За мамите-студенти

  • 1 086
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Момичета отново съм аз,този път с тема посветена на нас, мамите- студентки.Искам да попитам има ли и други като мен,  които едновременно да учат редовно( фр.филология в СУ), да гледат бебе и да въртят цяла къща. Защото знам, съдейки по себе си, че никак не е лесно особенно по сесии. Понякога сама на себе си се чудя как успявам, на автопилот ли превключвам и аз не знам? Но едно е сигорно, ние жените сме"опасно племе".С интерес чакам да се включите newsm20

# 1
още по-трудно е да работиш с документи и цифри, вярвай ми  Laughing            ще се справиш, сигурна съм. Аз лично сега си пиша дипломната и това е най-лесната част от задълженията ми

# 2
  • Мнения: 4 965
Браво, Папилон!
И аз съм в отбора. Преди 2 седмици ми мина последният държавен изпит (това ми е 4-та специалност) и сега разработвам теза, срещу която да си взема дипломата (малко измислена процедура, но както и да е).
Работя от къщи за една международна организация - не постоянно, но ако има някакъв проект (в момента има и ми е доста натоварено).
Гледам 2 деца (отдолу на лентичката се вижда), без почти никаква помощ - баба ми носи храната от кухнята, ако времето е лошо, а (ако имам спешно излизане) понякога викам една жена да стои с тях.
Сама си поддържам домакинството и не ми тежи.
Занимавам се и с допълнителни неща - хобито ми е религията и постоянно чета разни интересни неща по въпроса, а от скоро се занимавам и с благотворителност.
Всъщност, колкото повече "занимавки" имам, толкова по-мотивирана се чуствам и толкова повече време ми остава.
Моето решение е определен план за деня. Примерно: Сутрин, докато децата спят (моите стават чак към 9:30) ставам и закусвам заедно с мъжа ми, ошетвам, пускам пералнята и слагам някоя манджа. После се занимавам с децата - обличане, хранене и т.н., след което те си играят сами, а аз използвам времето за учене. Следобяд те спят, а аз или уча, или се отдавам на хобито си. После, разходка, игра с децата и определено внимание на таткото. Вечер си лягат в 21 ч., вечеряме с половинката, гледаме някой филм и т.н., а после обикновено той сяда да учи, а аз да работя (лягам си много късно и успявам да отметна доста задачи).
Нямам нужда от автопилот.
Всичко е въпрос на организация.
 Wink
П.П. На темата мястото й не е ли в "Дом и семейство"?

# 3
  • Мнения: 79
azaf,стига бе как успяваш,и при това имаш близнаци.Шапка ти свалям, наистина.Я, я разкажи повече за международните проекти, какви са,много ми е любопитно?

# 4
  • Мнения: 4 965
Ще ти кажа, но на лични. Sunglasses

# 5
  • Мнения: 357
Има, има!
Ние жените наистина сме опасни!
И аз уча редовно и то не една, а две специалности паралелно, тая година се дипломирам и по двете. Предстоят ми стаж и два държавни изпита  Sick
Междувременно работя, добре че поне работата ми не е с определено работно време и ходя само, когато имам записани клиенти.
Цяла къща не въртя, защото живея с родителите си, но си помагаме с майка ми Wink
Междувременно в цялата лудница успях и да се разведа!  Joy Joy Joy
И така с малко повече желание и упоритост ние мамите можем да се справим с всичко!
Поздрави на всички мами-студентки!!!   bouquet   bouquet   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 146
Хайде и аз да се присъединя. Последна година ми е тази, записах си втория семестър, но ще видим дали ще успея да си го завърша. Изпитите ми започват края на май, месец след като ще се появи малечката. Ще се опитам да науча де, няма да се предавам без бой  Peace

# 7
  • Мнения: 282
Хайде и аз да се включа!
Вие сте мами-героини! Поздравления!  bouquet
Аз уча задочно, но ми е неудобно, защото университета е на 250км, а и зпитите са само през седмицата и таткото не може да идва с мен и малката (още я кърмя). Та пътуването ми тежи най-много.

# 8
  • Мнения: 6 164
Аз някак съчетавах учене и работа, а след раждането поне работата ще отпадне, но мъжлето помага много в домакинството, майка ми също... Но едно е да си бременна, друго е вече с дете... малко се плаша, ама като гледам вие се оправяте, значи и аз ще успея! Wink

# 9
  • Мнения: 79
misty i nuni, разбира се, че ще се справите, не се съмнявам в това, щом ние сме успели! Най-важното е да бъдете смели, силни и стоически да гледате на нещата иначе сте загубени. Такова състояние като одчаяние и безпомощност просто ги забравете. Това е, животът е една постоянна борба за оцеляване.

# 10
spoko,i az sam kato teb.moeto momi4ence e na 11 meseca,a az sam 3-ta godina v htmu(sofiq)vqrno,4e si e dosta trudni4ko.e i zatova malko sam zakasala s izpitite.parvata god.si gi vzimah ot parviq pat,a sega se vla4at.gelaq ti uspeh  Wink

# 11
  • Мнения: 2 910
И аз да се включа, но уча задочно и ми е малко по-лесно, защото не прекарвам толкова време в университета. Трудната част ми е пътуването до София ( уча в МЕИ) и самото учене, но малко ми остана, само един проект и дипломна работа Laughing Успявам да свърша всякаква домакинска работа сама, че и оства време и за мен, но както казах, задочната форма на обучение за мен е предимство.
Успех на всички мами студентки Peace

# 12
  • Мнения: 79
spoko,i az sam kato teb.moeto momi4ence e na 11 meseca,a az sam 3-ta godina v htmu(sofiq)vqrno,4e si e dosta trudni4ko.e i zatova malko sam zakasala s izpitite.parvata god.si gi vzimah ot parviq pat,a sega se vla4at.gelaq ti uspeh  Wink
Извинявай, кое е това учебно заведение, че нещо не мога да зацепя newsm78

# 13
  • Мнения: 268
И аз да се включа, но уча задочно и ми е малко по-лесно, защото не прекарвам толкова време в университета. Трудната част ми е пътуването до София ( уча в МЕИ) и самото учене, но малко ми остана, само един проект и дипломна работа Laughing Успявам да свърша всякаква домакинска работа сама, че и оства време и за мен, но както казах, задочната форма на обучение за мен е предимство.
Успех на всички мами студентки Peace


 Здрасти
Каква сспециалност си в Техническия.
 Аз съм Авиационна Техника и Технологии-редовно, 4 курс

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Здравейте и от мен!
При мен този период с ученето и малко бебе отмина, но да се включа и аз  Mr. Green
Завърших втори курс бременна, а 3-и и 4-и като мама на прекрасно момченце. Двете години си бяха доста трудни, взимах си изпитите, но успехът ми беше различен Confused Слава Богу, че не съм бележчийка, че тогава незнам. Успях да завърша навреме, за разлика от доста мои колеги, които не бяха в моето положение, за което бях много горда. Живеем си отделно, въртях си къщата, гледах си семейството и всичко както си му е редът. За сесиите обаче разчитах на родителите си  Hug Намира се начин за всичко, стига да имаш желание  Peace

Общи условия

Активация на акаунт