Получава колики само когато суче от едната гърда !?

  • 371
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 567
Здравейте,

Аз съм една новоизлюпена кърмеща мама.
Моля, помогнете ми от 2-3 дни имам следния проблем:
На всяко кърмене аз редувам гърдите. На едната гърда зърното ми е леко хлътнало,но досега това не беше проблем.
Сега когато я кърмя от нея става неспокойна, плаче нервно на пресекулки и присвива крачета. Кърма имам засега дори в излишък, затова реших, че са колики.
Но когато я кърмя от другата гърда, след като се нахрани си заспива спокойно.

Моля, дайте ми съвет  Praynig

 

# 1
  • Мнения: 1 288
честито малко слънчице! сигурна ли си, че това са колики. не ми се вярва да има колики само от едната гърда. аз също имах вдлъбнато зърно на едната гърда и бебка доста по-неспокойно суче от нея. може би й е по-трудно да го захапе. или пък пуска по-трудно мляко. затова се върти, присвива крачета. с течение на времето ще си го изтегли хубаво зърното и мисля, че проблемът ще изчезне.

# 2
  • Мнения: 3 760
А по един и същи начин ли я поставяш и на двете гърди? При мен има подобен проблем от неправилно поставяне-бебка се нагълтва с повече въздух и съотвено я боли. Даже се чува, че суче по различен начин.

# 3
  • Мнения: 567
Благодаря за отговорите!

Мъни, опитвам се да я поставям по един и същи начин, но в началото винаги й е много трудно да захапе както трябва и доста се сърди докато започне да суче.
Също често се изморява и след като е сукала 5-6 минути заспива, а като я вдигна да се оригне почва да си хапе юмручетата и аз пак й давам да суче и така минават около 40-50 мин на всяко кърмене от тази гърда.

# 4
  • Мнения: 1 288
точно същото беше и при мен- от тази гърда с хлътналото зърно се хранехме по 1 час. после обаче нещата се оправят, макар че и досега тя се храни от нея за 20 мин, а от другата за 10. продължавай така упорито да я поставяш, въпреки че сигурно те уморява и ти отнема доста време, но така ще си изтегли хубаво зърното. успех!

# 5
  • Мнения: 567
ukadreams, благодаря ти, явно с повече упоритост ще имаме успех.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 878
Може би изпуска зърното, губи ритъм и се ядосва  Laughing, може би трябва да тренираш това зърно, за ад се изтегли хубаво преди кърмене  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт