За водата и кърмата

  • 971
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 577
Моето бебче е на почти 4 месеца,но не му давам да пие вода.пробвах няколко пъти и той я плюе и от тогава не съм му давала.А лекарката ми казва че водата е живот и трябва да пие-по малко,но да пие.Какво мислите вие-да го насилвам ли да пие?И по колко?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 381
Аз не бих насилвала. В кърмата има достатъчно вода, за да задоволи жаждата му. Момата пропи вода чак на 1г.6м. Не изпива повече от 50-60мл за деня, но преди изобщо не искаше.

# 2
  • Мнения: 3 760
И моята мома плюеше, когато й предлагах вода /отдавна не го правя/. Според мен е по-скоро вредно да я насилваш. Кърмата е напълно достатъчна за задоволяване на нуждите от вода.

# 3
  • Мнения: 643
Предлагай и ако много се тревожиш, че не пие вода, но ако не я иска не я насилвай въобще. Синът ми започна да пие вода на 8 месеца защото беше вече много топло, а сега се чудя как да го накарам да спре, че изпива близо 500мл на ден.

# 4
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
въпеки че знаех,че не е необходимо да се дава вода на дете което се кърми след излизането от родилния дом се опитвх за кратко има няма 4-5дена да й давам вода,ама нащо не щя ...и изобщо не съм я насилвала...и по добре 

# 5
  • Мнения: 4 242
Ако суче на пискване, достатъчно често, значи бебчето получава необходимата дажба водичка от кърмата, тъй като над 80% от състава на кърмата са вода.
Предлагай, но не насилвай, според мен. Grinning
Моята дъщеря още отказва вода, но суче винаги когато пожелае. Peace

# 6
  • Мнения: 1 382
Не давам вода по принцип,но винаги ако предложа си цока,не отказва момчето  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 340
"Водата е живот" е изказване, което ни най-малко не подобава на лекар.  Храната и тя е живот, ама не насилваме новородените да ядат хляб и пържоли, нали?  Ако ще те убеждава да даваш вода /което е грешна препоръка!/ поне да беше опитала да даде някакво по-логично и научно обосновано обяснение.

Аз не съм предлагала вода до 6-7 месец.  И сега когато синът ми яде доста твърди храни не пие вода, защото суче по 10тина пъти на денонощие.  Нищо му няма-- пълен е с живот!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 632
Ето тук има отговор на въпросът ти:
http://karmene.greatnow.com/voda.html#voda1

# 9
Аз не искам да давам, но бабите настояват и той понякога си пийва. Като останем самички, няма да му давам. Смятам, че само се раздува коремчето и това му пречи да се храни добре.

# 10
  • Мнения: 3 591
Аз не искам да давам, но бабите настояват и той понякога си пийва.

 #Shocked #Shocked #Shocked

Mи ти тяхното дете ли гледаш, че те ще настояват и определят какво и как?  #Crazy #Crazy #Crazy
Ако отсега неможеш да защитаваш интересите на детето си, как ще го правиш като порасне? Я им обесни любезно КОЯ Е МАЙКАТА и кой взема репенията как се гледа бебето!  Naughty

# 11
  • Мнения: 1 173
бррр росито, ти сериозно ли си го написала това?

# 12
  • Мнения: 9 894
Недейте така, росито78 най-добре си знае на какъв натиск е подложена. И на мен не ми е лесно да се изправя срещу баби, лели, някои от тях с медицинско образование, всички до една са давали вода - и да им обяснявам, че интернет знае по-добре от тях. Сериозно - вече съм донесла от 9 кладенеца вода, но изпушвам, когато пак ми се отвори приказка за това пусто наливане.
Особено ако зад гърба ти убеждават и таткото, че ти може и да си вече майка, но те са отгледали по 2-3 деца и ъмнайсет внучета и толкова неща са им минали през главата.....

# 13
  • Мнения: 3 591
Недейте така, росито78 най-добре си знае на какъв натиск е подложена. И на мен не ми е лесно да се изправя срещу баби, лели, някои от тях с медицинско образование, всички до една са давали вода - и да им обяснявам, че интернет знае по-добре от тях. Сериозно - вече съм донесла от 9 кладенеца вода, но изпушвам, когато пак ми се отвори приказка за това пусто наливане.
Особено ако зад гърба ти убеждават и таткото, че ти може и да си вече майка, но те са отгледали по 2-3 деца и ъмнайсет внучета и толкова неща са им минали през главата.....
Ама защо трябва да се изправяш въобще срещу някого? Вие - майките, а не те са родители на тези деца. А за убеждаването на таткото - ми вие за какво сте- я ги подковавайте и вие татковците зад гърба на баби и лели какво е изключително кърмене!

А и най-лесния начин да се справите ако не искате да влизате в спор е - ЛЕКАРЯТ ТАКА МИ КАЗА!
Макар аз да съм от тея дето като си дават съветите без да им ги искат да казват "Вие сте си отгледали децата, сега е мой ред - като не ви харесва как ги гледам, това е изцяло ваш проблем и моля не ме товарете с него!" Пък да вървят да се оплакват на когото искат после каква майка имат децата ми. Дреме ми на шапката. По-добре те да се тормозят, че не ги слушам, отколкото детето си да тормозя. Ми те утре и със сол да го посипя ще ми кажат, и крачетата му с повой да завържа - нали така се е правило преди 30 години и тоооооооооооооолкова много деца така са отгледали Naughty

# 14
  • Мнения: 9 894
деси - при всичкото ми уважение към теб - и ти знаеш какво казват лекарите в България - вода, вода, вода. Все още са малко тези, дето подкрепят късното захранване.
И аз си имам такова педи. Лекарят като каже вода, майката на мъжа като каже вода, собствената ти майка като каже вода, плюс всички познати, приятелки и стринки, че и дядовците, и ето ти ги отбор, застанал срещу теб като германците срещу прекия свободен на Стоичков  Mr. Green
За мен начинът е да не допускам баби и тем подобни наблизо. Но ако за росито78 и другите колебаещи се момичета такъв начин няма, и те и без друго са принудени да живеят с баби, явно изобщо не им е лесно.

извинявам се на мименцето, че изместих темата.

Общи условия

Активация на акаунт