как се предлагат зеленчуковите пюрета

  • 1 808
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 235
Мисълта ми е, че тъй като са зеленчукови, за да станат млечно-зеленчукови трябва да се прибави мляко. Колко? А нещо друго?
Благодаря ви предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 6 206
Ами, ето какво правя аз. Правя си задължително домашно пюренце. Започнах първо с картофче, после сложих морковче, после чушка, много малко масълце. Добавям постепенно продуктите, като от много малко постепенно увеличавам количеството.
Разреждам с адаптирано мляко. Знам, че много мами тук разреждат с кърма, но аз нямам нерви за цадене, замразяване и размразяване. На около 220 гр общо количеството, млякото е около 110 мл. Не го правя прекалено гъсто.
Та така, нямам намерение да купувам пюрета засега. Ти ако имаш напредвид купени пюрета, не знам каква е процедурата.

# 2
  • София
  • Мнения: 235
да, за готовите ми е думата....
А какво масло ползваш и по-скоро гледаш ли на етикета какво съдържа или не....

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Аз разреждах зел.пюрета на Ганчев с кърма, изцеждах се направо в купичката с пюренцето. Преди това избърсвах зърното сс памуче, натопено в преварена вода.

# 4
  • Мнения: 288
А, защо изобщо трябва да разреждаш пюрето с мляко? Sad Едно бурканче зеленчуково пюре напълно засища детето.

# 5
  • Мнения: 1 517
Цитат на: stefania
А, защо изобщо трябва да разреждаш пюрето с мляко? Sad Едно бурканче зеленчуково пюре напълно засища детето.

Ами, трябва когато са само зеленчукови, без мляко.
А по темата - аз давам предимно картоф и тиква - то е без мляко, и след това докърмвам. Когато ще замествам хранене,  ще изцеждам малко кърма вътре. Не знам колко - на око.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 288
Цитат на: petty
Цитат на: stefania
А, защо изобщо трябва да разреждаш пюрето с мляко? Sad Едно бурканче зеленчуково пюре напълно засища детето.

Ами, трябва когато са само зеленчукови, без мляко.
А по темата - аз давам предимно картоф и тиква - то е без мляко, и след това докърмвам. Когато ще замествам хранене,  ще изцеждам малко кърма вътре. Не знам колко - на око.  Simple Smile


И все пак не разбирам защо трябва да се разрежда зеленчуковото пюре с мляко?
Ако сте решили задължително в пюрето да има мляко, Ганчев предлага такива пюрета. Аз лично никога не съм слагала мляко в пюретата . Пюретата, кашите и т.н. са за да заменят храненето, а не да го допълват. Но все пак бих искала да знам от къде сте го чули това с разреждането, аз лично го чувам за пръв път.

А по темата, зеленчуковите пюрета се дават с лъжичка.

# 7
  • Мнения: 3 379
Цитат на: stefania
Цитат на: petty
Цитат на: stefania
А, защо изобщо трябва да разреждаш пюрето с мляко? Sad Едно бурканче зеленчуково пюре напълно засища детето.

Ами, трябва когато са само зеленчукови, без мляко.
А по темата - аз давам предимно картоф и тиква - то е без мляко, и след това докърмвам. Когато ще замествам хранене,  ще изцеждам малко кърма вътре. Не знам колко - на око.  Simple Smile


И все пак не разбирам защо трябва да се разрежда зеленчуковото пюре с мляко?
Ако сте решили задължително в пюрето да има мляко, Ганчев предлага такива пюрета. Аз лично никога не съм слагала мляко в пюретата . Пюретата, кашите и т.н. са за да заменят храненето, а не да го допълват. Но все пак бих искала да знам от къде сте го чули това с разреждането, аз лично го чувам за пръв път.

А по темата, зеленчуковите пюрета се дават с лъжичка.


Първата година пюретатяа, кашите и изобщо всякаква твърда храна различна от мляко са за опитване и запознаване ан бебето с нея, а не за наяждане. Основната храна до навършване на 1 година на детето (мисля, че процентно бешеу 85%) трябва да е мляко. Така че целта на пюретата и кашите не е да заменят хранене.

Аз още не съм захранила, но не смятам да добавям мляко към пюретата, макар че в началото може и да се наложи, за да е по-познат вкуса. по принцип смятам първо д акърмя, или да се дава изцедена кърма, а след това да давам храната. Така че става излишно добавянето на мляко.

Според мен е въпрос на вкус и навици - можеш да добавяш, можеш и да не добавяш мляко. Както решиш и както му се хареса на бебчо

# 8
  • Мнения: 288
Благодаря, SZA.
Сега разбирам защо се  говори за разреждане с мляко, явно има написано такова мнение. И все пак както казваш и ти, въпрос на избор.

# 9
  • Мнения: 3 927
напълно съм съгласна с SZA. до годинката млякото е основна храна за бебока.
аз също слагам мляко в зел. пюре, домашно приготвено - и по-точно 2 л. ад. мляко. бебка кара 8-я месец и докато обядва пюре, ще слагам млекце.

разглеждала съм готовите - Ганчев наистина имат пюрета, но със СУХО мляко, естествено е на тях да не им се добавя кърма или ад. млкяо. аз лично не бих дала на детенце такова пюре.......не ми харесва изобщо вида и цвета на ганчевите пюрета.

независимо колко гъсти ми стават пюретата ги предлагам с лъжичка, защото новите храни трябва да се разграждат още със слюнката....

# 10
  • Мнения: 6 206
Цитат на: M&M
да, за готовите ми е думата....
А какво масло ползваш и по-скоро гледаш ли на етикета какво съдържа или не....

Масло слагам Президент, започнах с една шушчица, сега слагам едно грахово зърно. Слагам и съвсем малко сол, и съвсем малко кафява захар. Гледам да е всичко възможно най-натурално и полезно, всички продукти картофи, моркови и тн.т. са взети от познати, които лично са си гледали, та е нямало изстъпления откъм третиране.
А ти защо държиш на готови пюрета, дори и най-хубавите имат консерванти, няма нищо по-добро от прясно приготвената храна. Разбира се, всеки си решава сам за себе си.

# 11
  • Мнения: 2 807
Цитат на: M&M
Мисълта ми е, че тъй като са зеленчукови, за да станат млечно-зеленчукови трябва да се прибави мляко. Колко? А нещо друго?
Благодаря ви предварително за отговорите!


За пюренцата на Hipp, педиатърката ми беше казала на малките бурканчета от 125 грама в 30 мл вода по 2 мерителни лъжици адаптирано мляко. Ако е кърма по преценка, зависи от гъстотата на пюренцето.

# 12
  • Мнения: 1 517
Готовите пюрета нямат консерванти - откъде го измислихте? Иначе щяха ли да издържат след отваряне само 2 дена?

Аз пък се чудя защо се слага масло? Според мен не е абсолютно необходимо.

# 13
  • Мнения: 6 206
Цитат на: petty
Готовите пюрета нямат консерванти - откъде го измислихте? Иначе щяха ли да издържат след отваряне само 2 дена?

Аз пък се чудя защо се слага масло? Според мен не е абсолютно необходимо.

Не съм специалист, обаче и натурален сок, бъкан с консерванти като го отвориш, след два дена пак е вкиснат. Но не мога да говоря със сигурност дали имат консерванти или не. Както и да е, аз предпочитам домашно приготвени пюрета, както и прясно изцеден плодов сок примерно пред сок за бебета. Въпрос на избор.
Разбира се, че не е абсолютно необходимо да се слага масло. Нищо не е абсолютно необходимо.

# 14
  • Мнения: 1 517
Добре, предпочитате домашните пюрета. Но не ви ли стават на едно гъсто желе, след като изстинат? Имам предвид когато са с картофи. Снощи пасирах един картоф за днес за обяд. Днес го смесих с малко готово пюре, и той стана на едри парчета, които биха задавили детето. Въпреки че вчера беше добре пасиран. Как ги правите вие?
А за маслото ми беше просто любопитно каква е така да се каже "ролята" му в пюрето.

Общи условия

Активация на акаунт