Хамидия и бременност в 11 г.с.

  • 1 452
  • 10
  •   1
Отговори
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
тъй като съм доста претеснена искам да споделя нещо с вас.  направих си абсолютно всички необходими изследвания, които поема касата, а освен тях и още незнам си колко, които не са задължителни, но са желателни.  преди малко се чук с доки по телефона да ми каже за последните иследвания които правих. оказа се че имам хламидии. каза да не се претеснявам и че след 16 г.с. ще ми даде антибиотик. сега обаче като четох за хламидиите в нета и доста се претесних. някой имал ли е подобен проблем и то по време на бременност?
а и могат ли да се пият антибиотици по време на бременността?
моля ви да споделите опита си защото ще се побъркам от претеснение

# 1
  • Русе
  • Мнения: 611
Здравей ,аз си  правих изседване за хламидии малко преди да забременея и се оказа ,че имам ,но веднага след това забременях и не можах да се лекувам.Изписаха ми във седмия месец едни свещички за прочистване на влагалището които аз така и не използвах всичките защото ме болеше.През деветия месец трябваше да ги ползвам още веднъж ,но не го направих.Не съм имала проблеми родих без проблеми.Не се  притеснявай.Лека бременност.

# 2
  • Мнения: 9 063
Луси, лекувай си хламидията, това не е шега работа.
Авана, не знам какво да ти кажа, не съм запозната точно с подобна ситуация - хламидия и бременност, обикновенно има обратния вариант- заради хламидия не може да се стигне до бременност  Confused Ако искаш, консултирай се с друг гинеколог, просто информативно, все пак хламидията е сериозна инфекция, но при бременност не зная как влияе на плода. Успех и пиши как са се развили нещата.

# 3
  • Мнения: 952
Луси цяло чудо си е че си забременяла с хламидия,хората това го лекуват с месеци че и години за да си направят бебе, но все пак това трябва да се лекува особено и сега когато си бременна. Доколкото знам тези инфекции вкл. и гъбичките могат да се пренесат върху плода при нормално раждане, при секциото това се спестява  и това води често до конюктивит при бебето.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 611
Тъй като мислех ,че ще забременея трудно с тази инфекция спряхме да се пазим и забременях още на втория месец.Знам ,че тази инфекция е много коварна и трябва да се лекува ,но няма как докато си бременен поне според гениколозите които посетих.В никъкъв случай не подценявам заболяването и не давам съвет да не се лекува просто при мен нямаше проблем а раждах нормално.И на мен отначало геникологът ми беше казал ,че ще го лекуваме след третия месец ,но след това се оказа ,че няма подходящо лекарство за бременни или поне той не посмя да ми изпише.Писах вече какво използвах свещичките се казват Полижинакс, но то не е за лечение а по-скоро за прочистване на влагалището преди раждане.И нещо друго никой не ти прави това изследване по време на бременност  не знам защо ако аз не се бях изследвала преди това така и нямаше да знам, че съм болна.

# 5
  • Мнения: 9 063
Луси, имаш ли представа колко изумителна е историята ти  Shocked
Щастливка си, да знаеш   bouquet

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Как откриха инфекцията - с кръвен тест или с проба от влагалището? Защото много често наличието на антилела в кръвта не е гаранция, че имаш вируса, но започват да те лекуват, приемайки, че си заразена.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 605
И аз съм чувала, че кръвният тест може да даде фалшив положителен резултат.

# 8
  • Мнения: 9 063
Наличието на антитела в кръвта не може да се тълкува еднозначно. Лекарите не са простаци, за да не разбират че антитела може да означава наличие на инфекция, но и изграден имунитет. За тази цел се изследват различни антитела - IgG, IgA, IgМ... да се надяваме че при Авана са изследвали това, което трябва - не само за наличие на антитела, но и за наличие на сегашна инфекция. А ако са й направили с влагалищен секрет ще е най-добре  Simple Smile там резултатите са + или -.

# 9
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
в понеделник ми направиха цитонамазка и ми взеха секрет от влагалището. мисля че така е установено наличието на инфекцията.
 аз всъщност се чудех дали може да навреди на бебчо сега докато съм бременна , а относно раждането ако секциото решава въпроса ще родя секцио ако трябва и срещу заплащане.
аз е възможно също като луси отдавна да съм я имала инфекцията а да не съм знаела / невъзможно е да съм я получила откакто съм бременна поради обективни причини / и аз като нея забременях много бързо - дори не за два месеца а аз на нова година казах на таткото че ще правим бебе и за 10 дена беше готово  Laughing

малко се поуспокоявам като чета че не е чак болка за умиране тази инфекция и дано да не навреди на бебчо докато е още в коремчето.

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
отговорих ти в седмичната ни отчетна тема на септемврийчетата
по принцип хламидите са опасни пРИ забременяването - могат да доведат до извънматочне бременост. след това мисля, че не могат да увредят плода - до колкото знам са опасни за стави, бъбреци и очи /на мен се опитаха да ми увредят ставите - докато разбера че не е някакъв артрит/. НО е важно как ще родиш - защото при пхреминаване на бебето през родовия канал МОЖЕШ ЕВЕНТУАЛНО да го заразиш - затова на запад /предполагам и тук/ се прави цезарово сечение - за безопасност на бебето.
Успех и спокойно!

Общи условия

Активация на акаунт