Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте !
Дали има връзка между хемоглобинът на майката и бебето?

# 1
  • Мнения: 601
  Със сигурност няма.  Моя хемоглобин е 109 иначе съм в 8-я Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 83
Аз не съм имала проблем с хемоглобина през бремеността, но сега да бебо му е 100 и педито ни изписа Малтофер да пие един месец да му се качи малко

# 3
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
И моя е нисък 107 и пия хапчета от един месец.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 14 035
И аз бях с нисък хемоглобин и през трите бременности и пиех разни боклуци. През тази бременност - последната получавах киселини и накрая съвсем си зарязох хаповете. Хемоглобина ми беше 100- 105. Вчера изследвахме бебка, която навърши шест месеца - хемоглобина и  е 137  Flutter

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Не знам, ама май няма аз съм с перфектен хемогл.пък моите и двамата са с много нисък.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 715
Аз също нямах проблем с хемоглобина, а Дияна в 6тия месец го свали малко.

# 7
  • Мнения: 666
Няма връзка моят беше 100, накрая падна до 90 , а бебо се роди със хемоглобин 188, после на 6 месеца му беше 107 , но ни казаха че е нормално за малко бебе

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 822
няма връзка. Зависи колко ти е нискък. Питай доФтора има едни ампули жилязо дето изписват

# 9
  • София
  • Мнения: 725
Ами аз съм с нисък хемоглобин и за съжаление Жожо също, ама според мен при нас е наследствено - всички в моето семейство се оказахме с желязодефицитна анемия.

# 10
Моят хемоглобин е 108. Нивото му се понижава по времене на бременността, защото кръвната маса се  е покачила. Моята лекарка каза, че хемоглобинът на бременни на и над 100 е абсолютно в нормите и не би трябвало да се изписва нищо. сестра ми през цялата бременност беше с ниво 98 и нищо не и предписаха. А докторката и е доста добра.
Дали има връзка между Х на майката и бебето.......... не знам.

# 11
  • Мнения: 1 320
По време на бременностите ми беше около 100-110 , след като раждах си ставаше 120-130 , което е нормалното за мен. Децата са си с нормален хемоглобин .

# 12
  • Мнения: 124
Моят хемоглобин (преди забременяването) винаги е бил на долната граница, понякога и малко под. През първото тримесечие от бременността ми беше съвсем в нормата и може би затова се отнесохме малко небрежно (и аз, и докторът ми) и направихме повторни изследвания чак когато бях в началото на 9-ия месец. Оказа се нисък - 94. Пих ампули желязо, но не се повиши и два дена преди раждането пак си беше толкова; след раждането се повиши до 110. Пиша всички тези подробности, защото все ми се струва, че има връзка с ниския хемоглобин на бебето ми - значи, в деня, в който трябваше да ни изпишат, една педиатърка се усъмни (само по външния вид на бебето - било много бяло), че може да има анемия и му взеха кръв за изследвания. Според нея бил в нормите - 136, но все пак на долната граница и й изписа Легофер и препоръча пълна кръвна картина след навършване на един месец. Сега сме почти на два месеца и тези дни пак ще изследваме хемоглобина, защото не беше се повишил. Та така.

# 13
  • Мнения: 5 391
Не мисля, че има някаква връзка.

# 14
  • Мнения: 397
Не мисля, че имат връзка. В началото на бремеността хемоглобина ми беше под 100, в края когато бях +20 килограма, хемоглобина беше 125.  Детето ми на 6 месеца имаше 120, на годинка - 113 като 5 дена преди това беше отказал да яде и пиеше само мляко.

Общи условия

Активация на акаунт