Приемам съвети - имам кърмаче, което е нощна пиявичка!

  • 1 011
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 901
Знам отчасти на какво се дължи проблемът ми - откакто тръгнах на работа (на 4,5 месеца), кърмачето ми взе да се буди и нощем да си упражнява сукателния рефлекс, при условие, че сама си се беше отучила от нощния гуляй на месец и нещо. липсвам й - добре. После се започнаха зъбите, после и запек и какво ли не - добре, като совалка се движа вече месеци нощем от нашето до нейното легло и обратно да я разнасям и да я връщам в креватчето й като се насуче и заспи.

Но от седмица просто полудявам! Маже би и от недоспиване вече съм по-изнервена, но все си мисля, че не ги преувеличавам нещата! Ами като пиявичка е - по цяла нощ ме смуче и дъвче. Докато суче - доре, ама после заспива, но стиска и не пуска. Ако успея да се изскопча, светкавично ме намира отново и това е по-тихия вариант, защото в другия случай започва да се мята и да пищи. Ако сложа бибата, я хваща и я мята нанякъде. Не се успокоява само от гушкане, от разнасяне, пеене и нищо! Иска да ме е хванала с уста за гърдата, а аз се схващам в 1 поза по цяла нощ да лежа! Все още не ме болят зърната, което ми е чудно! Иначе не ми е хич проблем ако трябва и по 6 пъти да я вземам, храня и връщам в креватчето, но да поспивам и аз в промеждутъците, а? Леле, що са писъци, що рев, ако я отскубна от гърдата си. Социалните ще ми я отнемат след още 2 такива нощи. Да не говорим, че 2 пъти вече се успивам и слизам не където трябва с маршрутката!

Мога ли да променя с нещо ситуацията. Знам, че ако я отбия, ще се приключи с това като проблем, но не е ли крайна тази мярка. Има ли някакъв начин и двете да сме доволни? на каква цена?

# 1
  • Мнения: 35 891
защо не спиш в едно легло с беба, моята сама си намира зърното и не ме буди
ще ти е по-спокойно и ще се наспиваш

# 2
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
не мога да преценя по постинга ти дали бебето спи при теб ...май да или бъркам
ами ние сме на 4 месеца и от скоро newsm78 покрай зъбите почна да се буди повече през ноща...първото което направихме е да преместиме нийното легло долепено до спалнята свалихме решетката и нивото та като се буди вмъквам се при нея цоцне си и заспи,а аз си лягам спокойно да спя и от време на време я взимам на спалнята,когато трудно заспива и като е до мен спи доста по-добре ...поне при нас е на моменти с по-трудно заспиване и спане нощем и по-лесно,когато само един път се буди

# 3
  • София
  • Мнения: 2 901
Не, проблемът е, че дори като заспи, не ме пуска и ако се освободя, пищи и не мирясва докато не ме засмуче отново и така до побъркване. А аз не мога да лежа все така, та и засмукана. Тя ме ползва за биберон!  #Crazy

# 4
  • Мнения: 35 891
трябва да заспи дълбоко, а не просто да задреме - тогава ще пусне сама

# 5
  • Мнения: 2 171
За съжаление съвет не мога да дам, но ще споделя, че все едно прочетох нашата история. Уж го бяхме надживели този период, но сега тръгнаха горните зъбки и всичко започна отначало. Лошото в нашия случай е, че тъкмо ми се регулира лактацията и с това сукане нощем нон стоп, през деня съм като чешма. Не знам лятото как ще излизам по тениска. Дано някой даде съвет, който да проработи и при нас. Ще следя темата с интерес

# 6
  • Мнения: 664
Здравей,
в идентична ситуация сме, аз също работя, а гледам, че и дечицата ни са на почти еднаква възраст Wink
И при нас, след като беше отказала нощното, почна пак да се буди, първо по веднъж-два пъти, като прогресивно увеличаваше, докато стигнахме до вашето положение Twisted Evil Няма възможност да спи при нас- леглото е твърде тясно и таткото трябва да спи на земята Wink
Какво направих аз...оставих таткото да я успокоява нощем, понякога успяваше бързо, понякога като пискаше и хвърляше бибероната, сме я оставяли и да пореве малко, и след това таткото пак подновяваше опитите. Понякога дейтсваше, понякога не издържах и я вземах да я кърмя, като изпаднеше в истерия от яд, че не й се дава заветната цица. Да ти кажа, на нас най-много ни помогна хомеопатията - но не нещо напосоки, чуто от други майки, заведох я на хомеопат и той си й предписа нейните хом. лекарства. Е, пак се буди, особено като я мъчи зъбче, но макс. три пъти на нощ (това вече не е нищо за нас!) Съветът ми е да намериш добър хомеопат, ако вярваш на този тип медицина или да пробвате и вие номера с таткото.

# 7
  • Мнения: 4 242
Проблема с разбуждането и ставането реших окончателно още втория месец като взех Ива да спи при мен. Свикнах бързо да спя с нея и като промрънка леко се обръщам и намествам цицата в удобно положение, от там на сетне спим и двете, кой яде, кой кърми, всеки си знае и върши качествено работата. Wink
 Нямам сили да се будя и ставам час по час, да разнасям бебета, да клюмам... Така заедно в просъница сме вече 16 месеца и ако ме питаш по колко пъти се кърмим нощем не знам Blush, помня само 2-3 в началото на нощта.
Опитай, в крайна сметка, нищо не губиш Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 019
Валя, ти затова ли нямаш време да се отчиташ в нащо форумче? Grinning
Подкрепям напълно съвета, който ти е дала ania.
Това, че ходиш на работа няма нищо общо. Ние с Дона имаме същия проблем, а по цял ден сме си вкъщи и бебоците сучат на воля. Определено има някакъв проблем. Ти си познаваш детето най-добре и можеш да предцениш какъв е. Дона даде на Кико супа преди последното кърмене и момчето си спа добре. Само не е споделила после дали е било случайно или има траен ефект.
При нас Мартина освен, че се буди на половин-един час и не мога да я откъсна от цицата, през останалото време спи ужасно неспокойно. Вдига си крачетата и изритва одеалото, или ги сгъва и се избутва нагоре към таблата, при което пак е отвита. При това положение аз изобщо не мога да спя, защото или я кърмя или я завивам. Онази сутрин я чух, че като пръцна (тя по принцип има проблем с коремчета) се успокои и заспа без да суче и без да се върти. Снощи преди сън й дадох едно хомеопатично лекарство, което ни го е дала лекарката за подуто коремче и газове и дано не съм в грешка, но се събуди в 11, 1 и 5 часа, цоква набързо и пак си заспива. Това не се е случвало от половин година. Днес ще направя същото пък ще видим дали ще има  успех.
Така че пробвай и ти с хомеопатия.  Peace
Успех.

# 9
  • Мнения: 6 243
И аз се канех да ти препоръчам хомеопатията, като прочетох темата ти по-рано днес. Сега чак имам време да пиша, след като приспах малката и виждам, че другите майки са го направили. Проблемът според мен не е в работата, а в зъбките. Затова можеш да потърсиш вариант да облекчиш дискомфорта от пробиването на зъбите (то си е жива болка, а не дискомфорт...). Традиционно се препоръчва хамомилата, заради успокояващото й действие, но и аз като Аниа мисля, че е добре да ти препоръчат лекарство конкретно за твоето дете. Ако нямаш възможност да ходиш тепърва по интервюта - пробвай пък с тая хамомила.

При нас много помогна долепянето на кошарата до нашата спалня и слонско търпение, докато избият кътниците и кучешките.

# 10
  • Мнения: 3 447
Дона даде на Кико супа преди последното кърмене и момчето си спа добре. Само не е споделила после дали е било случайно или има траен ефект.
Отговарям веднага за супата: давала съм я вече 4 вечери и детето се буди 3-4 пъти на нощ... което е огромен прогрес за нас Peace Ама не смея да се похваля, да не го урочасам Wink
Валя, можеш да пробваш една вечер със супа, да видиш как е. Аз му изместих следобедната закуска в 4, а в 7 давам пасирана супичка с 1 сухарче. Към 8 - приспивното кърмене.

# 11
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Ако ползваш английски тук има идеи:

9 to 12 months: Feedings during the night: http://www.babycenter.com/general/baby/babysleep/3668.html

9 to 12 months: Establishing healthy sleep habits: http://www.babycenter.com/refcap/baby/babysleep/7661.html

STEP 5. HELP BABY SLEEP FOR LONGER STRETCHES (by William Sears): http://www.twbookmark.com/books/71/0316107719/chapter_excerpt21967.html (скролни в долния край, но и цялата статия е интересна, само дето е малко длъжка)

# 12
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
при нас е същата нощтна история.
обаче от два дни давам по-питателна закуска в 5.30, две-три лъчички каша+ 2лъж.АМ+половин плод, струва ми се по-сита и по-дълго време храносмила и се буди по-рядко. после в 9 заспива на гърдата и започва да се събужда след 11ч. спим заедно на спалнята и не ме натоварва толкова защото и аз не се събуждам понякога.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейте и благодаря за отговорите. Нека кажа някалко неща - давам вечеря, е - колкото иска, де, а не колкого аз искам  Confused, та не е от глад. И зъби мога да кажа, че не са - някак по-различно плачеше от болка като й никнеха (сега сме с 2 долу и 4 горе), по-скоро запек някакъв или друг дискомфорт. Със сигурност нещо й има, не може просто така да го прави. Аз нямам нищо протим да я кърмя и по 10 пъти на нощ (и съм я оставяла при нас на леглото, и съм я разнасяла), но говорим все пак, че имам периоди (дори и моментни, когато тя ме пуска, та да мога дето се казва и аз да се позавъртя нанякъде), а сега няма такова нещо - стиска ме, а усети ли че се опитвам дасе отскубна от нея - направо си ме захапва със събите. Нещо я мъчи, но какво е...

Ще я водя на хомеопат със сигурност. Не че имам време, но ще го направя, дали пък всеки хомеопат е компетентен и по малки бебета или и там има педиатри...

Съжалявам, че не успяхте да я диагностицирате вие   Cry, не за друго, ами и защото има и други мами с подобен проблем в темата. Вие нощното кърмене и спането в нашето легло сме го открили отдавна, но просто не е това... Благодаря вми все пак, момичета - като открием причината, ще върна темата напред, за да ви кажа как се дайства!

# 14
  • Мнения: 3 447
Ако откриеш нещо, кажи - ще бъде от полза Peace

Общи условия

Активация на акаунт