Не могат да разберат какво ми има

  • 810
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 372
 newsm45
Пиша Ви, защото съм много притеснена - не може да се разбере със сигурност какво ми е. Сега съм в 4 месец, а когато бях в 3-я ми се появи отляво една твърда леко продълговата издатина - това личи когато легна, тази издатина ту се появява, ту я няма, ту е долу, ту е горе. Когато ходих на преглед при гинеколога той ме прати при хирург за мнение. Не било херния. На ехографа хирурга и другия лекар видяха "Фекалом"-черво (апендикс) пълен с акита,  но добре, че не било се възпалило да ме режат. За всеки случай ме пратиха при други хирурзи - те след преглед (пипане и натискане на издатината) казаха, че това не бил фекалом, ами бил яйчникът ми и сега разхожда на свобода. Имало някаква вероятност да се усуче и тогава щяло да има нетърпими болки и кой знае още какво. И за двете версии причината била, че е трябвало да има някакво голямо вътрешно коремно налягане, за да стане така.
Общо взето такъв случай много рядко се срещало.
Друг хирург ми каза, че трябвало да ме гледат на ехограф със специални накрайници пласт по пласт, за да се разбере какво всъщност е това. Та никой не ме е гледал с такива накрайници. Никъде ли няма !?!  Ако нямаше бременност щяли да направят ренгенова снимка и всичко да се изясни, но не може заради бебето.
И така никой не може да каже със сигурност какво ми е. А аз толкова се притеснявам. Има ми нещо, а няма диагноза. При кого да отида?
Случвало ли се е на някой от вас такова нещо?

# 1
  • Мнения: 694
Апендикса е от дясно, а не от ляво. А това с "разхождащия" се яйчник направо ме втрещи.  #Crazy
Незнам какви са тези накрайници. newsm78, този хирург не ти ли каза къде има такъв ехограф?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 372
Толкова съм притеснена, че без да се усетя съм писала отляво, А  ТО Е ОТДЯСНО

# 3
  • Мнения: 2 332
Vesika, защо не пишеш на лични на Doctor Ogi - той е детски хирург в Пирогов, но със сигурност ще ти помогне със информация. Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 372
Роси, много ти благодаря за съвета.
 Hug
Ще му пиша.

Общи условия

Активация на акаунт