Задължителна ли е амниоцентезата

  • 1 606
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Може ли някой да мепосъветва дали трябва  задължително да си правя амниоцентеза през втората бременност, след като през първата бебето имаше хромозомни увреждания.
 
 
 

# 1
  • Мнения: 27 524
Нищо не е задължително,всичко е препоръчително и е за твое добро и за доброто на бъдещото бебче.На твое място бих я направила,няма да загубиш нищо,за твое спокойствие е!

# 2
  • Мнения: 997
Съгласна съм с Блонди. Тези изследвания не са задължителни, а препоръчителни. За твое успокоение. При условие, е има проблем с първото дете, би трябвало изобщо да не се чудиш. Съветвам те да направиш.

# 3
  • Мнения: 6 164
Никой с нищо не може да те задължи, но е разумно да направиш за свое успокоение.
Стискам палци за добър резултат!  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 4 423
Не е задължителна, но след като бебчето ( първото), е имало хромозомна болест е хубаво да си направиш за твое спокойствие.  bouquet

# 5
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Съветвам те да си направиш. Не е казано че щом първото дете е било с проблеми и второто ще е така, но ти ще си спокойна. Няма нищо страшно, така че не се притеснявай. Освен това може още на генетичните изследвания да ти  покаже малък риск и да не се наложи амниоцентеза.

# 6
  • Мнения: 650
Spored men za teb e zadylgitelno! Ne se pritesniavai ne boli ama izobshto dva pyti sam ia pravila-zatvori si ochite i misli za neshto priatno. 100% sam sigurna che shte ia napravia sega syshto kato mu doide vremeto sled 6-7 sedmici -az sashto imah uslognenia pri pyrvata bremennost i screening testa go hvana i posle amnio-to samo potvyrdi. Dosta sam zapoznata ako imash nugda pishi mi.

# 7
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
аз мисля,че първо трябва да се направи биохимичен скрийнинг и ако показателите са рискови, тогава да се пристъпва към амниоцентеза newsm78

# 8
  • Мнения: 223
според мен при наличието на проблем при предишна бременност е силно препоръчително да направиш амниоцентеза.

# 9
  • Мнения: 650
аз мисля,че първо трябва да се направи биохимичен скрийнинг и ако показателите са рискови, тогава да се пристъпва към амниоцентеза newsm78
veche sme go komentirali, no biohimichnia screening e indicator i dage da e idealen ne moge da se razchita na tova i osobeno s predishen problem 100% amnio! Ne se chudi am hich!

# 10
  • Мнения: 2 271
Spored men za teb e zadylgitelno! Ne se pritesniavai ne boli ama izobshto dva pyti sam ia pravila-zatvori si ochite i misli za neshto priatno. 100% sam sigurna che shte ia napravia sega syshto kato mu doide vremeto sled 6-7 sedmici -az sashto imah uslognenia pri pyrvata bremennost i screening testa go hvana i posle amnio-to samo potvyrdi. Dosta sam zapoznata ako imash nugda pishi mi.
  newsm10

# 11
  • Мнения: 3 478
Ами в твоя случай мен и биохимичния скрининг не би ме задоволил. Аз бих направила амниоцентеза задължително, но в крайна сметка решението е твое. Просто е успокояващо да знаеш какво те очаква и да си планираш нещата от време.

# 12
  • Мнения: 3 760
аз мисля,че първо трябва да се направи биохимичен скрийнинг и ако показателите са рискови, тогава да се пристъпва към амниоцентеза newsm78
Но тъй като в БХС-то отчитат подобни нарушения, можеш направо да го прескочиш и да направиш амниоцентезата. Препоръчвам ти го!

# 13
  • Мнения: 1 214
аз мисля,че първо трябва да се направи биохимичен скрийнинг и ако показателите са рискови, тогава да се пристъпва към амниоцентеза newsm78

При първа бременност имало ли е хромозомни отклонения никой лекар няма да се занимава със скрининг  при следващата бременност.Пристъпват направо към амниоцентеза.Препоръчват  я  точно в такива случаи   , но ако не искаш никоя няма да те накара на сила.От опит говоря.
И не е страшна процедурата.Мъжа ти може да е с теб или друг придружител  , после си тръгваш    след 2 инжекции профилактично Папаверин и Но-шпа.

# 14
  • Мнения: 153
Според мен трябва да си направиш. Така ще си по-спокойна и ти, защото ако не го направиш в оставащите месеци ще си задаваш  въпроса "Защо не го направих?" Аз си направих без да съм имала подобен проблем, просто резултатите от биохимичния скрининг ми бяха с 95% вероятност за увреждане и лекарите ми казаха, че е по-добре да ми направят амниоцинтеза.След като излезнаха резултатите поне това притеснение отпадна.

Общи условия

Активация на акаунт