има от цял свят ,а аз му пращам само български.И тъкмо си мислех,че вече сме приключили и той днес пак ми пише и пак иска по30 картички да си разменяме ShockedНе мирясва.
Някой друг разменял ли е с него?Haomin Zhu се казва и има 2 албума с 2000 картички за размяна.
Абе истински посткросинг манияк е.
Изпраща ми ги в специални пликове,много красиви с червени дракони и винаги ми праща по 3-4 картички гратис и някое сувенирче.И ето на пак се изкуших и утре ще ходя да търся картички за него...



Ехааааа! Този наистина е голям маниак! А от къде ти праща, само от Китай? Много готино! Аз пак си уредих няколко директни размени и ще пращам в понеделник. veni35 пращаш ли мартеници?  Аз им пускам по една и обяснявам за традицията, смятам че ще им е интересно на хората.

# 15
  • Мнения: 790
Вени, наистина този човек е вманиачен. Разгледах ФБ страницата му - огромно разнообразие от картички от цял свят. Направи ми впечатление, че той все си уговаря по 15-20 картички. И после какво? Предлага ги и тях ли? Той изобщо пази ли нещо за себе си? И ако искам да си разменим само по една надписана картичка дали ще е съгласен? Много въпроси, но наистина, не ми стана ясна целта на занаятието му. Отстрани изглежда сякаш върти едни картички... Simple Smile
Аз си уговорих още 2 размени - Филипини и Русия. А картичките вече пътуват. Отделно тази седмица получих цели 7 картички (аз за месец толкова не получавам). Опасявам се, че се пристрастявам към този Посткросинг  Embarassed

Приятен уикенд момичета! Във Варна усъмнахме със сняг  Hug

# 16
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Китаеца по една картичка не разменя .Минимум по 10.Казва,че така излиза по-евтино и става по-бързо.И при мен така се получава,защото за да му изпратя 30 картички плащам 4 лв.представете си ,ако му ги пращах по 1-за всяка картичка-1.40.
Картичките,които той предлага са китайски повечето или от Zazzle.
Има и други маниаци като него,имат си група във ФБ-Postcards in envelope.
Те са хора,които искат да имат абсолютно всичко от една държава-всичките обекти на Юнеско,всички по-големи градове,нац.паркове,носии.....
Най-много се смях с една американка ,която искаше да и пратя картички с цигани.Много се учуди,че нямаме такива картички....

# 17
  • Мнения: 790
Ха-ха, благодаря за отговора. Аз си мислех, че събира от цял свят и после ги предлага за размени. Но определено е голям ентусиаст Simple Smile

# 18
# 19
  • Мнения: 169

http://www.aliexpress.com/item/Season-4-LOMO-mini-dessert-card-s … 0/1732397976.html
(from AliExpress Android)
Поръчвали ли сте такива картички?

# 20
  • Мнения: 790
Аз да ви питам - колко често Бг Пощи издават марки? Тези гъби и пеперуди страшно ми омръзнаха. А картичките, които аз получавам са със супер яки марки.

# 21
  • Габрово
  • Мнения: 311
Относно марките, аз хвърлям по едно око тук: http://stamps.dir.bg/  Simple Smile

А яките марки се търсят по филателните магазини, в пощите има само стандартни и скучни.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 197
Здравейте
вече има 4 регистрирани мои картички Party Party Party лошото е, че следващите три са Китай, Филипини и Тайван Rolling Eyes ще има да почакаааааам ... а накупувах 5 - 6 мартенски картички и ми се иска да успея да ги пусна ... Здраве и търпение ... така се кефя сега, не мога да си представа като получа аз, какво ще е Mr. Green

# 23
  • Мнения: 790
Относно марките, аз хвърлям по едно око тук: http://stamps.dir.bg/  Simple Smile

А яките марки се търсят по филателните магазини, в пощите има само стандартни и скучни.
Благодаря! Значи ако искам по-впечатляващи марки трябва да се разходя до Централна Поща. В моя пощенски клон от всеки номинал имат по един вид марка.  Simple Smile

Този уикенд си уговорих още две директни размени. Прави ми впечатление, че при тях винаги слагат стикер 'Priority'. Съществува ли някакво негласно правило при директни размени картичките да се изпращат с приоритет?

Аз най-после успях да си оформя албума. Ето ми го:
https://picasaweb.google.com/102962483639853749328

# 24
  • Габрово
  • Мнения: 311
Този уикенд си уговорих още две директни размени. Прави ми впечатление, че при тях винаги слагат стикер 'Priority'. Съществува ли някакво негласно правило при директни размени картичките да се изпращат с приоритет?

Аз най-после успях да си оформя албума. Ето ми го:
https://picasaweb.google.com/102962483639853749328

Много хубав албум!  Heart Eyes

Относно Priority стикера... В някои страни (да не кажа в повечето) тези стикери се продават на едни големи листи (с по 50-100 стикера на тях) и няма разлика в цената на пощенската услуга със/без приоритет. Т.е. на практика си го добавят просто като стикер, украса някаква.  Laughing Така че не се притеснявай и си пращай картичките както си знаеш и както ти е удобно. Аз лично не виждам разлика в пращането със/без приоритет, все за едно време пътуват. Simple Smile

И да се оплача, че не съм получавала нищо сигурно от 2 седмици. Аз и почти нищо не чакам, но все пак... мрън!  Laughing

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Днес получих един плик от Полша.Вътре 4 картички и писмо от едно момче.
Иска и аз да му пратя картичка.Адресът ми му се е паднал от системата.
Много приятна изненада.С удоволствие ще му върна жеста.

Бебита,албума ти е разкошен.  bouquet

# 26
  • Мнения: 790
missing, veni, благодаря  Hug
Колко много неща знаете и колко много аз научавам от вас. Много сте ми ценни  Heart Eyes

# 27
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Момичета, какво правите, когато някой е много ама много капризен  #2gunfire аз едвам намирам читаво качество картички, но те са все с изглед от тук, или с каквото е характерно за острова, нямам картички които са арт или са на известни майстори на четката #2gunfire мога да си поръчам от амазон но ще отнеме време да пристигнат, пък и ако за всеки капризен поръчвам опаковка от по 10 картички малко в повечко ми идва  Crossing Arms

# 28
  • София
  • Мнения: 8 072
Тия най-капризните обикновено пращат много смотани картички. Като не мога да изпълня желанията им, пращам това което имам. Айде няма нужда чак от такива претенции, все пак е сайт за забавление

# 29
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
На най-капризните им пращам една обикновена картичка с изглед от Варна.
Никъде не е написано ,че трябва да се изпълняват желанията на всеки. Crossing Arms

# 30
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Да не се впечатлявам от много претенциозни значи  Hug

# 31
  • Мнения: 790
Привет, момичета!
Да споделя и да ви усмихна (надявам се) с една приказна картичка, която получих вчера. Мнооого й се радвам Simple Smile
http://www.postcrossing.com/postcards/RU-3408180

# 32
  • Мнения: 105
Прекрасна! Hug

# 33
  • Мнения: 790
Имам нужда от помощ. На сайта Бг пощи са дали следните размери за картички :

"Пощенските карти са с размери: мин. 90/140мм., макс. 120/235мм."

Картичките на Happy Postcrossing Bulgaria обаче са с ширина 135 мм т.е надвишават максималната. В този случай дали ще ми отпътува картичката? Вече съм я облепила с марки и се чудя дали да я пускам. Някой пращал ли е такава картичка без плик? Ще съм благодарна ако споделите мнение.

# 34
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Bebitta,тези картички се водят нестандартни.
Трябва да попиташ в пощата дали  да добавиш още марки.
Излиза малко по-скъпо.

# 35
  • Мнения: 790
Благодаря за бързия отговор, Вени! В такъв случай няма да избързвам да я пращам днес. Утре ще питам и ще ви кажа как стоят нещата.

# 36
  • София
  • Мнения: 8 072
Не са по-скъпи. Аз съм пращала, Гуфо имат такива, американски размер. Стандартни марки.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 197
Аз пратих няколко такива вече, без никакви проблеми !!,, вече 6 мой картички са получени ... а аз нямам още нито една ...  Rolling Eyes

# 38
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Ние нямаме тук специални за посткросинг, но сега ще потърся да видя българските, че ми стана интересно, а има ли в България макси картички, от тези на които им се лепят марките отпред, много ми харесват, а и много хора ги имат в предпочитанията си, но ние нямаме и такива, то какво ли има тук, само картинки с магарета, крави и овце  Tired

ПП. Не намирам нищо в Гугъл конкретно, може ли някой да ми даде линк на изпратена картичка, ако не е проблем Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 8 072
Макси картички има, с картата на България, и няколко други видове. А какви са тези, които марките им се лепят отпред?

# 40
  • Габрово
  • Мнения: 311
Макси картички има, с картата на България, и няколко други видове. А какви са тези, които марките им се лепят отпред?
Тези с картата на България не са макси картички, те са просто по-големи.  Laughing
Макси картичка: http://en.wikipedia.org/wiki/Maximum_card
Аз имам няколко такива: https://theworldinmymailbox.wordpress.com/tag/maxicard/
Иначе не знам да имаме такива в България, аз не съм виждала.  Rolling Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 8 072
Ясно, разбрах.
Аз имам няколко от Австралия с марките отпред, но пък са с нормален размер.

# 42
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Аз пратих няколко такива вече, без никакви проблеми !!,, вече 6 мой картички са получени ... а аз нямам още нито една ...  Rolling Eyes


Значи ще получиш картички от далече Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 1 197
Здравейтеееее Mr. Green
докато се оплаче вчера, че нямам картичка и вечерта получих първата си  Party Party Party Party Party толкова ми усмихна деня! хубаво чувство! тя е от Германия и ми се иска да изпратя благодарствена картичка, но няма адрес и в профила на момичето, също няма ... писах и на лично ... Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 790
atadar, Аглея, благодаря и на вас за отговорите относно моята макси картичка  Hug
Така е, както казвате. Вчера се обадих на пощальонката (съседки сме и си разменихме телефоните) и тя потвърди, че няма проблем да я пращам като стандартна картичка. Тя дори не беше чувала за подобно ограничение в размерите. В пощата картички не мерят Laughing Освен това, както предположи мъжът ми, от Посткросинг България надали ще издадат картичка, която да не може да се изпраща по стандартния ред. Така че тази сутрин голяяямата ми картичка отпътува за Пуерто Рико  Grinning

Като стана въпрос за максимум картичките, когато си уговаряте размени срещу такива, искат ли ви повече от една стандартна картичка в замяна? Вчера една индонезийка се опита да си издейства 2 картички, щото видиш ли като залепи и отпред марка, нейната й излизала по-скъпа. Аз я отрязах, че моята е поръчвана от Щатите, плащала съм разходи за доставка и ми е излязла три пъти по-скъпа от стандартна българска картичка. Тя веднага се съгласи, стиснахме си ръцете и сега и аз очаквам първата си Максимум картичка с един козел, който по време на цялата ни комуникация аз наричах овен  Embarassed

И да се похваля - получих първите си две картички от директни размени. Тази с Берлинската стена момчето специално я е направило и лично аз много си я харесвам. Жалко, че малко са й прегънали едното ъгълче по време на пътуването.

https://picasaweb.google.com/102962483639853749328/ReceivedFromS … gCImk157kjIKE9AE#

atadar, покажи, ако желаеш разбира се, първата си картичка  Hug

# 45
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Абе, много почнах да се дразня, втори адрес дърпам, супер категорично, това не ми пращайте, онова не го обичам, туристически в никакъв случай, не ми пишете "Здравейте, това ми е първата картичка до едикъде си" Sickизпратила съм 60 картички за по малко от 4 месеца плюс десет пътуващи в момента, ще ме ядосат и ще почвам да тегля по един адрес само  Naughty


Какви са най предпочитаните картички според вас, но не туристически, явно трябва да си поръчам по интернет, с котки задълже, всеки втори иска котки, какво друго да поръчам, две три кутии по десет еднакви са ми много, но да имам нещо не туристическо, вие поръчвате ли от интернет и от къде??

# 46
  • Мнения: 169
Dzak, в aliexpress има много и на добра цена, но не знам качеството какво е, но отзивите са добри.
Ето с котки:
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Hand-Paintings-Cat- … -5/601212441.html
(from AliExpress Android)
При мен е някакъв застой, не съм получавала от две седмици...

# 47
  • Мнения: 790
Какви са най пре дпочитаните картички според вас, но не туристически, явно трябва да си поръчам по интернет, с котки задълже, всеки втори иска котки, какво друго да поръчам, две три кутии по десет еднакви са ми много, но да имам нещо не туристическо, вие поръчвате ли от интернет и от къде??

Dzak, не си единствената "късметлийка" с претенциозни приятелчета  Simple Smile Виж на първа страница линковете към онлайн магазини за картички. Не е нужно да поръчваш пакети с по 10 еднакви. Можеш да си избереш и напълно различни картички. Аз съм поръчвала от Zazzle, но излизат скъпо, защото доставката е солена. Тогава обаче не знаех за Postallove например. Aliexpress и Amazon също са варианти.
Аз си бях правила проучване какво най-много се търси, преди да си поръчам онлайн. Както казваш котките са супер търсени. Другите много обичани животни са лисиците и жабите  Laughing ... и кончетата разбира се. Харесват се също Vintage и забавните картички, птици, цветя, кафенца, кексчета и пастички   Wink Мъжете много искат автомобили, мотори, самолети, но аз забравих да поръчам такива. А, и също много търсени са илюстрации от детски приказки, особено "Алиса в страната на чудесата". Аз изпращах на една взискателна госпожа, която почти само такива илюстрации търсеше, даже беше си направила каталози с картички за колекцията й. Съвсем случайно бях поръчала една картичка с илюстрация от "Хензел и Гретел" от края на 19 в., за която получих голям благодарствен имейл. Та и аз хем се дразня на толкова претенции, хем ми става хубаво, когато някой ти оцени труда да избереш най-подходящата картичка за него.  Hug

# 48
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Благодаря, момичета, ще седна събота и неделя да поразгледам, и ще поръчам, Алиекспрес дават много хубава цена, искам да поръчам няколко наведнъж, за да е с една пратка, дано не се забавят толкова, много, виж за "мъжки" картички не се бях замисляла, аз обикновено им пращам на мъжете "типичната" ирландска закуска, pint of Guinness & plate of oysters, но ще поразгледам какво има в сайта  Hug

# 49
  • Мнения: 41
Как регистрирате картичката със снимка? Не намирам такова поле за качване Simple Smile

Поправям се... разбрах от къде  Embarassed

Последна редакция: пт, 20 фев 2015, 16:31 от radi_san

# 50
  • Мнения: 169
Днес получих три картички  Party голям кеф - от Ню Йорк, Холандия и Германия. А аз изпратих четири днес и служителката в пощата ме шокира с въпроса - Малайзия не е в Европа, нали?
Е, казвам ви едвам си удържах смеха докато изляза от пощата  Mr. Green

# 51
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Аз пак да опитам за тези онлайн картички, те нали са като туристическите, не са по меки...като от корица на списание например, защото съм получавала няколко меки и не ми харесват въобще

# 52
  • Мнения: 480
Хоп и аз да се запиша при вас! От 8 години участвам в Посткросинг, но съм правила доста паузи през годините по една причина или друга и имам само скромните 205 изпратени картички (+ 13, които пътуват сега). Освен това от детските си години се занимавам и с penpalling (кореспонденция) и имам около 15 penpals, с които редовно си разменяме писма. Чувството да получиш писмо или картичка (а не сметка или досадна реклама) в пощенската си кутия е невероятно. Забелязала съм, че и пощенските служители искрено се радват, когато изпращам подобен тип писма, които са декорирани и доста различни от масата кореспонденция, която минава през пощата.

# 53
  • Мнения: 49
Здравейте,
Сигурно ме забравихте Simple Smile Както си мрънках преди няколко поста, че нищо не получавам, така вече имам над 20 картички. Simple SmileSimple SmileSimple Smile Повечето са директна размяна, но имам и от системата. Нямам нищо екзотично, но мниго си ги харесвам.  Само една картичка е... как да кажа...прекалено тъмна, почти нищо не се вижда, но дори и нея си харесвам. Обещавам, че тези дни ще ги сканирам и пратя всичките да ги видите Wink

# 54
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Получих красива австралийска картичка вчера, пратена от Япония, само адреса написан, нищо друго, мисля, че поне едно здрасти пожеше да се напише...но хора всякакви  Whistling

# 55
  • Мнения: 790
Вчера в пощенската ни кутия намерих три картички. Две от директни размени - очаквано хубави, Тайландски храм и рисуван Истанбулски пейзаж. А третата, ах третата - от далечните сибирски полета, започваща с Marry Christmas and Happy New Year. Сами се досещате кога е изпратена и колко си е попътувала. Но пък много мило ми стана.  Simple Smile

Аз вече започвам да се съмнявам, че страна с име Китай съществува. Една моя картичка до там отдавна е в графата 'Изтекли', а в момента друга пътува вече 46 дни. Къде се бавят толкова, да се чуди човек. newsm78

През последната седмица умувам дали да продължавам активно с директните размени. В смисъл, не да ги спра изобщо, а колко често да си уговарям такива. Вече имам 7-8 успешни размени, доволна съм от картичките, които получавам, но сякаш нещо ми липсва. Може би защото го няма момента на изненада, но когато получа такава картичка не усещам чак толкова голямо удовлетворение, знам ли. Има си някакъв чар в традиционния Посткросинг, нали? Blush Обикновено получените през системата картички са надписани много, много хубаво, предполагам провокирани от профила и интересите ми.  Това важи и когато аз подготвям картичка, разбира се. Отделно уговарянето на директни размени изисква време - следене на офертите във ФБ групата, после комуникация, и накрая много често не успявам да се вредя, защото в тази група хората са мнооого бързи  Simple Smile Опитвала съм да си намирам приятелчета и от системата, но и там е голямо цъкане и също не всеки ми отговаря.
Не знам дали обясних добре какво ме мъчи и се надявам да не съм ви досадила  Hug Продължавам да хвърлям по един поглед на ФБ групата, но засега и да пращам на случаен принцип. Може би временно няма да използвам пълния лимит от 7 картички, защото този месец малко попрекалих Embarassed. Ще се радвам ако и вие споделите как балансирате между директни размени и обичайния посткросинг и защо например сте предпочели едно от двете.

# 56
  • Мнения: 124
bebitta Интересни са ти  официалните картички, защото не си чула за размените в официалния форум на Postcrossing  Laughing Или така наречените Tag-ове.Ето под форума за размени http://forum.postcrossing.com/forumdisplay.php?fid=67 така в   Tags - postcards only има размени с различна тематика, да речем темата "new map tag" се разменят картички със карта на страната ти.Маркираш човека над теб "tag еди кой си" след това му пишеш лично съобщение за да му поискаш адресът.След това някой друг маркира теб и ти иска адресът.От начало е малко сложно да го разбереш  Simple Smile първите няколко дни само разглеждах и си набелязвах теми за размени.Трябва да си направиш регистрация във форума за да участваш.И така получих много картички от Русия, Китай които пристигаха изненадващо бързо - красиви и надписани.Хората се стараят много повече за тези размени защото искат да си създадат добро име във този форум.Е случва се да се появи по някой "измамник" както ги наричат ,но бързо ги разобличават и напускат форумът.Другият под форум "Tags - other items" се разменят всичко друго ,но не и картички  Grinning - пакетчета чай,шоколад,монети и дребни подаръци.И големите групи за размени или така наречените Round Robins или RR там има по един домакин които организира и разпределя групите по теми и изпраща адресите на участващите.В началото си мислех,че няма да получа нищо, но сега е такава краста  Simple Smile че трябва да си слагам спирачките!

# 57
  • Мнения: 790
amerikka, благодаря, че споделяш за този форум, дори и с риск и мен да ме хване крастата  Wink
Всъщност аз знаех, че там се случва нещо, 1-2 пъти надникнах за кратко, но тъй като не разбрах как стоят нещата и повече не се занимавах. Ти много добре си го обяснила  Hug А на теб кой тип размени ти допадат повече - таговете или това с групите? И да разбирам ли, че в този форум немски пенсионери не се срещат често. Нищо против тях нямам по принцип, но откъде успяват да ги намират тия смотани картички ...  Grinning Но пък за сметка на това са много мили хора  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 124
И да разбирам ли, че в този форум немски пенсионери не се срещат често.
Joy Не съм забелязала! Във фейс групата не ми харесваше ,че всички искат снимки на картичката която ще получат.А тук има елемент на изненада защото не знаеш какво точно ще получиш.Тук се забелязва наплив на участници от Азия аз лично ги избягвам да маркирам,че не се знае дали и кога ще пристигне картичката .Така може да си избираш да маркираш хора само от Европа.Отначало е много интересно после забелязваш ,че редовните участници са едни и същи  Simple Smile
Опс не съм разбрала точно какво питаш.Повече ми харесват таговете защото има различни теми и може да се записваш по няколко пъти,а в групите май се изчаква всички да получат и изпратят картичките за да се запишеш пак в нова група.

# 59
  • Мнения: 790
Точно моментът на изненадата най-много ми липсва при суаповете. Освен това, като някой публикува добра оферта във ФБ групата трябва да си супер бърз, за да се вредиш. Това пък изисква да се отделя повече време за преглеждане. Но и там също преобладават азиатците и активните участници са едни и същи.
И сега да се похваля. Снощи се регистрирах във форума и вече имам 2 тага. И аз като теб, amerikka, избягвам Китай например, заради безкрайното пътуване, и ще пращам към Германия и Испания. Но пък мен ме тагнаха китайката и японка Simple Smile Друго нещо, което ми хареса е, че всичко става много бързо и общо взето комуникацията е много сбита. За половин час имах две уговорки с изпратени и получени адреси. Виждам си профилите на хората, знам какво харесват, какво искат да им се напише. Наистина има страшно разнообразни теми и като всяко началото и тук ми е страшно интересно. Благодаря още веднъж  bouquet

# 60
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
И аз пробвах и много ми хареса.Тагнах една девойка от Хонг Конг,а после мен ме тагна една германка.В Postcard only-surprise me.Исках да е изненада.
Разменям и във ФБ и точно от там са картичките ми от най-екзотични страни-Панама,Суринам,Хондурас,Шри Ланка,Уганда,Малави....

# 61
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
аз имах само една изтекла картичка и тя беше до Китай, написах на мацката съобщение в сайта и я помолих да ми прати адреса си с техните йероглифи и пратих друга картичка, която пристигна за 10 дни, оттогава ако нямат написан на техния език адрес, направо им пиша и ги питам

# 62
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Момичета, поръчах си от Амазон тези картички http://www.amazon.co.uk/100-Cats-Postcards-Astrid-Harrisson/dp/0 … ds=cats+postcards


Току що ми ги донесе пощальонът, в много хубава кутия са, твърд картон, всичките 100 картички са различни, доставката ми беше по скъпа с един паунд отколкото покупката, картичката излиза 20 цента, много съм доволна  Mr. Green

Последна редакция: пн, 02 мар 2015, 13:38 от Dzak

# 63
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 043
Здравейте и Ч.Б.М. на всички!!
Февруари месец ми беше много постен. Поличих 3-4 картички и толкова и ми пристигнаха. Последната беше една от Китай. Прилича все едно потреботеля е намерил накаква брошура на нещо си, залепил я е на червен картон, написал ЧНГ ( на 04.01. е изпратена) и я е пуснал. Нищо, че аз съм писала, че не искам handmade.
Дзак, ти в Ирландия ли си??

# 64
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Да, аз затова Амазона ми е много наръки. И аз не харесвам правени картички, не съм го отбелязала в профила си, но съм получила само една такава досега правена на компютър мега зле при това  Sick

# 65
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Аз такива изобщо не ги регистрирам.

# 66
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 043
Dzak, искаш ли да си разменим картички? Много обичам Ирландия и ми е голяма мечта е някой ден да видя тази зелена магия  Heart Eyes А нямам все още оттам картичка.  Sad

# 67
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Аз по принцип съм обявила, че всяка картичка е добре дошла, искам да събера карти на всички щати в САЩ, но това е просто желателно ако имат хората под ръка, аз не обичам  много претенциозни потребители на сайта и не искам да затруднявам никой, обаче има голяма разлика от добре направена домашна картичка и някаква размазана картинка принтирана колкото да отбие номера  Peace

~ Dee_Dee ~ драсни ми адреса си на лични, още утре ще ти пратя, тъкмо ще видим за колко време ще пристигне  Peace

# 68
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Dzak,във ФБ групата има един американец-Arnold Paulino .Той редовно предлага карти на различните щати и може да ти помогне да ги събереш всичките.
Много е коректен.Аз разменям с него от една година и съм много доволна.

# 69
  • Мнения: 169
Момичета, изпратих преди 3 седмици пет картички, от които едната до Германия и все още не е регистрирана  newsm78 Случвало ли ви се е подобно нещо?

# 70
  • Мнения: 790
Здравейте, момичета  Grinning
Пълни ли са днес пощенските ви кутии? Аз открих 4 картички в моята - 3 от директни размени и 1 от системата, идваща от Германия. Това ми е първата немска картичка, която наистина много си харесвам (няма качена снимка за да ви я покажа). От един запален посткросър, имащ над 3100 картички. На всяка картичка си слага пореден номер. Аз съм 327 за 2015 год. Mr. Green

А сега да помрънкам малко. Получих си картичката от Бруней, за която ви бях казвала, но се оказа, че момичето ми е изпратила нещо различно от уговорката ни. Аз я бях помолила да ми избере една от предложените от нея картички с джамии, тъй като всичките бяха хубави и внушителни. Пък и да се запази в някаква степен изненадата. Тя ми изпраща друга, която не ми допада особено. Според мен тази, която друг не е пожелал. Чудя се сега какво да й пиша - просто едно "Благодаря" или да дълбая, че не е постъпила честно. Вие имали ли сте подобен случай?

Другите две картички от днес са прекрасни - слънчева картичка от Аризона изпратена от някаква много стара поща в Тусон и едни сладки коали от Австралия  Simple Smile

Момичета, изпратих преди 3 седмици пет картички, от които едната до Германия и все още не е регистрирана  newsm78 Случвало ли ви се е подобно нещо?
Наистина е странно  Thinking На мен не ми се е случвало. Дори ми се струва, че от началото на годината БГ пощи са много експедитивни. Моите картички пристигат почти за същото време, за което и получавам от другите европейски страни. Говоря най-вече за Европа и Русия. До Германия напоследък стигат за 6-7 дни, до други страни от Западна Европа - най-много за 10.

# 71
  • Мнения: 169
Преди като съм изпращала до Германия или Белгия пристигаха за макс. 7 дни, обаче сега не знам какво да мисля...Ако тези в пощата не са ги изпратили какво може да се направи? Оф... Sad

# 72
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Някои хора не регистрират картичките веднага след като ги получат.Чакат първо някой да регистрира тяхна картичка.Тоест да се изравни броят на получените и изпратените.
Така получават повече картички.

# 73
  • Мнения: 169
Е, да, но видях, че това момиче от Германия има регестрирани картички от 03.03, т.е. моята ако я беше получила трябваше да е там...за три седмици всв трябваше да пристигне.

# 74
  • Габрово
  • Мнения: 311
Дори ми се струва, че от началото на годината БГ пощи са много експедитивни. Моите картички пристигат почти за същото време, за което и получавам от другите европейски страни. Говоря най-вече за Европа и Русия. До Германия напоследък стигат за 6-7 дни, до други страни от Западна Европа - най-много за 10.
Аз пък последните месеци съм забелязала точно обратното.
Един колет от Финландия, пратен в началото на декември, още не е пристигнал.  Crossing Arms
Или пък писмо, пратено от тук в края на януари, пристигна там преди седмица.  Crossing Arms
А по принцип Финландия винаги е била от бързите страни.  Crossing Arms

Но не знам де, може просто така да се е случило. Simple Smile

# 75
  • Мнения: 49
Здравейте,
Много се бавя с качването на снимките от получените картички, но какво да направя, нещо не мога да се организирам и не ми стига времето. Но, ето, вече е 1 през нощта и аз специално за вас сканирах всичко що съм получила през последния месец. Имам и от системата и от директни размени. Много съм доволна

http://valentinaiv.snimka.bg/travel/postcrossing.850412.34983827

# 76
  • Мнения: 169
Добро утро Simple Smile
Сега видях, че картичката ми до Китай е получена и много се е харесала на момичето, но от картичката ми до Германия няма и следа, а ги изпратих в един ден...

# 77
  • София
  • Мнения: 1 197
здравейте,
имам питане - една от първите ми картички е до Китай, пътува вече 57 дни, но сега погледнах, че мацката / 14 годишна/ не е влизала от 28 дни ... какво става ако картичката не бъде регистрирана  Rolling Eyes

# 78
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Като минат 60 дни без да е регистрирана, ще пподължаваш да я виждаш в traveling cards но ще ти излезе едно expired отстрани, и ще можеш да си изтеглиш нов адрес. Драсни и едно лично и и кажи, че картичката е изтекла, но я помоли да ти каже като я получи и да я регистрира, регистрирането може да става до една година след пращането на дадена картичка.

# 79
  • Мнения: 124
Руският сайт http://postmania.ru/ прави отстъпка за 8 и 9 март
  "8 и 9 марта у нас будет действовать подарочный сертификат 8march, дающий скидку 12% на весь наш ассортимент."
Много богат избор не мога да си избера Simple Smile

# 80
  • Мнения: 790
Руският сайт http://postmania.ru/ прави отстъпка за 8 и 9 март
  "8 и 9 марта у нас будет действовать подарочный сертификат 8march, дающий скидку 12% на весь наш ассортимент."
Много богат избор не мога да си избера Simple Smile
А къде се вижда тази отстъпка? Нещо не ми излиза на мен  newsm78
Иначе наистина разнообразието е голямо. И аз бих си поръчала Simple Smile

# 81
  • Мнения: 124
Когато сложиш всичко в кошницата и на края има поле да сложиш кода 8march.Аз се чудих и накрая поръчах към 16 картички за 8лв с доставката.Обаче съм объркала доставката сега трябва да ги питам като вече съм платила.

# 82
  • Мнения: 790
Благодаря, amerikka! Hug И аз поръчах днес - почти 40 картички. Много са хубави и не ми се избираше дълго, затова ги нацъках набързо в кошницата. Излизат по 50 ст. с включена доставка. Дано да е добро и качеството им.

# 83
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
отивам и аз да гледам за картички, значи какви сте подстрекателки  Thinking


Картичките отзад чисти ли са или имат надписи на руски се чудя аз  newsm78

Aкo са чисти, ще пада голямо поръчване, картичките излизат по 20 цента което е супер цена и са толкова красиви  Blush

Последна редакция: пн, 09 мар 2015, 20:01 от Dzak

# 84
  • Мнения: 124
Dzak Има  снимка и на гърба  Peace Естествено че има адресът на сайта,името на картичката на руски и английски.

# 85
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 043
Юхуууу, имам си картичка от Ирландия!!!!
Дзак, много, много ти благодаря!
Голяма красота там бе. Ех, мечта ми е и някой ден ще дойда да видя тази безкрайна зеленина....

# 86
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Супер, радвам се много, сравнително бързо е пристигнала, на 4-ти сутринта я пуснах. Ирландия е много красива наистина, само дето времето е мрачно и мокро през повечето време и разглеждането и става малко трудно  Crossing Arms

Ще си мисля за тези картички от руският сайт, но ще си поръчам за проба десетина поне, защото са на много хубави цени и са страшно красиви

# 87
  • Мнения: 169
Момичета, къде изчезнахте?
Днес получих три картички, едната от Холандия с малко подаръче залепено за гърба  Heart Eyes Обаче много се изненадах от марките - едната е със семенца, които явно трябва да посея, а другата марка е мн странна пише да се засади на 2 мм и да се полива newsm78 . Получавали ли сте такива марки?

# 88
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 043
Момичета, къде изчезнахте?
Днес получих три картички, едната от Холандия с малко подаръче залепено за гърба  Heart Eyes Обаче много се изненадах от марките - едната е със семенца, които явно трябва да посея, а другата марка е мн странна пише да се засади на 2 мм и да се полива newsm78 . Получавали ли сте такива марки?

хах, Catalonia, да не са ти пратили семка от марихуана  Mr. Green Mr. Green
Аз не съм получавала такива марки.  Peace

При мен този месец е тотален застой- получих само една картичка в началото на месеца и оттогава нищо  Sad

# 89
  • Мнения: 169
Хахахах, то да беше една семка, ама мн дребни ми се видяха за мара  Mr. Green

# 90
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Аз днес излезнах да пуша с кафето и като видях пощальона, как не го убих, викам хайде бе, две седмици не си ми носил нищо, безсрамник, отчете се с 4 картички човека, и аз имам от Холандия една отивам да я изровя да и гледам марките сега  Joy

# 91
  • Мнения: 169
 Гледай внимателно!   Laughing Mr. Green

# 92
  • Мнения: 1
Много интересно занимание. Включвам се и аз с пълна сила.

Да попитам как адресирате картичките? Купих 5 от пощенския клон до нас, но на гърба има съвсем малко място за писане. Може ли някой да покаже някоя друга снимка.

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 16:48 от Христо Зиков

# 93
  • Габрово
  • Мнения: 311
Ето ти една случайна снимка от нета: http://2.bp.blogspot.com/-733gd_wzPn0/UV80ld7jbtI/AAAAAAAAAQk/U- … 00/Postcard1b.jpg

Не знам кое място ти се вижда малко, напълно достатъчно си е. Просто няма да пишеш с огромни букви.  Grinning

Добре дошъл в посткросинг!  Grinning

# 94
  • Габрово
  • Мнения: 311
Голяма тишина в тази тема.   tiptoe

Аз си качих картичките от последните месеци, ако ви се разглеждат: https://theworldinmymailbox.wordpress.com/

 newsm18

# 95
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Missing, много красиви, харесвам тази поредица Greetings from... но никога не съм виждала такива картички тук, или поне в нашето село няма, аз имам на стената една джаджа със щипки на която си слагам картичките, но на нея няма място вече, трябва да седна да си подредя картичките и да ги прибера в един класьор за снимки, ама пусто като все няма време... При мен е много тихо не съм получавала отдавна не знам защо, имах две картички до Испания и Германия повече от 40 дни пътуващи, пратих по още една и до двете страни и веднага ги получиха, имам още две пътуващи над 40 дни до европейски държави, ще взема и там да пратя по още една картичка за всеки случай Simple Smile

# 96
  • Габрово
  • Мнения: 311
Missing, много красиви, харесвам тази поредица Greetings from... но никога не съм виждала такива картички тук, или поне в нашето село няма
Те се поръчват от тук, още няма Ирландия. А българската я пуснаха преди няколко седмици, аз веднага поръчах.  Mr. Green

# 97
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Супер, мерси за инфото, ще чакам значи Simple Smile

# 98
  • Мнения: 790
Здравейте, момичета!  Simple Smile
И аз отдавна не съм се разписвала в любимата ми тема. През последния месец-месец и половина изпратих и получих доста картички. Повечето си ги харесвам и веднага ви ги показвам  Grinning

https://picasaweb.google.com/102962483639853749328/NewestCards?a … gCIrWusPd1oy10gE#

# 99
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Момичета, една картичка ми изтече и още четири са на път, две от които до Германия, което е много необичайно и сега разгледа профилите на хората които съм пратила, и те и петимата не са влизали от повече от месец в сайта, значи се регистрират пращат няколко картички и зарязват всичко, доста безотговорно и не Знам защо системата е така направена да не деактивира акаунтите които не се ползват. Преди време бях седнала да разглеждам профили на хора от страни които имат само няколко потребителя, имаше хора които не са влизали с години. Май ще почвам да преглеждам профили първо преди да изпращам. Не че е кой знае какво, но аз лепя по две марки от по 68 цента, не използвам международната марка която е едно евро, за да са две и то различни марки, понеже знам, че и марките са предпочитание. И ето сега 7 евро почти отиват на вятъра заради  хора които не оценяват 😔

# 100
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Аз винаги преглеждам профилите.
На хора,които не са влизали от месец не пращам нищо.След като изтече срока и изтегля нов адрес,винаги ми се пада пак същата държава.
На хора,които не са влизали 10-15 дни също не бързам да пращам.Изчаквам да видя дали ще влязат и ако влязат ,тогава пращам.
Системата не изтрива профилите,защото има много потребители,които прекъсват за известно време,но после пак започват да изпращат редовно.Попадала съм и на такива.

# 101
  • Мнения: 260
Еха.....не съм влизала в темата от 100 години...
радвам се , че ви открих пак Hug

ето ме и мен......
https://www.postcrossing.com/user/reni-pld

имам си 12 пътуващи ама половината са до другия край на света
а тези из Европата
минават 12 дена и така.....поне в сайта се научих на търпение Hug

Последна редакция: вт, 19 май 2015, 14:45 от ♥reni-pld♥

# 102
  • Мнения: 260
Момичета, една картичка ми изтече и още четири са на път, две от които до Германия, което е много необичайно и сега разгледа профилите на хората които съм пратила, и те и петимата не са влизали от повече от месец в сайта, значи се регистрират пращат няколко картички и зарязват всичко, доста безотговорно и не Знам защо системата е така направена да не деактивира акаунтите които не се ползват. Преди време бях седнала да разглеждам профили на хора от страни които имат само няколко потребителя, имаше хора които не са влизали с години. Май ще почвам да преглеждам профили първо преди да изпращам. Не че е кой знае какво, но аз лепя по две марки от по 68 цента, не използвам международната марка която е едно евро, за да са две и то различни марки, понеже знам, че и марките са предпочитание. И ето сега 7 евро почти отиват на вятъра заради  хора които не оценяват 😔

след една определна случка спрях с очакванията да бъда отценена....по принцип разглеждам профила на човека...виждам фаворитите и ако има от България и картичката липсва в получени пращам такава и си ги харесват хората....ама ми се случи следното.....изпратих картичка от нейните фаворити която беше изпращал Фидел мисля.....а тя нямаше в получените си картичка от България...регистрира я -но не добавя картичката във фаворити и на въпроса ми защо.....тя пише----Ами тази ми е втората такава -аз направих директна размяна и вече имам..... ooooh!
ядосах се и и написах да я беше махнала от фаворити тогава---овца...ама така бях запалила тогава Joy

# 103
  • Мнения: 260
Здравейте, момичета!  Simple Smile
И аз отдавна не съм се разписвала в любимата ми тема. През последния месец-месец и половина изпратих и получих доста картички. Повечето си ги харесвам и веднага ви ги показвам  Grinning

https://picasaweb.google.com/102962483639853749328/NewestCards?a … gCIrWusPd1oy10gE#



супер са ти картичките....тази НИККО направо ми взе ума Blush

# 104
  • Мнения: 63
И аз много отдавна не съм се включвала. Не мога да се похваля с голяма активност, но вече имам 133 получени през системата. За съжаление страните доста се повтарят. Искам да питам напредналите във ФБ - как следите на кого оставяте коментар, не се ли обърквате? Или пращате само лични съобщения? Аз много забравям на кого пиша. То няма и значение де, ако не ми отговорят Simple Smile Но ми е голямо главоболие с директните размени като цяло.

# 105
  • Мнения: 46
Здравейте момичета! Досега се любувах на картичките ви и много ми хареса идеята. Присъединявам се и аз.

# 106
  • Мнения: 520
И аз вече тук... много ми хареса идеята имам една получена, две изпратени, от който само едната до Русия получена, а другата до Германия пътува 30 дни, и според мен  се е загубила ooooh!

# 107
  • Мнения: 11 607
И аз вече тук... много ми хареса идеята имам една получена, две изпратени, от който само едната до Русия получена, а другата до Германия пътува 30 дни, и според мен  се е загубила ooooh!

Имаш право да изпратиш 5 картички....
Понякога пътуват по-бавно, понякога са като стрели....Това е чара на посткросинг......

Успех и много приятни емоции!

# 108
  • Мнения: 790
И аз вече тук... много ми хареса идеята имам една получена, две изпратени, от който само едната до Русия получена, а другата до Германия пътува 30 дни, и според мен  се е загубила ooooh!
Добре дошла и много красиви картички в пощенската ти кутия ти пожелавам Hug
Аз миналия месец си дадох малко почивка. Имам 1-2 изпратени картички и толкова чакам, вече доста забавили се - от Пукет и от някакъв Малоазийски остров. Същевременно обаче манията ми да купувам картички където и да отида не намалява Sunglasses Имам вече две камари вкъщи  Embarassed

# 109
  • cloud number 9
  • Мнения: 92
Здравейте момичета!От близо година не съм изпращала картичка и днес, реших да си изтегля нови адреси Rolling Eyes Само не си спомням за Европа трябваше марка от левче, а извън Европа 1,40 или се бъркам.....

# 110
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Яяяя откога не е писано в тази тема. Аз за съжаление не мога да помогна с и формация.

# 111
  • Мнения: 124
Здравейте момичета!От близо година не съм изпращала картичка и днес, реших да си изтегля нови адреси Rolling Eyes Само не си спомням за Европа трябваше марка от левче, а извън Европа 1,40 или се бъркам.....
На сайта на БГ пощи има калкулатор.Аз го ползвам редовно като пращам нещо по тежко. http://www.bgpost.bg/?cid=112&packet_type=1&packet_destination=1

# 112
  • Вестерос
  • Мнения: 38 198
Здравейте момичета!От близо година не съм изпращала картичка и днес, реших да си изтегля нови адреси Rolling Eyes Само не си спомням за Европа трябваше марка от левче, а извън Европа 1,40 или се бъркам.....
Май за САЩ беше 1,40, а за Азия 1,50 или обратното, за Европа съм сигурна, че е 1лв беше

# 113
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 678
Страхотна тема! Вече се регистрирах и нямам търпение да изпратя картичка! Simple Smile

# 114
  • Мнения: 1 795
Здравейте момичета!От близо година не съм изпращала картичка и днес, реших да си изтегля нови адреси Rolling Eyes Само не си спомням за Европа трябваше марка от левче, а извън Европа 1,40 или се бъркам.....
Точно така е - Без предимство - 1 лв за Европа, 1, 50 за страните извън Европа и 80 ст. за съседни държави

С предимство: 1,50 за Европа, 2,10 извън Европа, 1,20 за съседни

# 115
  • Мнения: 7
Някой купувал ли е картички от тези онлайн сайтовете? Тъкмо разглеждах тези полските и литовските, но доставката излиза около 12 лв! Не знам на мен това ми се струва прекалено много.

# 116
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Аз поръчвам от Format S.Страницата им е във ФБ.Картичките им са по 0.25ст.
https://www.facebook.com/Format-S-1476211696042987/?fref=ts&hc_location=ufi

# 117
  • Мнения: 7
Като гледам от тази страница всички са от България такива, каквито ги намирам навсякъде по книжарниците. Искам да купя някакви по-интересни, каквито повечето чужденци искат, някакви картинки, илюстрации и такива неща

# 118
  • Мнения: 4 696
Завръщам се и аз при вас.Бях "замразила" малко нещата, но вече съм играта отново. Mr. Green Нямам търпение вече да получа картичка.  Сега трябва и картички да си понакупя. Аз съм поръчвала преди от полския сайт май беше, също и от китайския алиекспрес. Там доставката е безплатна и има хубави.

# 119
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Като гледам от тази страница всички са от България такива, каквито ги намирам навсякъде по книжарниците. Искам да купя някакви по-интересни, каквито повечето чужденци искат, някакви картинки, илюстрации и такива неща

Във Варна се продават и картички с илюстрации,животни и други.Има немски,шведски..Обаче са по 1лв.
1,50лв.,2,00лв.
Аз пращам на много хора и ми идват скъпички.

# 120
  • Мнения: 7
Аз съм поръчвала преди от полския сайт май беше, също и от китайския алиекспрес. Там доставката е безплатна и има хубави.


От кой полски сайт по-точно е безплатна доставката? Всички, които гледах досега, се заплащат. Иначе сега ще видя и този китайския колко би излязло.

# 121
  • Мнения: 1 795
Аз съм поръчвала преди от полския сайт май беше, също и от китайския алиекспрес. Там доставката е безплатна и има хубави.


От кой полски сайт по-точно е безплатна доставката? Всички, които гледах досега, се заплащат. Иначе сега ще видя и този китайския колко би излязло.



От алиекспрес има търговци, които предлагат безплатна доставка. От полския сайт доставката е платена.

# 122
  • Мнения: 4 696
Имах предвид , че от алиекспрес е безплатна при доста от търговците.

# 123
  • Мнения: 67
Аз пък отвреме на време пращам картички през апликацията на BGpostcard - харесвам снимка в нета, на цветя, птици, и прочее харесвани неща. Съобразявам се с изискванията на BGpostcard за размер на снимката и пращам. Стават готини картички.

# 124
  • София
  • Мнения: 8 615
Аз също съм поръчвала от полския сайт, пазя някои неизползвани картички, трябва да видя името какво беше.Нещо с fox май  newsm78
Имам доста неизползвани картички, пък от отдавна ми позамря ентусиазма да пращам.

# 125
  • Мнения: 10
Здравейте!
Нова съм в postcrossing и исках да ви попитам как се качват снимките на картичките в сайта, така че да излизат като с бяла рамка отстрани (гледам, че повечето така ги качват)?
Също така знаете ли горе долу до малко градче в Русия за колко време нормално пристигат? Изпратила съм една картичка без приоритет и вече пътува повече от 3 седмици и се притеснявам, че се е изгубила. Ако не пристигне, какво правите - пишете ли на получателя?
А до Азия без приоритет за колко време ориентировъчно пътуват?
Благодаря ви предварително!

# 126
  • Мнения: 39
Здравей,
Цитат
като с бяла рамка отстрани (гледам, че повечето така ги качват)?
- Сега погледнах на сайта всички имат бяла рамка когато ги разглеждаш на стената си получени/изпратени.Чак когато отвориш дадена картичка се вижда по детайлно има или няма бяла рамка.
Не искам да те отчайвам, но до Русия и Азия имам най-много изгубени картички.Аз в началото изпращах и по втора картичка, а до Санкт-Петербург изпращах на една девойка и 3-4 картички докато на края получи една  Grinning Сега вече не пращам втори път т.к. са ми регистрирали и картички и на 200 дни път.Картичката пътува 365 дни след като изтекат тези 365 дена изчезва от списъка пътуващи/изтекли.Много често потребителите не влизат във профила си и по 6-9 месеца или никога повече.Има всякакви хора.Важното е да не се втеляваш дали на всяка цена ще пристигне картичката ти.Това хоби е за да носи приятни емоции, но винаги идва един момент когато губиш интерес и се случва дълги периоди да не изпращаш или получаваш картички.
Ако имаш фейсбук профил там има група Postcrossing BG.

Общи условия

Активация на акаунт