Мили майки, дайте съвет

  • 467
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте


Имам въпрос

Вчера ходих на преглед и тя ми каза, че съм в 9 седмица, гледа някакъв хартиен кръгъл календар, а този калкулатор в сайта ми показва, че съм в 12 седмица!
Дайте съвет , моля Ви!
Поздрави

Здравейте


Мерси за отговорите!

Датата на последния цикъл е между 12-15.12.2005г.

Според мен съм в 12 г.седмица!

Докторката каза 9!

Благодария Ви 
 
 

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 12:16 от sta_nimira

# 1
  • на Север
  • Мнения: 503
ами кажи ни нещо повече, кога ти е била последната редовна менструация?
тя по големината на бебчето ли съди, или по цикъла ти?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 530
Не се притеснявай до края на бременността още много пъти ще сменят термина. За мен най- сигурното определение дава видеозона, и то към края.

# 3
  • Мнения: 3 447
Вземаш първия ден на последния ти мензис и броиш от тази дата колко седмици са досега... може и с календарче да си го направиш Peace

# 4
  • Мнения: 660
У нас го смятат така / същото е и на кръглият календар / - първи ден на последната менструация+ 7 дни и се отчитат три месеца назад - тогава ти е термина. Във Франция добавят + 12 дни , което е по-реалистично , защото се доближава до момента на овулацията !  А иначе , както ти е казала Dona си броиш гестационните дни , делиш на 7 и си получаваш гестационните седмици .
Леко бременност !

# 5
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравей, не се шашкай, направи си сама сметката в коя гестационна седмица си, като смяташ от първия ден на последния цикъл. Всяка седмица е по 7 дни. Ако са те гледали на видеозон и няма проблем няма причина да се притесняваш.  Понякога в бързината гледайки по този календар лекаря не доглежда и без да иска бърка (при мен се беше случило). Най-добре сама си изчисли както ти казах по-горе.

# 6
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Докато съм писала и други майчета са ти отговорили.  Peace Този е начина не се притеснявай.

# 7
  • Мнения: 209
Има разлика между г.с и седмици от зачеването на плода
Гестационните седмици се броят от датата на последната менструация , а седмиците от зачеването са обикновено г.с-2 / при нормален цикъл от 28 дни овулацията е около 14 ден /
Ако имаш нередовен цикъл нещата са по сложни
аз имам цикъл от 3 до 50 дни и подобни изчисления са неприложими
КОгато бях бременна с първото си детенце терминът ми беше на 26.12 а аз родих на 12.01
Ще видим този път Simple Smile
Ти сама си изчисли в зависимост от датата на последната менструация и дължината на цикъла
Пък до колкото знам ехографа може да сбърка с +/- 4 дни Simple Smile

# 8
Здравейте


Мерси за отговорите!

Датата на последния цикъл е между 12-15.12.2005г.

Според мен съм в 12 г.седмица!

Докторката каза 9!

Благодария Ви

# 9
Аз мога само да споделя своя опит, иначе и моя гинеколог смята точно както казва ve4erniza. С първото ми детенце всичко излезе почти на нулата - само 2 седмици по-рано. Но с второто стана май доста голяма обърквация по ред причини и когато, 3 седмици преди ВТР ме хванаха контракциите, нямах никаква готовност почти. В болницата за малко да ме върнат вкъщи да си дочакам "големите" контракции, че тъкмо бях изкарала варицела, ама добре че дойде лекар да ме прегледа, та се оказа, че ще роде доста скоро. В документите ми от гинеколога ми пишеше, че съм в 36 г.с., а лекаря в болницата каза, че всички показатели сочат, че плода е в 39 седмица, т.е. идва си почти съвсем навреме. Така че според мен е най-добре да си имаш готовност за по-раничко, пък ако лекарката ти се окаже права, здраве да е. Така или иначе, никой не е останал вътре, нали? Рано или късно всяко бебче идва на бял свят. Лека бременност, дано да е като при мен първата - тогава нищо не разбрах, докато с втората успях да се "насладя" на всички екстри на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт