През деня спи, а вечер...

  • 788
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 342
Мили мами, питам се дали има начин да обърна режима на Виктор...
Всъщност като пиша "режим" нямам предвид точно това, защото се кърмим на поискване, а и още сме твърде малки, за да сме си изградили някакво подобие на режим, но все пак всякакви съвети биха били добре дошли.
При нас се получава така, че през деня спи добре, а вечер будува. Е, не винаги е така, но доста често се случва. През деня обикновено интервалите между храненията са средно два часа и половина - три часа, като между тях си спинка сладко момчето. Не непрекъснато, но много повече в сравнение с вечерта.
Снощи например заспа чак в пет. Спа около три часа, събуди се, хапна, пак заспа, след три часа отново се събуди, хапна и ето сега пак спи, но какво ме чака довечера... Тогава се храни през около два часа, което не ме притеснява кой знае колко, но пък не спи в промеждутъците. Заспива за 10 минути и после пак е ококорен. Едва ли са колики, защото не плаче, просто си мрънка... Иска да го носиш, да му говориш, да го гушкаш...
Никак не ми се иска да го будя през деня. Така сладко спи... А и как да го събудя - много е малък, нито бих могла да го занимавам с нещо, нито ми идват някакви други идеи...

А, да, имам и друг въпрос - нормално ли е почти на месец да нямаме изобщо пауза по-дълга от три часа и половина? Независимо дали става въпрос за деня или вечерта. Четири - пет часа без хранене са абсолютен мираж...

# 1
  • Мнения: 209
Здравей
Мисля че по отношение на храненето няма причина да се притесняваш
Моята дъщеричка беше точно така - нощем се хранехме в 10, в 1 в 4 и в 7 - представи си колко съм спяла - а кърма си имах И така до 4 месец когато оставихме само хранене в 1 часа в 4 часа чай или вода и в 6 кърма - и така до 6 месец
Тя беше нощно бебе и се будеше по 5-6 пъти на нощ с буен рев до 2,5 години
Опитвах какво ли не но без успех
Чувала съм че някой майки сменят вечерното къпане с дневно и това помагало
Наистина не би следвало да будиш детенце през деня То си знае кога има нужда от сън , а на теб ти тряват много сили за да му даде нужното внимание и нежност ако ще и да не спи
Просто детето си е такова - но нали си е твое с врмето ще започне да спи
Успех Simple Smile

# 2
  • Мнения: 648
  Тони, просто бебчо още не е с ясен режим, което е нормално при новородените, с времето, той ще се "социализира" все повече! За него все още няма ден и нощ, за разлика от мама, а той си има нуждата и от гушкане, когато бяхме на вашата възраст Али често спинкаше на корема ми Heart Eyes
А за интервалите- не очаквай скоро да се увеличат- мъничак е и цоква по- малко, малко му е още и стомахчето, за това и често го прави!
Виктор прави точно нещата, които правят бебета на неговата възраст, в никакъв случай не го буди Naughty
Той си знае, кога от какво има нужда, ти просто почивай, когато спинка и той Hug
Режима ще дойде с времето  bouquet
Целувки

# 3
  • Мнения: 3 491

Мисля че по отношение на храненето няма причина да се притесняваш


И аз така мисля. Що се отнася до по-доброто спане през деня и будуването през ноща, и моите бебета на 1 месец бяха така. Следвах това, което пишеше по книжките: колкото се може повече игра през деня, когато са будни, нощното хранене набързо и без много-много гукане, и разбира се, на тъмно. Да си създадат чувство за нощ и ден. Не знам дали им е дало ефект, но поне не е навредило. Успех!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 822
няма да давам съвети просто ще ти кажа аз как бих постъпила следващия път. Режим бих правила с лекичко побутване след 3-тия месец. Ние сме на 9 месеца и още ядем през 3 часа и половина.

Общи условия

Активация на акаунт