За детските кухни

  • 1 062
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 312
Здравейте! Решила съм да подам молба за детска кухня, защото разбрах че се правело месеци по-рано. Какво се пише в тази молба и от кой месец на бебето се използват услугите на тази кухня?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: boyana
Здравейте! Решила съм да подам молба за детска кухня, защото разбрах че се правело месеци по-рано. Какво се пише в тази молба и от кой месец на бебето се използват услугите на тази кухня?


Молба свободен текст - на гърба на сниманият АКТ за раждане (че е по-лесно  Wink ).
ЗА ДМК-клон Младост молбата се подава колкото по-рано, толкова по-добре (добре, че съм с връзки еййййй  Twisted Evil ), а детето има право да се храни след 10м. възраст!

# 2
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Ние подадохме миналия месец и трябваше да чакаме до януари. Аз обаче се обадих по телефона да попитам имат ли купони и отидох да си взема. Дадоха ми, макар и доста неохотно. Не разбирам защо е така усложнено всичко, при условие, че има толкова отказали се, какъв е проблема да ги дават без да се правят на много важни.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 227
Зависи в кой район си. Примерно в Света Троица - Илинден - Разсадника - Гевгелийски не се чака повече от месец - до новите купони, понеже има струпване на доста пунктове в региона. Така беше поне допреди 2 - 3 месеца.
За процедурата Шани ти е обяснила. Само добавям - в молбата си пишеш данните от личната карта и адрес, другото свободен текст.
Успех  Simple Smile

# 4
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Трябва и бележка от личната лекарка, че детето няма алергии.

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Зависи в коя община живееш.
Например в нашата кухня не се чака нито ден, няма много деца - отиваш и можеш веднага да започнеш да си взимаш храна в деня , в който си отишла.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
И при нас (в "Западен парк") няма чакане. Нито пък молба. Ако детето е навършило 8м. се носи копие от удостоверението за раждане и бележка от личния лекар на детето, че няма алергии и може да се храни на кухня. Казват ти кога да донесеш 30 бурканчета и 60 капачки, издават една карта, на която всеки път, когато продават купони правят отбелязване и-това е. На следващото продаване на купони новозаписаното майче може да заповяда Grinning

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Vivi
И при нас (в "Западен парк") няма чакане. Нито пък молба. Ако детето е навършило 8м. се носи копие от удостоверението за раждане и бележка от личния лекар на детето, че няма алергии и може да се храни на кухня. Казват ти кога да донесеш 30 бурканчета и 60 капачки, издават една карта, на която всеки път, когато продават купони правят отбелязване и-това е. На следващото продаване на купони новозаписаното майче може да заповяда Grinning


същото важи и за община "Средец", да не говорим, че около нас кухни - дал Господ, ако искаш млечна, ако искаш и от ясла, всяка ясла дава и храна на външни деца.....

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Liorena
...същото важи и за община "Средец", да не говорим, че около нас кухни - дал Господ, ако искаш млечна, ако искаш и от ясла, всяка ясла дава и храна на външни деца.....


Браво  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  - скива ли Лио   Nerd ...и "центрото" си има своите предимства   ideauu !Ай със здраве...  Grinning

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Шани
Цитат на: Liorena
...същото важи и за община "Средец", да не говорим, че около нас кухни - дал Господ, ако искаш млечна, ако искаш и от ясла, всяка ясла дава и храна на външни деца.....


Браво  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  - скива ли Лио   Nerd ...и "центрото" си има своите предимства   ideauu !Ай със здраве...  Grinning



ник'ви предимства няма Imp  Imp  Imp ама Н-И-К-А-К-В-И!!!!

# 10
  • Мнения: 312
Аз съм в "Борово" и доколкото знам е голям наплив. Благодаря ви за отговорите!

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: boyana
Аз съм в "Борово" и доколкото знам е голям наплив. Благодаря ви за отговорите!


ами има значение колко деца има желаещи и колко е капацитетът на кухнята. Нашата кухня капацитетът е 150 деца, ама знаеш ли кога ще се съберат толкова - никога........

а, ако ти е удобно можеш да взимаш храна не само от твоята си общинска кухня, а там където искаш, ама от Борово......до Първа Градска май няма да ти е много удобно. Rolling Eyes  Neutral Face

# 12
  • София
  • Мнения: 2 157
За кухнята в Борово, която е към район Витоша, наистина се чака много дълго. Моята Ива е на 2 месеца и половина, а преди седмица вече подадох молба, за да чакаме ред. Писах - да бъде записано детето ми при навършване на необходимата възраст. Бележка от педиатърката ще искат при записването - сега е много рано.

Общи условия

Активация на акаунт