поредния въпрос за фолиевата киселина

  • 964
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 815
знам, че темата е обсъждана повече от многократно, но никак не ме бива в търсенето в сайта- моля за съвсем кратък и ясен отговоров- какво да си взема и по колко на ден

# 1
  • Мнения: 650
Zdravei, obiknoveno dozata e vkluchena vav vitaminite za predi zabremeniavane i po vreme i e okolo 800-1000mg dnevno. Hubavo e da se vzema predvaritelno pone niakolko meseca predi da zabremeneesh s vitaminite, ako ne si, mogesh i vednaga da zapochnesh. Mogesh da vzemash i poveche i dopylnitelno ako iskash-to e kato vitamin C koeto ne ti triabva se izhvyrlia ot organizma. Kato primer moga da ti dam :lol:che az vzemam 4000mg dnevno po lekarsko predpisanie tyi kato s pyrvata bremennost imah problemi i sega mi kazaha tri meseca predi da zabremeneia da vzemam 4000mg dnevno. Vyprosa e po-skoro da vzemash otkolkoto ne Laughing

# 2
  • Мнения: 2 271
Lаna2004 какво говориш!Какви са тези дози?Таблетките,които се продават са от 5мг(при анемия се пият 3х1т),а за бременни(или профилактично) по 1т дневно от 400мкг(микрограма)!!!

А 4000мг=на4гр.Това е ужасно много и не е препоръчително!!!!
Явно бъркаш мкг с мг!

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Хубаво е да пиеш фолиева киселина три месеца преди планувана бременост. Ако е неочаквано веднага да се започне прием на фолиева. Пие се до треия месец и след това вече не. Лично аз пие Неофолик - 0,400 мкг по едно на ден...опаковката има три блистера и стигат за три месеца.- Няма значение кога ще го пиеш...сутрин ли ще, обед ли, по след по време на храна..няма значение. Аз я пия сутрин като стана още защото съм разсеяна много.
Успех.

# 4
  • Мнения: 1 298
Аз не разбрах ти бременна ли си или мислиш да си имаш бебче.
Но и в двата случая-FOLACID за бъдещи майки.120 таблетки са в шишенцето.Успех

# 5
Не знам дали си бременна или не,но най-добре се посъветвай с лекар.Аз започнах да пия в началото на бремеността пих я до средата на 5масец,но задължително се консултирай !!!!!!!

# 6
  • Мнения: 293
Хубаво е да пиеш фолиева киселина три месеца преди планувана бременост. Ако е неочаквано веднага да се започне прием на фолиева. Пие се до треия месец и след това вече не. Лично аз пие Неофолик - 0,400 мкг по едно на ден...опаковката има три блистера и стигат за три месеца.- Няма значение кога ще го пиеш...сутрин ли ще, обед ли, по след по време на храна..няма значение. Аз я пия сутрин като стана още защото съм разсеяна много.
аз също действах по този начин по съвет на гинеколога ми:peace:

# 7
# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз пия фолиевата по една таблетка дневно около месец и половина преди забременяването си, защото се бяхме решили да започваме опити да правим бебе и докторкато ми го изписа. Миналата седмица ходих на серумен скрининг и лекарката беше изключително внимателна и ми обясни доста неща. Фолиевата се пие за да се избегне спина бифида при бебо, а това вече се е оформило към 14 г.с. Моята гинеколожка ми препоръча да пия фолиевата киселина до към края на 4 месец и така смятам и да направя, но наистина това трябва да ти го каже твоя лекар проследяващ бременността. Ако си бременна ти желая лека бременност, а ако искаш бебе ти желая бързо зачеване  newsm53

# 9
  • Мнения: 6 164
Аз пиех NEOPHOLIC - 1 табл. дневно - 0,4 mg., 90 табл. в опаковката. Peace

# 10
  • Мнения: 815
благодаря ви за отговорите- съжалявам, че не уточних- имам положителен тест, но понеже още не съм ходила при лекаря побързах да попитам, защото знам, че е много важно- при първата ми бременност не знаех за фолиевата - слава богу бебко е напълно здрав, но сега ще пия със сигурност

# 11
  • Мнения: 1 298
 smile3501  Чудесно!
Пожелавам ти лека бременност.Една бебка.
И пий Фк 1таб. дневно.

# 12
  • Мнения: 650
Lаna2004 какво говориш!Какви са тези дози?Таблетките,които се продават са от 5мг(при анемия се пият 3х1т),а за бременни(или профилактично) по 1т дневно от 400мкг(микрограма)!!!

А 4000мг=на4гр.Това е ужасно много и не е препоръчително!!!!
Явно бъркаш мкг с мг!

V momenta pisha ot savsem ogranichen internet i kirilica niamam. No imam recepta. Zashtoto normalnite tabletki sa malak gramag i triabva da pia mnogo na den. Pyrvata mi bremennost beshe spina bifida i mahnah deteto v pochti 20 sedmica. Sled tova mi napisaha recepta i mi kazaha tri meseca predi da zabremeneesh zadylgitelno. Moga da pratia i kopie ako niakoi ne viarva. Na men tova mi e bolkata znam gi naizust tezi miligramove Sad i sam govorila s dosta doctori po vaprosa. Ako pomaga stava vapros za USA ne za BG. Moiata plemennica sega e bremenna i nikoi ne spomenava zatova -iavno Plovdiv e treta gluha za sagalenie. Az i izpratih ot tuk i ednata tabletka e 400miligrama bez recepta, a vav vitaminite za bremenni e 800 miligrama. I taka pishe milligramms-osven da imat druga sistema tuk Laughing

# 13
  • Мнения: 565
Lana, аз съм от Пловдив и съвсем не сме трета глуха Laughing. Искрено съжалявам за неуспешната ти първа бременност. Не съм много в час с фармацевтичните мерни единици, но аз пия Folacid, който (преписвам от шишенцето) съдържа 0.005 г фолиев киселина. По-добре препоръчай на племенницата си да смени наблюдаващия гинеколог. В БГ фолиев киселина има под формата на най-различни форми.

# 14
  • Мнения: 1 425
Аз пия Neopholic forte още от момента, който разбрах, че съм бременна. Пия по една таблетка на ден, като таблетката е 4 mg, което е 4000 микрограма (така пише на опаковката) Това ми е по предписание на лекарката. Пия и Магнерот.
Желая ти лека бременност и сладко, здраво бебенце   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт