Иска си парите за прегледа !

  • 3 132
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 358
Та значи, смених си декември личния лекар- за въпросния- педиатър, живее на горния етаж, цялото семейство се записахме при него. И ето- синът се разболя и му се обадих да дойде да го прегледа като се връща от работа. Питам накрая- дължа ли ви нещо или ще го отбележите като личен лекар на детето в графа домашен преглед- това буквално . Отговорът - няма къде да ви отбелязвам, десет лева! Правилно ли е това ?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Да бе, може и салатка и ракийка даже! #Cussing out #Cussing out
Наглостта човешка граници няма.

# 2
  • Мнения: 1 809
 #Crazy #Crazy #Crazy
Ееее,това е ...нямам думи... #Cussing out
Не е редно и мисля,че е добре да  не оставяш нещата така!

# 3
  • Мнения: 358
Ще се обърна към Здравната каса. Ако някой има телефона, ще съм благодарна!

# 4
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Принципно е прав - за домашно посещение на личен лекар се заплаща 10 лева, но децата, инвалидите и др. са освободени.

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 995
Той явно си го е отчел като частно посещение!
Всички лични лекари имат включено в работното време "домашно посещение". Явно, ако не е в това време имат право да ти вземат пари като за частен прием.
Ако е станало така няма да те спаси сигурно никакво оплакване където и да било!
но няма лошо да попиташ в Районната здравна каса каъв е реда.
Успех и сподели резултатите от проверката та и ние да сме наясно!

# 6
  • Мнения: 2 821
Принципно е прав - за домашно посещение на личен лекар се заплаща 10 лева, но децата, инвалидите и др. са освободени.

Това не е вярно!!!
Щом детето е в списъка му не се заплаща за домашно посещение.Още повече, ако се касае за спешно състояние. 080014800 е телефона на НЗОК за сигнали и нарушения. Обаче, ако не ви е дал документ за тази сума съмнявам се да е дал неможете да докажете че ви е взел тези пари, следователно нищо неможе да се направи. А знам , че документи недават #Cussing outВ случая или си казвате, че си знаете правата или просто го сменяте следващия път.Успех!

# 7
  • Мнения: 358
Ммм-даа, ще го сменя със сигурност, а утре ще се обадя и в касата! Благодаря!

# 8
  • Мнения: 8 585
Едно въпросче от емигрант като мен-можете ли да ми кажете колко пари вземат на месец тези "лични"? На заплата ли са? Ако заплатата им е  в зависимост от броя на записаните, колко вземат месечно приблизително...

# 9
  • Мнения: 1 150
Бях чула нещо от рода на това че до 1 г. всичко за децата е безплатно, викането на бърза помощ, домашни посещения и др., но не съм много сигурна какво точно беше.
Ще се опитам да се сетя кой ми го каза и пак 6те пиша.
А вие чували ли сте нещо подобно?

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Едно въпросче от емигрант като мен-можете ли да ми кажете колко пари вземат на месец тези "лични"? На заплата ли са? Ако заплатата им е  в зависимост от броя на записаните, колко вземат месечно приблизително...

Плаща се потребителска такса за преглед, която е 1% от минималната заплата за страната, която в момента е 160лв., т.е. потр. такса е 1.60лв. За деца до 18годишна възраст са безплатни прегледите.

# 11
  • Мнения: 1 942
Birdie -  може да ми е малко неточна информацията, но приятелката ми беше доскоро личен лекар и това което аз знам е следното : лекарите получават пари за всеки здравноосигурен пациент, записан при тях от здравната каса. За възрастен около 6 лева, а за дете повече. Така, че файдата е да имат повече пациенти и повече приходи. Лекарите сега са еднолични търговци /фарс, но факт  Shocked/ те сами заплащат наем за помещението в болницата /чух баснословни суми като 700 лева./ и заплата на персонала, който работи за тях /мед. сестра, чистачка, счетоводител/. При всяко посещение при лекаря се попълва там една бланка, на която се разписваме и те получават за всяко посещение по 10 лева срещу предадените такива бланки. При влизането при лекаря, за да се ограничат бабичките дето искат да им се мери кръвното по 10 пъти на ден, въведоха такса от 1,50 лв.  за посещение. Лично на мен лекар такава такса не ми е взел. От тази такса са освободени бремените, децата и още някой сериозно болни бяха. При посещението те проверчват на компютъра дали си здравноосигурен и ако не си заплащаш цената на прегледа - 10, 12, 15, 20 лв. и т.н. в зависимост от самочуствието и научната степен на лекаря. Докарват си около 1000 - 1500 на месец /говоря от лични наблюдения за току що завършила лекарка/, което поне според мен е доста прилично за Българския стандарт. Това знам аз  Wink

# 12
  • Мнения: 5 370
Бърди, дано не те хвърля в тъча, но моят бивш джипи-в малък град-имаше нето доход от около 2000 лева #Crazy...............Беше един от търсените.....

# 13
  • Мнения: 8 585
@СърДечен
Еее, сравнено с тукашните доходи е скромно, а цените са същите...

# 14
  • Мнения: 2 821
Еее, сравнено с тукашните доходи е скромно, а цените са същите...

Вие нали за това сте там....а ние тук със скромните 2000 лв за джипи Thinkingсамо дохода от касата....а в селата, където обикновенно обслужват няколко близки населени места..сещате ли се...а как успяват да ги обслужат всъщност?...но можем ли да се мерим ние с европейското здравно обслужване....е скоро ще ни се наложи...но едва ли ще допрем до гръцкото такова...нищо лично, но макар и съседи ни дели границата Mr. Green

Р.S. Birdie, Вие джипи ли сте в Гърция?

Общи условия

Активация на акаунт