прясното мляко в детската кухня?!

  • 3 960
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 219
До майките, които ползватдетска кухня, нормално ли вис е вижда всеки ден десерта да е кремче с прясно мляко? Дъщеря ми е на година и няколко дена и не мисля че е много редно да се прекалява с това мляко.

# 1
  • Мнения: 3 042
Ами на нашата кухня десертът не всеки ден е кремче с прясно мляко. При нас дават и домашна юфка със сирене, макарони със сирене, кус- кус със сирене и всичките  са без  мляко.
 newsm78Пък и при нас в кухнята ми се струва, че разреждат млякото и с вода.

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Какво значи да се прекалява, напротив даже, ако кремовете не ги правеха с прясно мляко, аз лично нямаше да ги давам на Иван, пък и не всеки ден е крем, дават грис, мляко с ориз /пак приготвени с мляко разбира се/
Нали затова са детски МЛЕЧНИ кухни
Ако досега не сте имали проблем с прясното мляко защо се притесняваш ?

# 3
  • Мнения: 3 537
Какво значи да се прекалява, напротив даже, ако кремовете не ги правеха с прясно мляко, аз лично нямаше да ги давам на Иван, пък и не всеки ден е крем, дават грис, мляко с ориз /пак приготвени с мляко разбира се/
Нали затова са детски МЛЕЧНИ кухни
Ако досега не сте имали проблем с прясното мляко защо се притесняваш ?


И аз мисля така. Ние също не сме имали проблеми,въведох ме прясното мяло още на 10 месеца,педиатъра ни разреши и оттогава почти всеки ден следобедната му закуска,че и понякога и сутрешната е с прясно мляко.А и с прясно мляко са най-хубави и вкусни:peace:

# 4
  • София
  • Мнения: 15 215
Лошо няма. Това е един от начините детето да приема мляко. Отделен е въпросът, обаче, че кремче всеки ден втръсва. Иво вече отказва да ги яде. Хапва ги по изключение.

# 5
  • Мнения: 46 484
На мен не ми се вижда нормално и не давам детска кухня, също не ми се вижда нормално дете на 1 г. да яде всеки ден нишесте а десерт, но в повечето кухни това е практиката.

# 6
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
В детските кухни млякото не е прясно, а сухо. Също така не ползват яйца, а яйчен прах. Ако разбира се все пак това е някакво успокоение де...

# 7
  • Мнения: 1 393
Едно време и при нас беше кремче и един път или два месечно плодово пюре

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На мен не ми се вижда нормално и не давам детска кухня, също не ми се вижда нормално дете на 1 г. да яде всеки ден нишесте а десерт, но в повечето кухни това е практиката.


Никол въпросът е за прясното мляко все пак, дали се прекалява или не  Grinning

# 9
  • Мнения: 46 484
doniboni, аз разбрах, че пита дали е нормално да яде всеки ден крем  Thinking
"... нормално ли ви се вижда всеки ден десерта да е кремче с прясно мляко ..."

Отговорих, че не е нормално, после добавих, че не само с прясно мляко, а по принцип всеки ден нишесте не е нормално, т.е. останалите разновидности с нишестето, без мляко, кисели примерно ...

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
doniboni, аз разбрах, че пита дали е нормално да яде всеки ден крем  Thinking
"... нормално ли ви се вижда всеки ден десерта да е кремче с прясно мляко ..."

Отговорих, че не е нормално, после добавих, че не само с прясно мляко, а по принцип всеки ден нишесте не е нормално, т.е. останалите разновидности с нишестето, без мляко, кисели примерно ...


Да, но на втория ред пише
"Дъщеря ми е на година и няколко дена и не мисля че е много редно да се прекалява с това мляко."
 Grinning
Както и да е  Grinning, аз разбрах какво искаш да кажеш  Grinning

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Какво значи да се прекалява, напротив даже, ако кремовете не ги правеха с прясно мляко, аз лично нямаше да ги давам на Иван, пък и не всеки ден е крем, дават грис, мляко с ориз /пак приготвени с мляко разбира се/
Нали затова са детски МЛЕЧНИ кухни
Ако досега не сте имали проблем с прясното мляко защо се притесняваш ?

# 12
  • София
  • Мнения: 6 545
В детските кухни млякото не е прясно, а сухо. Също така не ползват яйца, а яйчен прах. Ако разбира се все пак това е някакво успокоение де...

Да ама не, като се записвахме питах. Гордо ми бе обяснено, че млякото е прясно ( даже и марката зная - Горна Малина (от най-ЙоФтинкото),а и  яйцата в супите определено не са на прах, а варени и настъргани на ренде .

# 13
  • София
  • Мнения: 15 215
Явно в различните кухни е различно-що се отнася до яйцата и млякото.

По-горе не го написах, затова да си кажа и за нишестето-и при нас не всеки ден кремчето е с нишесте. Правят и с грис, с ориз и с овесени ядки.

# 14
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ами по-добре ли ще ше да е с вода

Общи условия

Активация на акаунт