Проблемна бременост

  • 1 708
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте! Казвам се Дани .Радвам се че има такъв сайт.Искам да се обърна към тези жени които са минали през процедурите "инсименация" и "инвитро".В какъв период от време се лекувахте докато  стигнете до исименациите?Колко процедури минахте и за каъв период от време?

# 1
  • Мнения: 856
Здравей Дани,

Отговорите на въпросите ти много зависят от причината за проблемното забременяване - каква е, колко време е отнело диагностицирането и т.н.
При нас след 1 година неуспешни опити и 4 месеца изследвания, преминахме към инсеминации. Досега сме направили 2 в два последователни цикъла. Аз съм с нагласата, че ще пробваме поне 4 пъти, вероятно с почивки.

# 2
  • Мнения: 13

Здравей!!!
При нас проблема е такъв,че съпруга ми има малък брой качествени сперматозоиди и процента да стане инсеминацията е  мн. малък.Въпреки това направихме 3 /нали знаеш надеждата умира последна/ И така стигнахме до инвитро.
И тук ни дават малък процент ,но няма отказване напред и само напред.
Цитат

Последна редакция: чт, 09 мар 2006, 21:36 от Daniela Jordanova

# 3
  • София
  • Мнения: 6 356
Даниела, разгледай и този форум:

http://www.zachatie.com/modules.php?name=Forums&file=viewfor … 91e1c9946d8b70de9

там пишат основно жени, които правят или са правили инсеминации и инвитро.
може да намериш много полезна информация и съвет.

# 4
Май съм доста не просветена ,но бихте ли ми казали при какви случаи и проблеми се стига до инсеминация.При нас от 1 год.семеен живот няма бебе ,а преди 1м.направих ранен спонтанен аборт.И колко струва .Аз съм на 24год.Нямам почти никакви изследвания /специални /,но гинеколога казва ,че няма нужда от затормозяване с изследвания .Ще се радвам да ми отговорите.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 356
Май съм доста не просветена ,но бихте ли ми казали при какви случаи и проблеми се стига до инсеминация.При нас от 1 год.семеен живот няма бебе ,а преди 1м.направих ранен спонтанен аборт.И колко струва .Аз съм на 24год.Нямам почти никакви изследвания /специални /,но гинеколога казва ,че няма нужда от затормозяване с изследвания .Ще се радвам да ми отговорите.

IUI- интраутеринна инсеминация (вътрематочна инсеминация)

ИУИ със сперматозоиди от партньора е потенциално ефективно лечение на стерилитета при много показатели, когато жената е под 45 години.

Кога не се практикува инсеминация?

При следните състояния:

- Запушени маточни тръби;
- Тежко увредени маточни тръби;
- Много лошо качество на яйцеклетките;
- Овариална недостатъчност (menopause);
- Тежка форма на мъжки стерилитет.


ИУИ (IUI) е най-често приложима при инфертилитет, асоцииран с:

- ендометриоза (лека степен);
- неизяснен стерилитет до 3 години;
- ановулаторен инфертилитет;
- много леки отклонения в сперматогенезата;
- цервикален стерилитет;
- при двойки с леки имунологични проблеми.

Силно занижена успеваемост (процентът на бременност) след инсеминация има при:

- Жени над 40 години;
- Жени с лошо качество на яйцеклетките;
- Влошени параметри на сперматогенезата при партньора;
- Жени със средна и остра форма на ендометриоза;
- Жени с увредени маточни тръби (без значение на степента) или сраствания на тъкани в тазовата област;
- Двойки с много дълъг стерилитет (над 3 години).


Схема на успеваемост при вътрематочна инсеминация с доказан мъжки фактор на стерилитет - отклонения в сперматогенезата:


Приблизителен шанс за забременяване за един месец при различните процедури за жени под 35 години и 2 години опити за забременяване

вид процедура
Общ брой подвижни сперматозоиди ( в милиони )
< 1
1 - 5
5 - 10
10 - 20
> 20
Полов акт (опит от само себе си )
0 .2%
1%
2%
2.5%
3%
Вътрематочна инсеминация
0 .4%
2%
4%
5%
7%
Стимулирана вътрематочна инсеминация
0 .5%
2.5%
7%
8%
10%

* Примерна схема на % бременност при полов контакт , при инсеминация и при стимулирана инсеминация на един опит при жени под 35 години. Таблицата на успеваемост е в зависимост от крайната концентрация на добре подвижните сперматозоиди в еякулата преди обработката им.

Примерна схема на % бременност при полов контакт , при инсеминация и при стимулирана инсеминация на един опит при жени под 35 години. Таблицата на успеваемост е в зависимост от крайната концентрация на добре подвижните сперматозоиди в еякулата преди обработката им.

Повечето бременности настъпват между 3 - 4 опит при съпружеските инсеминации. Шансът за бременност след този брой намалява, затова се препоръчват максимум 6 цикъла на инсеминация. Ако причината за инфертилитет е само липса на овулация (anovulation) тогава е оправдано да се правят между 6 и 12 цикъла, ако не са налице други фактори (мъжки фактор, имунологичен и т.н.) или комплекс от тях.

Повече информация - www.zachatie.org

# 6
  • Мнения: 747
Дани, къде са ти казали, че шансът при вас е нищожен?  Особено пък при ин витро. Сигурно знаеш. че има метод ICSI, като вариант на ин витро, където дори само с един сперматозоид може да стане оплождане (той се инжектира директно в яйцеклетката). А като говориш за инсеминация, предполагам, имаш предвид вътрематочна (другия тип, вагинална е нещо като недоразумение)?
Аз лично, имам 5-6 инсеминации, неуспешни, забременях при ин витро от първи път /на 38 съм/. Иначе много години борба.
Надя22, натеб доктора сигурно ти е казал да не се задълбочачаш в изследвания, защото ти очевидно забременяваш, просто трябва да се изясни причината, поради която не си я задържала. Матката в много случаи "се тренира" в такива случаи, горе главата!
Желая ви успех!

# 7
  • Мнения: 4 324
Май съм доста не просветена ,но бихте ли ми казали при какви случаи и проблеми се стига до инсеминация.При нас от 1 год.семеен живот няма бебе ,а преди 1м.направих ранен спонтанен аборт.И колко струва .Аз съм на 24год.Нямам почти никакви изследвания /специални /,но гинеколога казва ,че няма нужда от затормозяване с изследвания .Ще се радвам да ми отговорите.

След 1 година целенасочени опити, повечето лекари препоръчват да бъдат направени по-специалните изследвания - проследяване на овулацията с ултразвук, изследване за хламидия, проверка на хормоните, задължително спермограма преди всичко останало, проверка за проходимостта на тръбите и т.н.
Много е рано да мислиш за инсеминация, все още не сте правили никакви изследвания.

А следиш ли понякакъв начин овулацията?

Общи условия

Активация на акаунт