Питанка към посетилите Истанбул?

  • 12 430
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Момичета, мъжа ми реши да отидем до Истанбул за рождения му ден. Решихме да ползваме услугите на Алматур. Но в офертата им има допълнителни екскурзий, до забележителности в Истанбул, моля ви кажете ми кое си заслужава да се види? Знам, че само от вас мога да получа точно инфо.
Местата са следните:
1. ПОСЕЩЕНИЕ НА СУЛТАНСКИ ДВОРЕЦ “ТОП КАПЪ”
2. ПОСЕЩЕНИЕ НА ТУРСКА БАНЯ
3. ПОСЕЩЕНИЕ НА “КАРИЕ”, “МИНИЯ ТЮРК” И  ВСЕЛЕНСКАТА ПАТРИАРШИЯ   
4. ЕКСКУРЗИЯ С КОРАБ ПО БОСФОРА, ПОСЕЩЕНИЕ НА ЦЪРКВАТА “СВ. СТЕФАН” И   ЕГИПЕТСКИЯ ПАЗАР 
5. ПОСЕЩЕНИЕ НА РЕСТОРАНТ С ФОЛКЛОРНА,ШОУПРОГРАМА И ОРИЕНТАЛСКИ ТАНЦИ – “ОРИЕНТ ХАУС”
6. ПОСЕЩЕНИЕ НА МУЗЕЯ СВ. СОФИЯ, ДЖАМИЯТА “СЮЛЕЙМАНИЕ “ И EРЕБАТАН (ПОДЗЕМНОТО ВОДОХРАНИЛИЩЕ)
7. ПОСЕЩЕНИЕ НА  СУЛТАНСКИ ДВОРЕЦ “ДОЛМА БАХЧЕ"

Ако ми кажете и къде са ефтините пазари и други интересни места в Истанбул ще съм ви благодарна много.       bouquet                                                                       

# 1
  • Мнения: 3 098
цвете,аз не съм ходила там,неЩо сякаш нямам желание,но мъжа ми казва,4е там си заслужава да прекараш отпуската си пове4е,околкото в България.Имало много интересни неЩа,било адски красиво,обслужването по хотелите на ниво и т.н.
Миналата година оба4е,свекър ми беше там и се върна адски недоволен.От вси4ко,каза,4е пове4е няма да си губи времето да ходи там. Thinking
А това за евтините пазари ве4е не съЩествувало.
Тук във форума има мами,които живеят там,дано да се вклю4ат да ти дадат инфо от първа ръка. Peace

# 2
  • Мнения: 2 100
Освен изброените от теб неща, които не ми се коментират, ние посетихме "Ак меркез център"-един голям търговски център-хубав беше-иначе все по някакви тип Капалъчарши ходехме. И още една хубава търговска улица намерихме ---ама забравих как се казваше Blush Whistling
ако  се сетя ще пиша
Наистина хубавите неща и маркови и там обаче не са евтини.

# 3
  • Мнения: 3 447
Добре де, а в цената на екскурзията нищо ли не е включено? По принцип включват основните неща в пакета, Алматур що така?
Значи карам поред:
1. Топкапъ е интересно място. Османска архитектура, хареми... Проблема е, че ако искаш да разгледаш всичко, плащаш първо вход за общата част, отделно за харема, отделно за съкровищницата. Ние за съжаление се разминахме само с общата част Sad Препоръчвам! Peace
2. Турска баня не съм посещавала, но едва ли ще е кой знае каква загуба ако пропуснете. То вече и тука ги има по спа-центровете.
3. Карие е някаква джамия, Миниатюрк е макети на туристически забележителности...по-добре да ги видиш в оригинал според мен. Ние не го посетихме.
4. Кораб по Босфора - ДА!, Св. Стефан - става, Египетския пазар за подправки на мене много ми хареса - екзотика, шарения, аромати (ако си падаш по такива неща). Препоръчвам! Peace
5. В Ориент хаус аз си празнувах рождения ден Laughingтака се падна. По принцип е малко Балкантуристка история - с водещ, с конкурси, менюто е пилешка пържола Shocked, но кючекините си заслужават Mr. Green По ваша преценка - наполовина да, наполовина не.
6. Св. София - задължително! Променя мащабите на мисленето Grinning. Сюлеймание - не съм ходила май newsm78 Еребатан - много исках, ама не ни стигна времето. Препоръчвам! Peace
7. Долмабахче е строен с идеята на засенчи Версай. Бароков дворец с адски много орнаменти и злата - на мен ми беше кичозен и уморителен, а и не носи онзи ориенталски дух, който има Топкапъ. По твоя преценка.
Не виждам Синята джамия - много е красиво. Капалъ чаршъ е шарения също, на мен ми беше интересно. За пазари - не знам какво търсиш, знам че златото е евтино там, но аз не съм пазарувала такива неща.
След малко ще потърся сайтове да ти пусна Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 383
5. ПОСЕЩЕНИЕ НА РЕСТОРАНТ С ФОЛКЛОРНА,ШОУПРОГРАМА И ОРИЕНТАЛСКИ ТАНЦИ – “ОРИЕНТ ХАУС
Другите места си струват, но това определено го пропусни. Аз съжалих много за тази вечеря. В една огромна зала, която ми приличаше на бивше кино, бяхме натъпкани сигурно кум 1000 човека от най различни туристически агенции, вкл. и небългарски, имаше сърби, корейци, руснаци. Аз не страдам от клаустрофобия, но се замислих ако не дай си боже нещо се случи, как ще успеем да излезем и честичко поглеждах към изхода. Сервитьорите не можеха да стигнат до теб, за да сервират. Пяха някакви турски песни, един дебелак се правеше на интересен, имаше и две гюбекчиики (те се харесаха на мъжете Mr. Green), които после минаха по масите, за да се снимат с гостите и след това ти предлагаха да си купиш снимката. Накрая изиграха едно турско хоро, което всъщност беше нашенско право. От цялата вечер останах с добро впечатление единствено от един певец, които пя за всяка националност в залата, песен на родния им език, вкл. и на корейски.
Всички други места си заслужават, но най-много Долма Бахче - там е най-пищно и помпозно.

Да добавя само, че в синята джамия ужасно мирише на крака. Аз няма да повторя.
И следващия път сме се заканили с мъжа ми да посетим Принцовите острови.

# 5
  • Мнения: 3 447
Виж тук
http://english.istanbul.com/?Vst=2
има и за забележителности, има и шопинг центрове
Тук също
http://www.istanbulcityguide.com/
На мен страшно ми хареса града и съм се заканила поне още веднъж да отида. Въпрос на вкус все пак. На мен ми допада шаренията, мешавицата от култури.

# 6
  • Мнения: 3 447
Ориент хаус е точно както го е описала зори Mr. Green
Виж, на нея пък Долмабахче най-много й е харесал... абе всичко е въпрос на вкус Peace
За Принцовите острови - аз бях леко разочарована. Пътува се с някакъв нагъчкан ферибот, еквивалент на градския транспорт. На островите се придвижваш единствено с файтон с коне - екзотика, да речем. Вилите и къщите са страхотни, но откъм природа - нищо особено. Не бих повторила.
А миризмата на крака е характерна за всяка джамия, няма как Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 425
Момичета златни сте  newsm51 знаех си, че от вас ще получа най точно инфо.
Дона в цената са включени някой неща: ОБЗОРНА ОБИКОЛКА ИЗ ЕВРОПЕЙСКАТА ЧАСТ НА ИСТАНБУЛ С ПОСЕЩЕНИЕ НА “СИНЯТА ДЖАМИЯ”, “ХИПОДРУМА”,”ЕГИПЕТСКИЯ ОБЕЛИСК” И “ЗМИЙСКАТА КОЛОНА”, ПРЕМИНАВАНЕ ПРЕЗ БОСФОРСКИЯ МОСТ, ПРЕСТОЙ В АЗИАТСКАТА ЧАСТ, ПОСЕЩЕНИЕ НА КОЖЕНА ФАБРИКА“БЕСТ” и ПОСЕЩЕНИЕ НА ФАБРИКА ЗА ЗЛАТО
тези влизат в цената, а тези, които съм написала са по желание срещу съответно заплащане.
Даси призная аз се спрях на СУЛТАНСКИ ДВОРЕЦ “ТОП КАПЪ”, ЕКСКУРЗИЯ С КОРАБ ПО БОСФОРА, ПОСЕЩЕНИЕ НА ЦЪРКВАТА “СВ. СТЕФАН” И     ЕГИПЕТСКИЯ ПАЗАР ( макар, че съм била в Египет и този пазар ми е ясен  Mr. Green, но е забавно) и ПОСЕЩЕНИЕ НА МУЗЕЯ СВ. СОФИЯ, ДЖАМИЯТА “СЮЛЕЙМАНИЕ “ И EРЕБАТАН (ПОДЗЕМНОТО ВОДОХРАНИЛИЩЕ)   
Ако някой го интересуват цени ще ги напиша. Много съм ви благодарна. Бях си харесала ви ориенталската вечеря, но след това което написахте май не си заслужава. Като бях в Гърция бяхме на подобна, но в таверна..... беше ужасно тъпо.

# 8
  • Мнения: 3 447
Добър избор newsm10
Спокойно можете да си спестите ориенталската вечеря. Вместо това може да си изберете някой рибен ресторант в Кумкапъ - те там са ресторант до ресторант, много е живописно, маси на улицата, а вечер обикалят и музиканти Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 100
http://www.istanbulcityguide.com/shopping/index.htm
в този търг центар бяхме, в линка на дона го открих , хубавото е че е във впечатляващ район на Истанбул, различен от Старата и Азиатската част-Има Европейски вид и модерни сгради-самия той е такъв..... а за ориенталската вечер подкрепам Peace

# 10
  • Мнения: 1 425
http://www.istanbulcityguide.com/shopping/index.htm
в този търг центар бяхме, в линка на дона го открих , хубавото е че е във впечатляващ район на Истанбул, различен от Старата и Азиатската част-Има Европейски вид и модерни сгради-самия той е такъв..... а за ориенталската вечер подкрепам Peace
Мерси много дано ни остане време и да стигнем и до там. А за ориенталската вечер след описанието на Зори, за което й благодаря много, се отказах. Много ми заприлича описанието на това което видях в Гърция, само, че там е по тяхните обичай, вместо кючеци - сертаки, и там ни пяха на различни езици и там имаше игрички и пилешка пържола и то студена - О НЕ БЛАГОДАРЯ  Mr. Green
Иначе за другите места съм ви благодарна   bouquet

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Освен всичко останало, не пропускай да се разходиш из централната част-с трамвая е доста удобно.
За мен това е най-любимата ми част от Истанбул, да се шляя по улиците, гледам сградите, хората.
Екскурзията с кораб не ми се струва така интересна, но може би, защото нямам интерес към кораби  Mr. Green
Кожената фабрика и другата мисля ще те разочароват
За Топкапъ трябва да си отделиш повечко време, ако искаш да разгледаш навсякъде.

# 12
  • Мнения: 953
Отидете на разходка с корабче по БОСФОРА. Страхотно е. Да не забравите да се пазарите в истинския смисъл на думата, защото на турците не им прави удоволствие, клиента да купи нещо без да се пазари. Пък и така ще си купите неща на изгодни цени.

# 13
  • Мнения: 3 447
Ето за тази улица са ми разказвали, че е страхотна - Истиклял, но не сме ходили
http://www.turkeytravelplanner.com/WhereToGo/Istanbul/Sights/Bey … iklalCaddesi.html

# 14
  • София
  • Мнения: 2 827
Освен всичко останало, не пропускай да се разходиш из централната част-с трамвая е доста удобно.
и аз това щях да кажа само, много е готино и пак ми се ходиииии  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт